Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet w Głogowie, jaki dostawca?

Marfoks 19 Jun 2014 13:02 11787 24
    Marfoks
    Level 9  
    Witam

Mieszkam w Głogowie (woj. dolnośląskie) i chciałbym zmienić dostawcę internetu, obecnie mam Mastera to taki lokalny dostawca kablowy i za 59,90 msc mam 2Mb/s pobierania i 0,2 Mb/s wysyłania. To jest gwarantowane, jest to jedyny dostawca który daje gwarantowane prędkości. Chciałbym zmienić i mam do wyboru:

Netia 59,90zł msc do 20Mb/s plus 30min miesięcznie telefonu stacjonarnego

Orange za 79,90 msc do 10Mb/s (w tym opłata za łącze)

I jeszcze mam airmax, ale chyba wykluczę ponieważ już 5cm od mojego okna mam dużo krzaków i powodowałyby problemy z sygnałem.

To co polecacie? Ew. jak znacie innego który jest w Głogowie to napiszcie

Pozdrawiam
  • Helpful post
    johny.wsh
    Level 15  
    Poczekaj ze zmianą bo Mastera przejmuje Vectra i prędkości na 99% podskoczą do góry, a na pewno we Wschowie, informacja od znajomego pracownika z Mastera, no chyba, że zmiana dotyczy problemów technicznych to inna sprawa. Jeśli chodzi tylko o prędkość to poczekaj, do początku nowego roku szkolnego przejęcie ma być sfinalizowane.
    Marfoks
    Level 9  
    O, bardzo ciekawa informacja, właśnie tak słyszałem w tamtym roku coś o tym ale nagle ucichło. To poczekam bo z problemami technicznymi się nie napotykam. Oby była korzysta oferta bo niestety master jest drogi. Czyli tak koło września można się spodziewać możliwości zmiany umowy? Bo z masterem od 15 lat mamy umowę.
    johny.wsh
    Level 15  
    Tak, poczekaj, tylko ten wrzesień to weź z zapasem, różnie to bywa w przejęciach spółek. Nie wiem czy do Ciebie ale do mnie przyszło oficjalne pismo z wiadomością o przejęciu Mastera przez Vectrę. Oczywiste jet, iż z momentem wchłonięcia w życie wejdzie polityka Vectry. Nie wiem jak to będzie prawnie rozwiązane, czy Master będzie nadal istniał w ramach Vectry czy zniknie z rynku. Od tego zależy czy obecne umowy będą nadal obowiązywały czy nastąpi renegocjacja warunków lub może umowy wraz z nabyciem Mastera staną się własnością Vectry? Nie wiem, jedno jest pewne, chciałem zmienić również dostawcę internetu ale kolega zaproponował bym zaczekał bo tak jak pisałem wcześniej na 99% prędkości wzrosną a mój pakiet 10Mb/s ma być zwiększony do 20Mb/s. Zapytałem go o Głogów - nie był w stanie mi odpowiedzieć ale po 15 latach kilka miesięcy oczekiwania to nic a być może obecni klienci zostaną lepiej potraktowani niż nowi? Nie wiem. Ja poczekam.
    Marfoks
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź :) Pismo do mnie nie przyszło, a z tą zmianą to myślę ja że będą stare umowy ale większe prędkości. A jak to będzie z telewizją wyglądało? Będą jakieś dekodery czy co? Bo obecnie mamy mastera na 3 TV
    johny.wsh
    Level 15  
    Co do telewizji wiem tylko tyle, że we Wschowie ma ruszyć cyfrowa kablówka. Będzie to zapewne dekoder albo sama karta dostępowa obsługiwana przez większość telewizorów typu SMART TV.
    Piotrowsky66
    Level 10  
    Ja polecam Netię. Teraz dodatkowo do każdego zamówienia dorzucają tablet za złotówkę. Warto sprawdzić, choćby na próbę.
    johny.wsh
    Level 15  
    Dostałem ostatnio pismo - można przejść na Vectrę lub pozostać nadal z umową MASTER'ową - na razie bez konkretnych szczegółów tylko, że będzie telewizja cyfrowa, czyli EPG itp ale Wy w Głogowie chyba to już od dawna macie, czekam na kolejne pisma.

Pozdrawiam
    johny.wsh
    Level 15  
    Przeszedłem na Vectrę - 100Mbit/s za 70 PLN (u nas to max, u was powinno być jeszcze 150Mbit/s za 80 PLN) i śmiga że aż miło do tego darmowa subskrypcja Playstation PLUS na dwa lata - żyć nie umierać! Wcześniej z Mastera 10Mbit/s za 80 PLN. Do tego 155 programów - dekoder i EPG - cyfrówka i 34 HD - 64,90 za pakiet PLATYNOWY. Nie polecam dekodera podstawowego - włącza się dobre 1,5 - 2 minuty. Zamierzam z nimi to jakoś załatwić ale nie wiem czy się da. Niestety VECTRA nie obsługuje kart abonenckich do SMART TV więc niestety dochodzi kolejny pilot choć ja sobie poradziłem aplikacją na Samsungu Galaxy S4 który posiada podczerwień i z jednej aplikacji steruję TV i STB. Internet na prawdę polecam! na 7 urządzeniach odpaliłem filmy HD online - zero zacięć (router też się do tego na pewno przyczynił - TP-LINK TL-WR1043ND - rok temu około jak kupowałem to nie szczędziłem - 230 PLN - teraz 160 lub w cenie 220 nowy model na wypasie)

Pozdrawiam
    Marfoks
    Level 9  
    Witam po długiej przerwie. Od września mam jednak Netię, bo skusiły mnie też kanały tv których Master nie ma. Gdy byłem z mamą w Masterze zaproponowali w tej samej cenie (49zł) 20Mb/s czyli 10razy więcej. Ale w Netii za dokładnie tą samą cenę mam 50Mb/s download i 5Mb/s upload a w marnym Masterze byłoby 20Mb/s download i 1Mb/s upload. Nic nie mówiono że można przejść na Vectrę. Teraz szczerze żałuję, wybrałbym jednak Vectrę. @johny.wsh A jak u ciebie wygląda upload ? Dziś rodzina która nie chce zmieniać dostawcy bo kable itp, polecam się udać do mastera i zagrać scenkę chęci zrezygnowania z umowy i w cenie 45zł mają 30Mb/s download i 1Mb/s upload. 80% rodziny tak zrobiło i jest zadowolona :)
    johny.wsh
    Level 15  
    Upload jest na poziomie 0,5 Mb/s. Aktualnie widzę, że moje 100 Mb/s jest już nie za 70 a za 60 PLN.
    Pi3tRaS
    Level 1  
    Witam
    Panowie a jak sprawdza się ten internet z netii ? Bo czytam wiele opinii na internecie, że nie ma tej prędkości co w umowie i dodatkowo znika po kilka razy dziennie. U Was ten problem występuje ?
    johny.wsh
    Level 15  
    Ja niestety osobiście nie mogę nic powiedzieć o łączu Netii, raczej @Marfoks musiałby się wypowiedzieć. Jeden z kolegów we Wschowie brał dostęp do internetu w Netii w promocji "jaki drut takie łącze" czy coś takiego i nigdy się nie żalił. U nas podobno Netia wygrywa z TP SA. Ja z kolei mieszkając kiedyś w Poznaniu przez kilka lat miałem TP na liveboxie i bez przesady ani razu nie grymasiłem. Z kolei sąsiad za ścianą strasznie narzekał na TP. Sprawdzałem Ja, serwis, on tez nie był zielony, inni koledzy i nic. Cały czas lagi, zaniki. Zmienił na Netię i po dziś dzień ma łącze w Netii.
    Co do prędkości łącza to zazwyczaj za jej obniżenie odpowiadają sami użytkownicy poprzez dobór niewłaściwych sprzętów i złą konfigurację. Oczywiście nie zawsze. Najlepiej gdy popytasz znajomych, sąsiadów z okolicy. Oni dostarczą Ci najlepszych informacji. W internecie bodajże jest też forum użytkowników Netii - poszperaj.
    sampler
    Level 16  
    mam 50 Mb z Netii w Lubinie i trzyma nieźle prędkość. Te 50 Mb jest prawie cały czas. Miałem kłopot z szybkością po wifi wiec dzwoniłem do Netii. Oni gwarantują max spadek prędkości na 10%
    johny.wsh
    Level 15  
    @adrian.kuzma.798 bez obrazy ale czy Ty się z choinki urwałeś czy piszesz dla punkcików?

W Polsce wg. mapy Targeo są 3 miejscowości o nazwie Sienna. Patrząc na mapę zasięgu Telebeskidu jesteś spod Nowego Sącza.

PO PIERWSZE i przy okazji od razu widać, że w Głogowie - i to obojętnie który by to nie był, a są też 3 w PL - Telebeskid nie oferuje dostępu do internetu.

PO DRUGIE to na samym początku, w pierwszym poście mamy dosyć ważną wskazówkę:

Marfoks wrote:
    jeszcze mam airmax, ale chyba wykluczę ponieważ już 5cm od mojego okna mam dużo krzaków i powodowałyby problemy z sygnałem.

Jak nie trudno się domyślić chodzi o bezprzewodowy internet radiowy, który zostaje odrzucony na samym początku. Telebeskid oferuje dostęp w technologii WiMAX. Można więc AirMAX i WiMAX w kategorii dostawy uznać za to samo. Świadomie też piszesz też o tym w swoim poście:

adrian.kuzma.798 wrote:
    Dodatkowo dostaniesz antene i rutter

PO TRZECIE wniosek z tego taki, że czytanie ze zrozumieniem jednak niektórych boli a w dodatku wprowadzasz głównego zainteresowanego w błąd.

Wypowiedź kompletnie nie na temat.

Chcesz pomóc to pisz o czym masz pojęcie albo włóż trochę wysiłku, żeby zdobyć rzetelne informacje.
    p1niu
    Level 2  
    johny.wsh wrote:
    Przeszedłem na Vectrę - 100Mbit/s za 70 PLN (u nas to max, u was powinno być jeszcze 150Mbit/s za 80 PLN) i śmiga że aż miło do tego darmowa subskrypcja Playstation PLUS na dwa lata - żyć nie umierać! Wcześniej z Mastera 10Mbit/s za 80 PLN. Do tego 155 programów - dekoder i EPG - cyfrówka i 34 HD - 64,90 za pakiet PLATYNOWY. Nie polecam dekodera podstawowego - włącza się dobre 1,5 - 2 minuty. Zamierzam z nimi to jakoś załatwić ale nie wiem czy się da. Niestety VECTRA nie obsługuje kart abonenckich do SMART TV więc niestety dochodzi kolejny pilot choć ja sobie poradziłem aplikacją na Samsungu Galaxy S4 który posiada podczerwień i z jednej aplikacji steruję TV i STB. Internet na prawdę polecam! na 7 urządzeniach odpaliłem filmy HD online - zero zacięć (router też się do tego na pewno przyczynił - TP-LINK TL-WR1043ND - rok temu około jak kupowałem to nie szczędziłem - 230 PLN - teraz 160 lub w cenie 220 nowy model na wypasie)

Pozdrawiam

@johny_.wsh Jak wyglądało dokładnie to "przejście" na Vectrę? Czy napisać coś więcej na ten temat? Czy umowę z Vectrą podpisuje się za pośrednictwem Mastera? Ja teraz sprawdzam dostępność Vectry pod moim adresem (Głogów, os. Kopernika) i niestety pokazuje mi na stronie, że internetu nie mogę tutaj mieć.
    Dodatkowo, ciekawi mnie jak wyglądają u Ciebie transfery w tej Vectrze? Stabilnie masz te 100 Mbit/s czy są jakieś spadki?
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

@Marfoks Czy możesz powiedzieć jak wyglądają u Ciebie transfery w Netii? Czy faktycznie masz te 50 Mbit/s DOWN i 5 Mbit/s UP? Również rozważam przejście na Netię, tylko właśnie ciekawią mnie te realne transfery i ogólna opinia na temat usługi - czy nie ma częstych przerw, spadków transferu, itp.

Marfoks wrote:
    Witam po długiej przerwie. Od września mam jednak Netię, bo skusiły mnie też kanały tv których Master nie ma. Gdy byłem z mamą w Masterze zaproponowali w tej samej cenie (49zł) 20Mb/s czyli 10razy więcej. Ale w Netii za dokładnie tą samą cenę mam 50Mb/s download i 5Mb/s upload a w marnym Masterze byłoby 20Mb/s download i 1Mb/s upload. Nic nie mówiono że można przejść na Vectrę. Teraz szczerze żałuję, wybrałbym jednak Vectrę. @johny.wsh A jak u ciebie wygląda upload ? Dziś rodzina która nie chce zmieniać dostawcy bo kable itp, polecam się udać do mastera i zagrać scenkę chęci zrezygnowania z umowy i w cenie 45zł mają 30Mb/s download i 1Mb/s upload. 80% rodziny tak zrobiło i jest zadowolona :)
    p1niu
    Level 2  
    Dziś byłem w Masterze w Głogowie i dowiedziałem się, że będzie możliwość przejścia na Vectrę na wiosnę/lato 2015 roku - niestety nie potrafią powiedzieć kiedy dokładnie. W chwili obecnej taką możliwość mają abonenci Mastera ze Wschowy (patrz przypadek @Marfoksa). Może warto "odczekać" jeszcze chwilkę aż pojawi się oferta Vectry?

Rozmawiałem też z przedstawicielem Netii. Potwierdził mi, że ich łącze w Głogowie jest bardzo dobrej jakości i jest w stanie obsłużyć prędkość do 59 Mbit/s (przynajmniej na ul. Kosmonautów Polskich). Zdaje się potwierdzać to poniższy test zamieszczony przez jednego z "jutubowiczów" z Głogowa: https://www.youtube.com/watch?v=HTnSMadwZ8I

Wyglądan na to, że właśnie w tej chwili dokonuje się pewne przetasowanie na głogowskim rynku ISP. Z pewnością całkiem niedługo będziemy mieli dwóch dużych graczy bijących się między sobą o klienta: Netię i Vectrę. No i jeszcze ten nieszczęsny Orange, no ale ze względu na cenę z dupy i oferowane szybkości (do 20 Mbit) nie wiem, czy w ogóle warto to wymieniać?
    reggiss
    Level 9  
    Czy wiadomo już coś może na temat operatora Vectra? Czeka mnie zmiana dostawcy internetu w najbliższym czasie, mieszkam jednak na Piastowie i w Netii jestem poza zasięgiem. Zostaje Master/Orange. Aktualnie posiadam Mastera, płacę ok. 150 zł/mies za internet 10 mb/s i beznadzieją telewizję, w której nic nie ma ( same Vivy, Mango, seriale itd.) Czy ktoś może polecić mi co w tej sytuacji robić - czekać na pojawienie się nowego operatora przechodząc w Masterze na czas niekreślony, czy też zaryzykować z Neostradą ( czy teraz się zwie Funpack czy jakos tak) czy może Master ostatnio się może poprawił?

pozdrawiam serdecznie
    p1niu
    Level 2  
    Idź do Mastera na Mogador i zrób im scenę niezadowolonego klienta - powiedz, że odejdziesz do konkurencji jeżeli nie dadzą Ci lepszej oferty. Na 90% powinni Ci coś lepszego zaproponwać. Oni w Masterze doskonale wiedzą, że mają ciulową ofertę i tyko frajerzy zgadzają się jeszcze na takie warunki. Dlatego trzeba twardo negocjować z nimi i nie patyczkować się. Vectra jeszcze nie jest dostępna w Głogowie z tego co mi wiadomo - może za miesiąc, może za trzy? Kto to wie?

reggiss wrote:
    Czy wiadomo już coś może na temat operatora Vectra? Czeka mnie zmiana dostawcy internetu w najbliższym czasie, mieszkam jednak na Piastowie i w Netii jestem poza zasięgiem. Zostaje Master/Orange. Aktualnie posiadam Mastera, płacę ok. 150 zł/mies za internet 10 mb/s i beznadzieją telewizję, w której nic nie ma ( same Vivy, Mango, seriale itd.) Czy ktoś może polecić mi co w tej sytuacji robić - czekać na pojawienie się nowego operatora przechodząc w Masterze na czas niekreślony, czy też zaryzykować z Neostradą ( czy teraz się zwie Funpack czy jakos tak) czy może Master ostatnio się może poprawił?

pozdrawiam serdecznie
    reggiss
    Level 9  
    Dziękuję za szybką odpowiedź

Może rzeczywiście tak zrobię, jeśli nie dadzą satysfakcjonującej oferty, przejdę sobie na Orange. Pamiętam, jak około 10 lat temu przechodziłem do Mastera, to to był praktycznie skok cywilizacyjny, z prędkości pobierania z wcześniejszej Neostrady po 80-100 kb/s zrobiło się nagle 512 kb/s . Może faktycznie czas na zmianę dostawcy usług tyle że w drugą stronę.
    Czy orientujecie się jak obecnie działa Neostrada w Głogowie? Ja generalnie byłem z niej raczej niezadowolony, prędkość nie była taka, jak być miała, do tego często modem tracił sygnał, jednak, tak jak już wspomniałem było to dawno temu. Czy nadal to tak wygląda?

P.S Czy w Masterze powiedzą mi coś na temat wejścia Vectry do Glogowa?? W końcu dla nich nie będzie ona chyba konkurencją? ( chyba są w jej grupie kapitałowej, z tego co wiem)

pozdrawiam serdecznie

jednak przez 1
    p1niu
    Level 2  
    Vectra przejęła Mastera i należy się spodziewać, że w długim terminie Master jako marka Vectry w ogóle zniknie z rynku.
    Na temat Neostrady niestety nie mogę się wypowiedzieć. Porównując jednak cenniki, oferta Orange wyglądała mi baaardzo kiepsko.

Nie rezygnowałbym jednak w tej chwili pochopnie z Mastera. Chyba warto poczekać te kilka miesięcy aż będzie możliwość skorzystania z oferty Vectry - wtedy prędkości łącz i cenniki będą na 90% korzystniejsze. Zobacz co na ten temat pisze wyżej kolega ze Wschowy - gdzie już dziś Master pozwala przechodzić na ofertę Vectry.
    adriandj83
    Level 11  
    Cześć. Byłem wczoraj w nowym budynku Vectra - Master zapytać jak to teraz będzie, bo sam chcę przejść na Vectre z netii, bo to przesada, miec internet 14mb i płacić za niego 90zl. A więc poszedłem, zagadalem, aktualnie master chciał mi zaproponować 30mb/s za 45zl z roczną umową. Zapytałem też o Vectre, kiedy będzie, bo jednak wolałbym przejść od razu na Vectre, a nie na mastera, tym bardziej, że umowa z netią konczy mi się jakoś w sierpniu. Pani powiedziała mi, że na lato Vectra pojawi się w Głogowie, powiedziała, że w lipcu prawdopodobnie. Opowiedziałem jej co wyczytałem w tym wątku, to znaczy, powiedziałem, ze we Wschowie ludzie otrzymywali listy, że mogą zostać na aktualnych umowach mastera lub przenieść się na Vectre bez żadnego problemu to odpowiedziała mi, że byc może w Głogowie też tak będzie, że będą przepisywane umowy. Tak czy siak jeśli Vectra pojawi sie nawet na jesień z netii zrezygnuje i wezmę te 30mb/s od mastera za 45zl,bo to naprawde oferta godna uwagi i baardzo tania. 50mb/s też można wziąć, ale to juz 140zl miesięcznie, nie wiem czym spowodowany taki przeskok ale w sumie nie ważne, Vectra wejdzie to 150mb/s bedziemy mieli za 70zl. Mam nadzieję, że pomoglem, jeśli ktos bedzie chciał coś wiedzieć to niech pyta, może mi się jeszcze cos przypomni, co ona tam gadala.

Wybaczcie, za brak znaków, ale piszę z telefonu, pozdrawiam!

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam, iż mam znajomego, który ma Vectre i mówi, ze prędkość jest stabilna, cały czas taka sama, internet chodzi cały czas, żadnych lagow, zero problemów.
    reggiss
    Level 9  
    Przez przypadek dałem minusa zamiast plus, w opcji czy odpowiedź była pomocna, wybacz- niedopatrzenie. Cóż pozostaje tylko czekać na lipiec i liczyć na to, że zgodnie z deklaracjami pojawi się Vectra, może wybiorę sięw najbliższym czasie do siedziby Mastera i zapytam czy coś się zmieniło, o rezultatach napiszę jak tylko wrócę.

pzdr.
    darojan
    Level 2  
    Ja mam z Neti na oriona do 50 mb ale nigdy tyle nie miałem w porywach bywa nie raz z 35 mb internet na łączu byłego Dialogu a płacę 49,90.