Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielnia napięcia za ścianą studia nagrań- wpływ na sprzęt

17 Cze 2014 22:33 2346 11
  • Poziom 15  
    Witam. Nie wiem czy wybrałem dobry dział ale próbuje (z góry mówię, że się nie znam na wysokich napięciach). Jestem muzykiem i znalazłem pomieszczenie na studio nagrań/miejsce do grania jednak okazało się, że za ścianą znajduje się rozdzielnica prądu. Szukałem w internecie podobnej ale nie umiem znaleźć. To urządzenie jest wysokie na 1,5 m i szerokie na 2 m na nim są 3 liczniki energii analogowe (starego typu). Na całości są takie jakby uchwyty chyba do montowania liczników. Znajduję się to 1 m od ściany pomieszczenia, które chce wynająć. Chciałbym się dowiedzieć czy taka rozdzielnia generuje tak duże pole elektromagnetyczne, które może wprowadzić zakłócenia dla sprzętu muzycznego? głównie chodzi mi o mikrofony do nagrywania (pojemnościowe) no i sprzętu gitarowy (wzmacniacz + gitara elektryczna). Jak wiadomo gitara posiada przetworniki i obawiam się, że będzie to jakoś odbierać te fale i sprzęt będzie zachowywał się nie naturalnie i uniemożliwi mi to prace. Chciałbym wiedzieć czy ma to jakiś wpływ zanim zdecyduje się na wynajem. czekam na opinie ;)
  • Moderator
    Ma taki sam wpływ jak kable zasilające Twój wzmacniacz. Aha, i taki jak Twój telefon w kieszeni koszuli lub spodni.
  • Poziom 15  
    A może kolega bez ironi po polsku? Czyli nie będzie problemu? To konstrukcja raczej lata 90
  • Warunkowo odblokowany
    Dla pewności możesz pod wygłuszenie sali (podejrzewam że będziesz chciał ją wygłuszyć) dać warstwę folii aluminiowej jako ekran przeciwzakłóceniowy, koszta raczej nie wielkie a jakieś zabezpieczenie to da, tylko nie zdziw się ja nie będziesz miał wtedy zasięgu w telefonie.
  • Poziom 15  
    pomieszczenie będę wygłuszać panelami akustycznymi z wełny mineralnej na kątach pomieszczenia i bokach sali co 0.5 metra. Zasięgu mieć nie muszę byle by nie wypływał na sprzęt ten metalowy stragan z prądem za ścianą ;) czyli to aż takiego pola nie wytwarza? skoro dzieli to napięcie na 3 pomieszczenia bo 3 liczniki to raczej jest to rozdzielnica niskonapięciowa. W mojej sali jest gniazdo siły też ale to chyba bez znaczenia. Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    PS. a można da tą folie na ściany od strony tej rozdzielni? czy mnie tam prąd zabije jak będę obklejał ścianę;)?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Byłem dzisiaj w tym pomieszczeniu gdzie stoi ta rozdzielnia. Zamieszczam zdjęcie. Generuje to duże pole magnetyczne? podłączyłem głośnik studyjny aktywny i stał koło ściany w moim pomieszczeniu i była w nim cisza więc nie wpływa to na jego działanie (nic nie buczy). Grałem też na gitarze to trochę słychać we wzmacniaczu ale nie za dużo-trochę bardziej niż normalnie. (wykonam lepsze ekranowanie elektroniki gitary powinno pomóc). Czy taka rozdzielnia jest szkodliwa dla sprzętu jak np. komputer? i czy takie pomieszczenie gdzie jest taka rozdzielnia posiada czujnik dymu (albo czy te urządzenie posiada)? chciałbym zrobić wentylacje w pomieszczeniu i jedyna opcja to wylot mechaniczny byłby na tą rozdzielnie. W sali będą palone papierosy dlatego nie chciałbym wywołać jakiegoś alarmu. No i pytanie ostatnie. Czy prawdą to jest, że mniejsze buczenie będzie tego urządzenia po godzinach pracy zakładu produkcyjnego? Dziękuje za zainteresowanie tematem.

Rozdzielnia napięcia za ścianą studia nagrań- wpływ na sprzęt
  • Poziom 29  
    matej_mlody napisał:
    W sali będą palone papierosy
    matej_mlody napisał:
    chciałbym zrobić wentylacje w pomieszczeniu i jedyna opcja to wylot mechaniczny byłby na tą rozdzielnie.

To co Ty byś chciał, a co możesz, to 2 kwestie, nie masz PRAWA wprowadzać dymu do pomieszczenia rozdzielni, czy to z petów, czy jakiegokolwiek innego, poza tym, gdzie jest wentylacja pomieszczenia rozdzielni?

Tam wydzielana jest duża ilość ciepła, więc nie zmieniaj przepływu powietrza ...

matej_mlody napisał:
    Czy prawdą to jest,

Skoro spadnie obciążenie na liniach i aparatach, to bardzo prawdopodobne ...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Jednak odpuściłem sobie to pomieszczenie głównie przez rozdzielnie (buczenie by mnie irytowało podczas miksu nagrań czy nagrywania) no i brak wentylacji. Dziękuje za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam !
  • Poziom 23  
    Widzę, że pomimo "dobrych chęci" kolegów z elektrody podjąłeś sensowną decyzję. Od strony elektrycznej może nie występowałby mocno widoczny problem, jednak od strony czysto akustycznej tak. Te stare "klamoty" buczą stale i mogą się załapać na nagranie.