Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szlifierka kątowa bosch pws 1800 nie działa

18 Cze 2014 20:05 1878 4
  • Poziom 21  
    Witam!!
    Ciąłem dość gruby kawał blachy szlifierką kątową "bosch pws 1800" i w pewnym momencie mocno ją docisnąłem i padła. Żadnego dymu nie było, szlifierka zimna, wyłączyła się i zero reakcji.
    Szczotki OK, wirnik też OK, komutator w idealnym stanie. Rozkręciłem rączkę i tam jest jakiś mechanizm z tym włącznikiem, lecz niestety jest to wszystko zamknięte.

Wie ktoś co się mogło stać? W tej rączce jest jakiś bezpiecznik który mogę zmienić?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wyjmij szczotki i sprawdź multimetrem czy na szczotkotrzymaczach masz 230V jeśli nie to czy napięcie jest na wyjściu z włącznika jeśli tak to uszkodzony zapewne stojan jeśli napięcia nie ma to sprawdź czy masz napięcie na wejściu włącznika jeśli tak to uszkodzony jest włącznik jeśli nie to uszkodzony jest sznur zasilający.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Sznur zasilający to inaczej kabel z wtyczką którą wkładasz do gniazdka:) . Idąc schematem który wcześniej tobie podałem najpierw mierzysz na pinach wystających z włącznika a jeśli nie ma napięcia po wciśnięciu przycisku to mierzysz na śrubkach czyli na wejściu do włącznika