Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa subwoofery tonsil aktive 250, jak ustawić w pokoju

19 Cze 2014 14:29 3030 15
  • Poziom 8  
    Witam,
    Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch subwooferów Tonsil Aktive 250.
    Pokój 6,5 na 3,5 metra.
    Na razie oba stoją po prawej stronie pokoju:
    dwa subwoofery tonsil aktive 250, jak ustawić w pokoju

Gra to dobrze z resztą zestawu czyli jako fronty Monitor Audio BX6 Bronze, centralny Monitor Audio Central, tył Monitor Audio BX2, boki Tonsil Pulse.
    Wszystko napędzane Onkyo 626.

Jak powinno wyglądać "profesjonalne" ustawienie subwooferów? :)
    pozdr
  • Poziom 32  
    dzidziaka napisał:
    Witam,
    Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch subwooferów Tonsil Aktive 250.
    Pokój 6,5 na 3,5 metra.
    Jak powinno wyglądać "profesjonalne" ustawienie subwooferów? :)
    pozdr

W muzyce stereo (przy dobrych jak te kolumnach) to miejsce obydwu w piwnicy, a w kinie domowym jeden ustawiony "metodą prób i błędów", tym bardziej w niedużym pokoju.
  • Poziom 8  
    K52. Dziękuję za podpowiedź.
    U mnie muzyki/kd jest ok. 80/20.
    Przetestuję tylko stereo, może nawet w bi-amp.
    Tylko wtedy znów mnie czeka przestawianie tego onkyo, a jako nie posiadacz telewizora jest to żmudne :(
    pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Dziękuję Mosfet.
    Film obejrzałem, jak prawie wszystkie z tego kanału :)
    Powoli, jako nie audiofil wyrabiam sobie pojęcie.
    Szkoda, że wcześniej nie miałem tylu informacji.
    Też bym nie przepłacił, za to , co mam :)
    Na razie nie wywalam Aktive do piwnicy, jak radził przedpisca.
  • Poziom 15  
    Lepiej mieć takie coś niż nic :) a jak gra jak ustawisz jeden na drugim końcu pokoju ?
  • Poziom 8  
    No tu jest problem, bo na razie w drugim końcu pokoju stoją mi fotele i półkotapczan do wywalenia.
    Jak wywalę, to przestawię i dam znać.
  • Poziom 8  
    Hoho :)
    Wracam dziś do domu, i co? żona wooferki przestawiła.
    Urwała kabel sygnałowy od starego :( .
    Polutowałem, teraz stoją jeden koło drugiego, jak je żona przestawiła.
    I co? I bas c****** :)

Moderowany przez adambyw:

Dostaje kolega miesiąc czasu na przestudiowanie regulaminu i zapoznanie się z dobrymi obyczajami.
    3.1.6. Rozpowszechnianie treści sprzecznych z zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

• Poziom 11  
    Ja bym ustawił jeden w lewym rogu pokoju a drugi w prawym. U mnie kolumny tak stoją i jest znakomicie. Spróbuj może też uznasz że jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

I najlepiej jak byś mógł dodac zdjęcie pokoju wtedy byśmy coś po kminili żeby ładnie wyglądało i grało (ale mi się zrymowało:) )
  • Poziom 14  
    Wszystko zalezy od akustyki pokoju. Ja kiedys mialem swoje Zeusy diy ustawione w jednym rogu, to bas sie sztucznie podbijal i potrafil dudnic, mimo tego ze bylo go znacznie wiecej niz jak stoja w rogach. Zrob kilka testow . Pamietaj ze gdy postawisz w rogach, to moze dudnic i bedzie sie sztucznie podbijac tak jak u mnie na zeusach. Ustaw najlepiej w 40-50cm od scian bocznych i kolo 30cm od scian tylnych.
  • Poziom 8  
    Witam po długiej przerwie. :)
    Przeniosłem drugiego Active na lewo, i co?
    Pupka.
    Przy trochę głośniejszym słuchaniu rezonują szybki w drzwiach :(.
    Spróbuję jeszcze go przenieść pod same drzwi, ale znowu będę musiał przedłużyć kabel :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    dzidziaka napisał:
    Przeniosłem drugiego Active na lewo, i co?
    Pupka.

A czego się kolega spodziewał.
    Podałeś wymiary pokoju i coś więcej - nic.
    To co Ci doradzić...
    Pokój niski, wysoki, co na suficie, ścianach, jak rozstawione meble i co to za meble, co na podłodze? - jakieś zdjęcia tego wszystkiego, nikt w głowie tego nie widzi.....

Swoją drogą 2 suby, to tak, jak by na dwóch rowerach jechać.... - zęby sobie jedynie można wybić!.
  • Poziom 10  
    Moim zdaniem nic nie pomoże zmiana ustawienia 2 subwooferów, ponieważ człowiek nie słyszy z którego kierunku dobiegają niskie tony. Należy zwrócić uwagę aby obydwa subwoofery pracowały w tych samych parametrach.
    Pozdrawiam

Moderowany przez telecaster1951:

Tym razem ostrzeżenie za pisanie głupot. Fakt, że niskie tony nie są kierunkowe nie oznacza, że ustawienie subwoofera nie ma znaczenia. Ma i to duże. Takie sprawy jak odległość od ścian, narożników, materiał na jakim stoją, bliskość mebli mają kolosalne znaczenia dla rozchodzenia się niskich tonów.
    Skoro jesteś akustykiem z 30 letnim stażem powinieneś takie rzeczy wiedzieć.
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 8  
    Zrobię może jutro obraz, jak mam ustawione sprzęty w pokoju.
    Dzisiaj (a może wcześniej) okazało się, że ten wcześniej zakupiony Tonsil Active 250 przestał grać. Nie pomaga wyłączenie/włączenie, sprawdziłem bezpiecznik, jest ok.
    Zadzwoniłem do Tonsila i usłyszałem: "proszę spakować sprzęt i wysłać, jest na gwarancji 3 lata". Sprzęt nie był katowany, czasem reszta mojego sprzętu robi "pik" ponad jeden KW :) tylko dla testów.
    Pytanie, wysłać w ramach serwisu, czy rozkręcić i wymienić kondensatorek albo rezystorek?, Końcówkę mocy też bym umiał wymienić.
    Ma może ktoś schemat tego Aktive 250?
  • Moderator Akustyka
    dzidziaka napisał:

Pytanie, wysłać w ramach serwisu, czy rozkręcić i wymienić kondensatorek albo rezystorek?, Końcówkę mocy też bym umiał wymienić.
    A wiesz co się zepsuło? Jak jest na gwarancji to wysyłaj.
    W tym czasie popróbuj z jednym subwooferem, bo według mnie jeden będzie sobie radził lepiej niż dwa.
  • Poziom 10  
    Też zgadzam się ze zdaniem moderatora - subwoofer odeślij w ramach gwarancji.
    Podejmij próby ustawienia tego jednego w różnych miejscach pokoju.
    Napisz potem jak w twoim odczuciu wyszły próby: czy ustawienie subwoofera ma znaczący wpływ na odczucia w zakresie odsłuchu basów?