Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena WIFI pytanie - Porada na temat kupna anteny i karty wifi

BiTv 19 Jun 2014 18:45 1314 3
 • #1
  BiTv
  Level 8  
  Witam, mam internet z Play ,ale zasięg z antenką 13 DBI i tak jest tragiczny (0 kresek), na tyle decybelowej antenie która uległa zniszczeniu osiągałem chwilami 5 kresek, a na tej 0, tyle że wyszukuje sieć(dobre i to).

  Moje pytanie:
  Czy mógł bym dokupić kartę wifi i antenę które działały by mi dobrze na komputerze stacjonarnym?Mieszkam w odległości 7km od Makowa Mazowieckiego, a są anteny które mają zasięg na 10km.

  Proszę o odpowiedź lub linki do jakichś aukcji gdzie były by jednocześnie karta i antena pasujące do siebie z tym że koszt ich max 130 zł

  Liczę na odpowiedź.
 • #2
  matek451
  Level 43  
  Co to za internet, czemu chcesz kupować antenę na WiFi. Play w 3G korzysta z dwóch częstotliwości ;UMTS900 i UMTS2100 i na jedna z nich potrzebujesz antenę. Skad jesteś i jakim dysponujesz modemem? Sprawdzę zasięg, najbliższy BTS Play i dobiorę antenę. Po co ci karta WiFi?
 • #3
  BiTv
  Level 8  
  Mam modem e173 huawei antenę też mam nową ,ale nie działa tak jak bym chciał...Może dlatego że łączy się ze złą częstotliwością?Ale jest 0 bez względu na wysokość.Antenka nie jest kierunkowa próbowałem na dachu ,ale nadal na zero niby łączy się ,ale zasięgu brak co obniża komfort korzystania.Wysokie pingi itd

  Dlaczego interesuje mnie WIFI?Mógłbym się podpiąć do WIFI z miasta i mieć ping poniżej 100 który raczej na obecnym internecie jest nieosiągalny + brak ograniczonego transferu(obcecny 15gb szkoda gadać)
 • #4
  matek451
  Level 43  
  No to pisz, że chcesz zmienić operatora i korzystać z radiówki. Na takiej odległości najlepiej niech operator tej radiówki zrobi testy i zaproponuje swój sprzęt.Link na takie odległości to nie łatwa sprawa a sprzęt drogi i raczej bez powodzenia. Jaką masz wersję E-173z Play? Do BTS UMTS900 Play w Makowie ,Ciechanowska 3A masz 6 km i spokojnie można korzystac z 3G w Play na antenie kierunkowej na 900MHz. Kupiłeś pewnie wynalazek i kasa w błoto. Możesz u siebie korzystać z 3G wszystkich operatorów a na odpowiednim modemie/routerze z LTE i antenie DUAL LTE na 800Mhz można pokusić się o LTE w Plusie/CP. W przyszłości jest też szansa na LTE w Play. Jest pozwolenie na BTS LTE1800Play w Makowie. Na dzień dzisiejszy lepiej poprawić zasięg w Play.