Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane I FL - Wskaźnik poziomu paliwa

eryk935 18 Jun 2014 22:14 1671 9
    eryk935
    Level 9  
    Witam serdecznie,
    mam pewien problem związany ze wskazówką poziomu paliwa w baku ( cały czas pokazuje 0) ale kontrolka rezerwy zapala się gdy jest mało cennego płynu. Macie jakieś sugestie jaki może być powód usterki?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ladamaniac
    Level 39  
    Uszkodzone zegary, wiązka albo czujnik. Powinieneś mieć trzy przewody przy deklu pompy paliwa, podłóż w miejsce czujnika rezystor 100 - 150 om i zobacz czy się wskazówka podniesie (przewody prawdopodobnie pomarańczowy i biały)
    eryk935
    Level 9  
    czujnik sprawdzałem miernikiem i gdy ruszam pływak rezystancja sie zmienia. Czy jest możliwość wymiany jedynie w/w wskaźnika w zegarach?
    eryk935
    Level 9  
    2000r wahała sie ok 380-100
    milejow
    Level 43  
    Ile wlałeś paliwa do zbiornika?
    eryk935
    Level 9  
    Omow, nie ma znaczenia ilosc paliwa - machalem plywakiem reka bo wyciagnolem go ze zbiornika.
    milejow
    Level 43  
    eryk935 wrote:
    nie ma znaczenia ilosc paliwa - machalem plywakiem reka bo wyciagnolem go ze zbiornika.

To machaj dalej :D tylko problem w tym ,ze wskaźnik po zapłonie reaguje tylko na spadek poziomu paliwa w zbiorniku, jak zaczniesz lać wachę na włączonym zapłonie to wskazówka nie ruszy się nawet o milimetr, pokaże poziom dopiero po ponownym włączeniu zapłonu. Machając czujnikiem nie spowodujesz machania wskazówki, ta zjedzie na dół skali i tam zostanie.
    Ogarniasz trochę???
    eryk935
    Level 9  
    eryk935 wrote:
    czujnik sprawdzałem miernikiem i gdy ruszam pływak rezystancja sie zmienia.

Czujnik wyjąłem z baku i tylko rezystancję mierzyłem na pinach czujnika który leżał na podłodze w garażu wtedy zapłon nie gra roli.
    Ogarniam panie milejow