Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 2,0 benzyna - nie działa wtryskiwacz rozruchowy.

tomasz002 18 Cze 2014 14:09 1074 2
 • #1 18 Cze 2014 14:09
  tomasz002
  Poziom 1  

  Witam. Mam problem z Passatem B3 2,0 benzyna. Nie dochodzi napięcie do wtrysku rozruchu. Czy wie może ktoś jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuję za pomoc.

  Moderowany przez Pawel wawa:

  Proszę pamiętać o:
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  Tym razem poprawiłem.

  0 2
 • Metal Work Pneumatic
 • Pomocny post
  #2 18 Cze 2014 14:11
  Pawel wawa
  Moderator Samochody

  Zaczynając od przerwy w obwodzie, po czujnik temperatury. Więcej informacji podaj. Co sprawdziłeś/pomierzyłeś...

  0
 • Metal Work Pneumatic
 • #3 18 Cze 2014 14:36
  robokop
  Moderator Samochody

  Pewnie nic nie sprawdził i nic nie pomierzył, a dodatkowo trwa w błędzie co do sposobu dzialania tegoż. Zasilany "plusem" z tego samego obwodu (bezpiecznika) co elektrozawór EVAP i IACV. Sterowany z pinu "6" sterownika Digifant, pod warunkiem że pinie 32 tegoż pojawia się sygnał pracy rozrusznika. Pracuje tylko i wyłącznie razem z rozrusznikiem. Paweł, czujnik temperatury nie bierze tam udziału w uruchamianiu elementu. Po prostu ten następca LE-jetronica tak działa - przy rozruchu, ze zbyt słabym wychyleniem klapy, wtryskiwacz podlewa paliwem dodatkowo, dopóki silnik nie złapie prędkości, pozwalającej na prawidłowe wyliczenie zapotrzebowania na paliwo. Dopiero potem włączone zostają wtryskiwacze robocze, których dawka wyliczana jest ze wskazań VAF-a, czujnika temperatury silnika i położenia przepustnicy.
  Nie posiada pamięci adaptacji, wszystko kasuje się po wyłączeniu zapłonu - pewnie stąd te udziwnienia.

  0
  Szukaj w 5mln produktów