Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Leganza - Podłączenie klimatyzacji po swapie na oplowską V6-kę

17 Cze 2014 19:40 930 4
  • Poziom 15  
    Witam. Nadszedł czas aby uruchomić klimatyzacje która nie jest podłączona po przekładce silnika na V6 z opla x25xe.
    Jak podłączyć sterowanie sprężarką? Oryginalna wiązka Daewoo jest podpięta do sprzęgła sprężarki i po podaniu masy na przekaźnik od klimy sprzęgło łapie i klima działa lecz wentylatory się nie kręcą. Ale chciałbym aby miało to ręce i nogi :)

Znalazłem już przewód wychodzący z panelu sterowanie nawiewami na którym jest ok 10V po załączeniu klimatyzacji z przycisku w aucie. Nie da się tym sygnałem wysterować przekaźnika. Dodam jeszcze że chciałbym podłączyć klimę pod ECM jak jest to oczywiście możliwe.

Ktoś podrzuci jakiś pomysł? podpowiedź?
  • Poziom 10  
    Witam, tak w skrocie kilka zasad dzialania klimatyzacji, uszczelniles juz uklad napisz czy zamontowales sprezarke z daewoo czy z opla?

Presostat bada cisnienie w ukladzie gdy jest za niskie wlaczy sprezarke gdy za wysokie wylaczy,
    Wiatrak w ukladzie jest po to aby zbic temperature a co za tym idzie cisnienie na parowniku, czyli na wysokim cisnieniu na cieplej stronie, i teraz z ta klimatyzacja bywa roznie bo sa uklady z jednym lub z dwoma czujnikami i tak samo na jednym lub obu stronach zimnej i cieplej. Jesli stara klimatyzacja z daewoo byla sprawna to proponuje zamontowac sprezarke z daewoo i dorobic uchwyty, zmierzyc pasek i po pk oraz numerach spasowac nowy dluzszy badz krotszy, same czujniki to nie wszystko, cos musi odbierac ten sygnal i go podac dalej tak aby zasterowac 1 sprezarke 2 wiatrak, gdy cisnienie bedzie za wysokie na wysokim wystrzela przewody gdy za niskie bedzie slabo chlodzic i tak w kolko... Prosze poprawic mnie gdybym byl w bledzie...
  • Poziom 43  
    Rafałł napisał:
    Presostat bada cisnienie w ukladzie gdy jest za niskie wlaczy sprezarke gdy za wysokie wylaczy,
    Wiatrak w ukladzie jest po to aby zbic temperature a co za tym idzie cisnienie na parowniku,

Weź ty się kolego za tą geometrię zawieszenia a klimę zostaw tym co się znają :D
  • Poziom 10  
    milejow napisał:
    Rafałł napisał:
    Wiatrak w ukladzie jest po to aby zbic temperature a co za tym idzie cisnienie na parowniku,

Weź ty się kolego za tą geometrię zawieszenia a klimę zostaw tym co się znają :D

sorki, na skraplaczu;)
    zawsze myla mi sie te dwie nazwy;)
  • Poziom 15  
    Sprężarka z opla, wszystko podłączone, szczelna i jak na krótko przekaźnik podłącze to klima działa ale bez wentylatorów no i oczywiście wszystko inne jest ominięte.

Głownie chodzi mi o to jak to wszystko podłączyć pod sterownik z opla.