Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMV50E30 miga kranik

Turenkow 19 Jun 2014 01:57 35628 7
    Turenkow
    Level 11  
    Witam, mam problem ze zmywarką. Po myciu została woda na dnie. Wyjąłem sita, wyczyściłem, palcem ruszyłem wirnik z pompy, rusza się. Odłączyłem odpływ, przeczyściłem syfon poz zlewem. do rury odpływowej ze zmywarki nie mogłem dmuchnąć. Położyłem na plecach, z węża odpływowego wyleciała reszta wody. Po ponownym podłączeniu wszystko OK. Nastawiam program i po jakimś czasie zapiszczała. Zdziwiłem się, że tak szybko. Otwieram drzwi i znów miga kranik, nic nie można zrobić. Ani reset ani wyłączyć ani zmienić programu. Wyłączam z sieci wtyczkę i ponownie włączam. Słychać kilkakrotne cyknięcia przekaźników i szum pompy próbującej wypompować resztkę wody i migający kranik. Ponownie wybudowałem, położyłem na plecach, podłączyłem. Kranik zniknął. Wydaje się, że jest dobrze. Montuję do blatu, włączam program i po kilku minutach znów pisnęła, kranik zaczął migać, słychać szum wypompowywania wody i nic nie można zrobić? Proszę o pomoc. Może ta pompa spustowa ma jakiś opór i elektronika to czuje chociaż palcem nie wyczułem jakiegoś oporu. Rozebrałbym ją ale nie wiem jak się do niej dostać. Jakieś sugestie?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    viiking
    Level 26  
    Pobiera wodę i ją wypompowuje? Wlej wodę do zmywarki (kilka litrów) i sprawdź czy wypompowuje problem może być w pobieraniu wody.
    Turenkow
    Level 11  
    Rano włączyłem do prądu i jest niby OK. Zgasł kranik, da się zmieniać programy i wyłączyć na wyłączniku. Obawiam się, że jak znów włączę program będzie to samo.

Dodano po 7 [minuty]:

Wlałem dwa garnki wody. Nastawiłem dowolny program i włączyłem. Po chwili całą wodę wypompowało. Ale jak wspomniałem wcześniej rano zmywarka zachowywała się jakby nic się nie stało. Spróbuję tak zrobić jak znów zacznie migać kranik.
    Trull
    Level 28  
    Z dużym prawdopodobieństwem błąd E15 czyli wyciek.
    Turenkow
    Level 11  
    Co to znaczy wyciek? Co z tym trzeba zrobić? Jakimś cudem zmyła po porannym zmartwychwstaniu i program doszedł do końca. Jednak obawiam się, że znów przy następnym myciu zabłyśnie kranik. Co może być tego powodem?
    viiking
    Level 26  
    Uruchom zmywarkę i obserwuj co się dzieje. Powinno być tak: uruchamia się pompa spustowa następnie pobieranie wody i powinna zacząć mycie, jeśli tak nie będzie to w którym momencie zapala się kranik?
  • Helpful post
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Turenkow wrote:
    Co to znaczy wyciek? Co z tym trzeba zrobić? Jakimś cudem zmyła po porannym zmartwychwstaniu i program doszedł do końca. Jednak obawiam się, że znów przy następnym myciu zabłyśnie kranik. Co może być tego powodem?

Wyciek wody - kolega nie wie co to jest? Po prostu trzeba się trochę przyłożyć do pracy - odkręcić prawy i lewy bok zmywarki i wtedy widać wyciek. Sama zmywarka nie "zmartwychwstanie". :|
    Turenkow
    Level 11  
    Na razie jest cud. Zmywa! Już 3 mycia bez awarii. Może jednak było coś w pompie? Dziękuję wszystkim za pomoc.