Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik jednofazowy indukcyjny - określenie przewodów

18 Cze 2014 19:12 2484 5
  • Poziom 10  
    Witam, ostatnio naprawiałem betoniarkę,i po otworzeniu puszki zaciskowej ukazał mi się widok jak na zdjęciu w załączniku. Określiłem przewody od uzwojenia głównego i pomocniczego, ale zostały mi te widoczne na zdjęciu cienkie białe przewody. Jeden z nich jest od razu podłączony do zacisku N,a drugi jest doprowadzony jako przewód neutralnym do cewki stycznika. I mam do tego dwa pytania:
    Pierwsze, od czego może być ten cienki biały przewód podłączony bezpoś
    rednio do zacisku N ? I drugie pytanie dlaczego zasilanie cewki (przewód neutralny) jest brany ze środka silnika? Czy chodzi o to by w przypadku przerwy w uzwojeniu puścił stycznik? Dodam jeszcze ze przewód szary to faza, brązowy -neutralny, czarny -neutralny od stycznika
  • HELUPOWER
  • Poziom 26  
    Termik może być?odłącza stycznik przy nadmiernym przeciążeniu(temperaturze uzwojeń)
  • HELUPOWER
  • Moderator Elektrotechnika
    Czy pod pokrywką nie było schematu ? Co to za typ silnika .
  • Poziom 34  
    Albo wyłacznik odsrodkowy
  • Poziom 10  
    Przepraszam że dopiero odpisuje, ale nie było mnie w kraju i nie miałem dostępu do internetu. Nie, nie było schematu. Wyłącznik odśrodkowy to nie może być ponieważ wyłączałby cały silnik. Skłaniałbym się do tego termika wyłączającego w przypadku przeciążenia cieplnego. Ale oprócz tego białego przewodu który idzie na N stycznika (połączony kostką z przewodem koloru czarnego) pozostaje drugi biały który bezpośrednio idzie na N zasilania.
  • Spec od Falowników
    No to chyba jasne, że wyłącznik termiczny ma dwa wyprowadzenia, jedno do N sieci, a drugie do cewki stycznika. Gdy jest OK, to prąd z cewki wraca do N sieci, gdy silnik gorący - cewka zostaje rozłączona.