Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 nie ma zasilania na elektrozawór w tylnej części sprężarki

MR_Boogas 19 Jun 2014 11:35 2481 11
    MR_Boogas
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam Peugeota 307 z 2007r.
    Mam problem z klimą tzn. sprzęgło klimy się załącza lecz nie ma zasilania na elektrozawór w tylnej części sprężarki.
    Może ktoś ma jakiś schemat.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    MR_Boogas
    Level 9  
    Wielkie dzięki za schemat tylko jak dalej ugryść bsi
    ladamaniac
    Level 39  
    BSI się gryzie dobrze, ale tu chodzi o BSM i on jest często zalany jakąś żywicą. Jak nie jet zalany to idziesz po ścieżce i znajdujesz tranzystor. Warto byłoby zrobić jakiś test elementów wykonawczych, czy to napewno uszkodzenie, czy nie steruje z innego powodu.
  • Helpful post
    jurekk55
    Level 36  
    MR_Boogas wrote:
    lecz niema zasilania na elektrozawór w tylnej części sprężarki

Czego konkretnie brakuje na tym zaworze , jakie są wyniki pomiaru napięcia i masy?
    MR_Boogas
    Level 9  
    Sory przejęzyczenie jutro rozbiore i zaczne pomiary.Dam znać o wynikach.
    MR_Boogas
    Level 9  
    Witam na zaworze sterującym nie ma napięcia wiązka jest ok.Podmieniłem BSM niestety bez zmian.
    MR_Boogas
    Level 9  
    Mógłbym zmostkować zawór ze sprzęgłem spręzarki.Tylko pytanie czym to grozi.
    MR_Boogas
    Level 9  
    Sprawdzałem błędów brak.Niemożna połączyć się z klimą.Jeszcze jedno jeśli wentylator chłodnicy się nie włączy to klima terz nieruszy?
    ladamaniac
    Level 39  
    Vice versa, jak nie zasteruje klimy, to wiatrak włączy dopiero przy 90parę stopni. Jak wentylator się nie włączy to klima się wyłączy po przekroczeniu ciśnienia krytycznego w układzie (najczęściej stojąc w korku).
    MR_Boogas
    Level 9  
    Dzięki jutro rano sprawdzam wiatrak.