Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie moge polaczyc sie z siecia przez modem

Mallynowa11 18 Jun 2014 11:04 1713 7
    Mallynowa11
    Level 2  
    Witam wszystkich. Mam nadzieje ze dodaje to w dobrej kategorii.
    Mam duży problem z siecią i nie wiem jak sobie z tym poradzić ponieważ w tych sprawach jestem kompletnym laikiem. A więc..
    Miałam laptopa zapragnęłam internetu wiec podpisałam umowę z cyfrowym Polsatem i wszystko było pięknie ładnie internet chodził na LTE zasieg byl ok dopoki moj laptop nie odmówił posłuszeństwa padł chyba dysk albo coś takiego. W tym momencie zęby nie zostać bez internetu odgrzebałam PC i chciałam połączyć się z internetem. I tu zaczyna się problem. PC był podłączony wcześniej na kablu sieciowy czy jak to się tam nazywa. Zmieniłam miejsce zamieszkania kable teraz nie mam mam za to modem. Podłączyłam wszystko się instaluje i niby jest ok ale strona się nie ładuje. Podejrzewam ze jest to wina prędkości wysyłania i pobierania ? która zaczyna sie od 0.00 a kończy się w porywach do 3,00. Dodatkowo po wyjęciu modemu wyskakuje mi komunikat ze kabel sieciowy jest odłączony (na laptopie tak nie miałam)
    Nie jest to wina modemu ponieważ modem wymieniłam a na dodatek u kolegi na laptopie działa bez zarzuty. Wina zasięgu tez raczej nie bo na laptopie mi działało a poza tym zasięg mam pełny, dodatkowo mam antenę do modemu ? (nie mam pojęcia jak to sie nazywa ) i dalej nic.
    Nie mam pojęcia co robię nie tak ale nie mogę już zerwać umowy z CP wiec bardzo proszę o pomoc .
    Pozdrawiam.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wklej informacje jaka wyświetla się po próbie połączenia i wynika polecenia ipconfig /all po nawiązaniu połączenia.
    Mallynowa11
    Level 2  
    A dokładnie o co chodzi, jak już mówiłam jestem laikiem.
    On się normalnie łączy wyskakuje mi okienko CP i tyle.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Quote:
    A dokładnie o co chodzi, jak już mówiłam jestem laikiem.

Nie zwalnia to cię od podania podstawowych informacji dotyczących problemu.
    Może uściślisz swoje pytanie o model tego modemu/routera od dostawcy?
    matek451
    Level 43  
    Przy tej ilości konkretów proponuję iść do wróżki.A na serio jaki modem, antena , poziom sygnału i technologia, w której łączy się modem. Jakie ustawienia w aplikacji od CP do połączeń? No i lokalizacja.Wygl
    ąda na problemy z zasięgiem. Modem w blaszaku pewnie na dole i ukryty a antena to patyk.
    Mallynowa11
    Level 2  
    matek451 wrote:
    Przy tej ilości konkretów proponuję iść do wróżki.A na serio jaki modem, antena , poziom sygnału i technologia, w której łączy się modem. Jakie ustawienia w aplikacji od CP do połączeń? No i lokalizacja.Wygl
    ąda na problemy z zasięgiem. Modem w blaszaku pewnie na dole i ukryty a antena to patyk.

Modem: Huawei E3276
    Antenę dostałam od CP
    Poziom sygnału 2 kreski na LTE
    Pełny zasięg na HSP czy coś takiego.
    Lokalizacja Kraków, nie było problemu z internetem dopóki chodził na laptopie a PC mam w tym samym miejscu.
    matek451
    Level 43  
    Pytanie podstawowe co z limitem? No i te prędkości , co to znaczy 3,00 czego, brak jednostek. Jaka technologia wymuszona na modemie w ustawieniach sieci, poziom sygnału na LTE ale w dBm (zakładka Diagnostyka, kreski to wiele mówią przy teście ciążowym ale nie tutaj). Wreszcie czy BTS, z którym się łączysz nie przeciążony, prędkości niskie przez całą dobę? Jak ze stabilnością połączenia?
    robertnik
    Level 15  
    Najprawdopodobniej zasięg. Laptop zapewne nie stał w tym samym miejscu co stacjonarny komputer. Co może Pani zrobić.
    1 Przenieść komputer.
    2 Użyć dłuższego kabla USB(zapewne to nazywa Pani anteną)
    3 Użyć anteny.

Alternatywnie
    - Zmienić modem na MiFi. Położyć go na parapecie okna, a PC(czy inne urządzenia) połączyć przez WiFi.
    - Zamiast modemu MiFi użyć smartfona i włączyć tethering.
    Wadą alternatywy są dodatkowe urządzenia, w tym karta bezprzewodowa w PC, co jest rzadkością w tego typu urządzeniach.