Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo 1,5D - Poszukuję schematu Saxo '96 z klim± i dwoma wentylatorami

19 Cze 2014 12:05 2331 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    poszukuję schematu do Citroena Saxo 1.5D z 1996 roku z klimatyzacj± i dwoma wentylatorami.
    Przekopałem cały internet, fora Saxo i Peugeota 106 i elektrodę.
    Na elektrodzie znalazłem schemat dla diesla z 2001 roku.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2719679.html
    Niestety, jest to schemat tylko klimatyzacji, bez wentylatorów i na dodatek do wersji poliftowej, Różni się ewidentnie od mojego.

Pozdrawiam
    K.
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Poziom 8  
    georgesgr napisał:
    Czego szukasz, klimatyzacji, czy wentylatorow?

Jednego i drugiego, klimatyzacja już nie działała, kiedy kupiłem samochód.
    Udało mi się j± uszczelnić i próbowałem j± elektrycznie uruchomić. Pocz±tkowo nie było zasilenia przycisku klimatyzacji, pomimo sprawnego bezpiecznika. Dalej po zasileniu przeł±cznika, nie było napięcia na sprzęgle kompresora.
    Udało mi się doprowadzić do uruchomienia sprężarki, ale ze schematu po 2001 roku.
    Jak widzę ze schematu, który przesłał mi kolega ladamaniac, zrobiłem to Ľle.
    Tak czy inaczej, pomimo zał±czania się sprężarki, nie zał±cza się wentylator chłodnicy.

georgesgr napisał:
    Jesli, jak twierdzisz, przekopales elektrode, to powinienes wiedziec, ze "schemat citroëna saxo" nie istnieje, i ze aby znalezc odpowiedni schemat interesujacej cie funcji, trzeba dokladnie zidentyfikowac samochod (DAM, typ silnika, skrzyni, wyposazenie itp), wiec nalezy zaczac od podania VIN-u.

Zjadłem zęby na Saxo/106 i wiem, że do każdego schemat jest inny. Mam ich kilkana¶cie. Wydaje mi się, że ten, który dostałem od kolegi ladamaniac, jest poprawny, ale to okaże się w ci±gu najbliższych dni. Ten schemat wyja¶niałby moje kłopoty z uruchomieniem klimy
    Rzeczywi¶cie, nie pomy¶lałem o VIN, więc podaję: VF7S1VJZF56173124
  • Poziom 8  
    Temat zakończony, klimatyzacja działa.
    Dziękuję ladamaniac, ten schemat różnił się tylko dwoma szczegółami i bez problemu uruchomiłem układ.
  • Poziom 2  
    czesc mam podobny problem po załaczeniu klimy nie działaja wentylatory i klima po jakims czasie rozłacza sie