Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie transformatora mikrofalówki JAK ?

18 Cze 2014 14:43 3453 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam problem - zakupiłem transformator do mikrofali ( żekomo taki sam i będzie działał ) ale ma inaczej wyprowadzone wyjscia kabli.
    Mój ma z jednej strony dwa czerwone i jeden biały a ten drugi ma po jednej ze stron czerwony. Czy oznacza to że biały muszę podłączyć do tego wyjscia po drugiej stronie jako masę ??? i czy podłączenie czerwonych kabli jest bez znaczenia ?

dodam że robię to bez prądu i oczywiscie rozłądowałem kondensator żarówką.

Uprzejmie proszę o pomoc...
    Pozdrawiam Podłączenie transformatora mikrofalówki JAK ? Podłączenie transformatora mikrofalówki JAK ? Podłączenie transformatora mikrofalówki JAK ? Podłączenie transformatora mikrofalówki JAK ?
  • Poziom 35  
    Dobrze kombinujesz. Te czerwone kable w charakterystycznym oplocie (tu w białych koszulkach ale widać że czerwony pod spodem) to uzwojenie wtórne. Dwa białe to pierwotne.

Moderowany przez movzx:

Kolega się następnym razem 3 razy zastanowi czy warto pisać co ślina na klawiaturę przyniesie, narażając innych na porażenie.
    Za udzielenie niebezpiecznej i błędnej porady - 60 dni urlopu od forum.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady(...)

• Poziom 12  
    Dziękuję za podpowiedż ale może ja to inaczej rozumiem :)))
    czyli dwa czerwone w transformatorku gdzie są po różnych stronach podłanczam bez znaczenia tak gdzie wchodzily z zepsutego trafa.

A ten jeden biały muszę podłączyć do tego jednego grubrgo wyjscia na konektorek tak ???

mózg mi sie jeszcze bardziej pomarszczył :))

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam że muszę podłączyć trafo to z dwoma czerwonymi kablami po przeciwnych stronach
  • Poziom 12  
    Hehehh Dziękuje coś mi świta :)

na zdjęciu gdzie jest 5 podłącze mój biały i do kondensatorka z lewej strony.

Jak widzę nie me znaczenia który pierwszy z czerwonych bez różnicy...
  • Poziom 10  
    Tam jeszcze powinien się znajdować bezpiecznik wysokiego napięcia.
  • Poziom 12  
    Niestety nie było od nowosci..