Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HYUNDAI I30,CRDi, 2008rok - wymiana czujników cofania

kwiech2006 17 Jun 2014 21:35 4116 5
    kwiech2006
    Level 9  
    W aucie jak wyżej muszę wymienić 2 lub 3 czujniki cofania, bo ewidentnie są skorodowane. Czujniki z instalacją były zakładane w salonie podczas zakupu auta. Proszę o pomoc, czy muszę zdejmować zderzak, gdzie znajdę centralkę oraz jakie czujniki kupić? A może należy wymienić wszystkie 4 czujniki. W salonie chciano wymieniać cały układ, ale cena była za wysoka.
    Hirek2
    Level 25  
    Jeśli były zakładane w serwisie to najprawdopodobniej są to czujniki akcesoryjne.
    Zrób zdjęcie czujników. Centralka może być wszędzie, szukał bym przy którejś z tylnich lamp. Co do ściągania zderzaka to trzeba zobaczyć czy nie można ich zdemontować od spodu.
    kwiech2006
    Level 9  
    Daję zdjęcia dwu czujników do wymiany. HYUNDAI I30,CRDi, 2008rok - wymiana czujników cofania HYUNDAI I30,CRDi, 2008rok - wymiana czujników cofania
    Hirek2
    Level 25  
    Fabrycznie były 3 czujniki. Te mi wyglądają na uniwersalne. Zakup po prostu nowe czujniki z centralką i wymień.
    andrzej20001
    Level 43  
    Kup najtańszy zestaw Valeo i masz spokój.
    kwiech2006
    Level 9  
    Znalazłem centralkę z boku po prawej stronie bagażnika. Trzeba było zdjąć wykładzinę. Okazało się, że alarm jest firmy AmerVox. Z goooglowania wynika, że można dokupić same czujniki na alledrogo, lub w u dilera tej firmy. Tak też zrobiłem, działa bez problemu, ale teraz są czarne, bo nie chciało mi się bulić dodatkowo za malowanie.