Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie w C z myślą o AVR

McMarycha 19 Cze 2014 14:58 1314 13
  • #1 19 Cze 2014 14:58
    McMarycha
    Poziom 30  

Chciałbym programować uC mój wybór padł na język C.
    Ludzie polecają książkę "Język ANSI C" ale gdzie wyczytałem że aby programować uc to ta książka nie jest odpowiednia. Czy jesteście mi w stanie podać jakieś tytuły które warto zakupić jeżeli chciałbym nauczyć sie tego języka w zastosowaniu z uc ?

0 13
  • #2 19 Cze 2014 15:05
    377475
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Cze 2014 18:41
    Maxikas
    Poziom 10  

Przejrzyj sobie spis treści. Masz tam omówione podstawy języka C (na ok. 110 stronach). Jeśli nigdy nie miałeś styczności z jakimkolwiek językiem programowania, to najpierw zacznij od ANSI C.
    Może mnie za to stwierdzenie zjedzą ale możesz też zajrzeć do pierwszych 300 stron Symfonii C++ Grębosza gdzie są omówione podstawy (instrukcje sterujące, typy zmiennych, operatory, funkcje, tablice, wskaźniki). :)

Ze stwierdzeniem, że później wystarczy umieć czytać datasheety nie do końca się zgodzę. Nota katalogowa to podstawa i trzeba do niej zaglądać, ale programowanie na PC i programowanie mikrokontrolerów to nie to samo.

0
  • #6 19 Cze 2014 19:20
    McMarycha
    Poziom 30  

Książkę Grębosza posiadam, miałem juz sie z niej uczyć, ale właśnie nie byłem pewien czy jak nie zacznę uczyć się c++ to czy potem nie będę miał problemu z programowaniem uc.
    Z datasheetami nie mam jakiegoś większego problemu.
    Do czynienia miałem z kilkoma językami. Ale żadnego nie znam, a to co umiałem z czasem wyleciało z głowy.

Słyszałem jeszcze o avr-gcc i o tym że na wikibooks są jakieś kursy, warto ?

0
  • #7 19 Cze 2014 21:24
    Maxikas
    Poziom 10  

McMarycha napisał:
    Książkę Grębosza posiadam, miałem juz sie z niej uczyć, ale właśnie nie byłem pewien czy jak nie zacznę uczyć się c++ to czy potem nie będę miał problemu z programowaniem uc.

Jak już wspomniałem... chodzi o podstawy. C++ jest rozszerzeniem C.
    Jeśli będziesz znał i przećwiczysz (bo to jest ważne) podstawy, które dla C i C++ są takie same, pójdzie Ci szybciej z nauką tego języka na mikrokontrolery.

McMarycha napisał:
    Słyszałem jeszcze o avr-gcc i o tym że na wikibooks są jakieś kursy, warto ?

Warto zajrzeć, poczytać, żebyś przynajmniej wstępnie wiedział "z czym to się je".

0
  • #8 19 Cze 2014 21:41
    McMarycha
    Poziom 30  

Czyli że te 300 stron Grębosza to także same podstawy i na początek powinny wystarczyć ?

0
  • #9 20 Cze 2014 08:42
    sivex
    Poziom 27  

Ja nie rozumiem z tym zastanawianiem się czy czytać taka ksiązkę czy nie.

Przecież oni tam nie kłamią.

Jak przeczytasz kilka to po pierwsze przyswoisz zagadnienie lepiej lepiej
    a po drugie poznasz różne podejścia i też może różne ciekawostki wynikajace z doświadczenia kilku autorów.

pozdr.

0
  • #10 25 Cze 2014 07:58
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 25 Cze 2014 08:51
    xamrex
    Poziom 28  

A ja jak najbardziej polecam książkę Pana Kardasia:
    Mirosław Kardaś "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania"

0
  • #12 25 Cze 2014 11:50
    gaskoin
    Poziom 38  

Ja takze nie polecam, z tego samego powodu co albertb.

0
  • #13 25 Cze 2014 13:46
    McMarycha
    Poziom 30  

No dobra ale w takim razie jakie ksiązki polecacie jeszcze ?

0
  • #14 28 Cze 2014 13:01
    el2010tmp
    Poziom 25  

Ja bym polecił współczesną "książkę" którą masz przed oczami :D.
    Zawiera więcej informacji niż wszystkie książki razem wzięte.
    Wystarczy zajrzeć np. tutaj: http://mikrokontrolery.blogspot.com/

0
  Szukaj w 5mln produktów