Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV50E30 miga kranik

19 Cze 2014 01:57 31263 7
  • Poziom 11  
    Witam, mam problem ze zmywarką. Po myciu została woda na dnie. Wyjąłem sita, wyczyściłem, palcem ruszyłem wirnik z pompy, rusza się. Odłączyłem odpływ, przeczyściłem syfon poz zlewem. do rury odpływowej ze zmywarki nie mogłem dmuchnąć. Położyłem na plecach, z węża odpływowego wyleciała reszta wody. Po ponownym podłączeniu wszystko OK. Nastawiam program i po jakimś czasie zapiszczała. Zdziwiłem się, że tak szybko. Otwieram drzwi i znów miga kranik, nic nie można zrobić. Ani reset ani wyłączyć ani zmienić programu. Wyłączam z sieci wtyczkę i ponownie włączam. Słychać kilkakrotne cyknięcia przekaźników i szum pompy próbującej wypompować resztkę wody i migający kranik. Ponownie wybudowałem, położyłem na plecach, podłączyłem. Kranik zniknął. Wydaje się, że jest dobrze. Montuję do blatu, włączam program i po kilku minutach znów pisnęła, kranik zaczął migać, słychać szum wypompowywania wody i nic nie można zrobić? Proszę o pomoc. Może ta pompa spustowa ma jakiś opór i elektronika to czuje chociaż palcem nie wyczułem jakiegoś oporu. Rozebrałbym ją ale nie wiem jak się do niej dostać. Jakieś sugestie?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 25  
    Pobiera wodę i ją wypompowuje? Wlej wodę do zmywarki (kilka litrów) i sprawdź czy wypompowuje problem może być w pobieraniu wody.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Rano włączyłem do prądu i jest niby OK. Zgasł kranik, da się zmieniać programy i wyłączyć na wyłączniku. Obawiam się, że jak znów włączę program będzie to samo.

Dodano po 7 [minuty]:

Wlałem dwa garnki wody. Nastawiłem dowolny program i włączyłem. Po chwili całą wodę wypompowało. Ale jak wspomniałem wcześniej rano zmywarka zachowywała się jakby nic się nie stało. Spróbuję tak zrobić jak znów zacznie migać kranik.
  • Poziom 28  
    Z dużym prawdopodobieństwem błąd E15 czyli wyciek.
  • Poziom 11  
    Co to znaczy wyciek? Co z tym trzeba zrobić? Jakimś cudem zmyła po porannym zmartwychwstaniu i program doszedł do końca. Jednak obawiam się, że znów przy następnym myciu zabłyśnie kranik. Co może być tego powodem?
  • Poziom 25  
    Uruchom zmywarkę i obserwuj co się dzieje. Powinno być tak: uruchamia się pompa spustowa następnie pobieranie wody i powinna zacząć mycie, jeśli tak nie będzie to w którym momencie zapala się kranik?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Turenkow napisał:
    Co to znaczy wyciek? Co z tym trzeba zrobić? Jakimś cudem zmyła po porannym zmartwychwstaniu i program doszedł do końca. Jednak obawiam się, że znów przy następnym myciu zabłyśnie kranik. Co może być tego powodem?

Wyciek wody - kolega nie wie co to jest? Po prostu trzeba się trochę przyłożyć do pracy - odkręcić prawy i lewy bok zmywarki i wtedy widać wyciek. Sama zmywarka nie "zmartwychwstanie". :|
  • Poziom 11  
    Na razie jest cud. Zmywa! Już 3 mycia bez awarii. Może jednak było coś w pompie? Dziękuję wszystkim za pomoc.