Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw 316i - Auto z niemiec, rejestracja ?

patyss 19 Cze 2014 19:44 1272 7
  • #1 19 Cze 2014 19:44
    patyss
    Poziom 2  

Witam wszystkich na forum ;-)
    Sprowadziłem z Niemiec Bmw 316 Compact z Niemiec .
    Auto sprowadzone zostało w kwietniu z Niemiec na lawecie , umowa została spisana między mną a Niemcem.
    W Polsce zrobiłem przegląd i wykupiłem oc na rok, nie wykonywałem żadnych opłat celnych i skarbowych. Mam papierowe tablice zrobione na wzór orginalnych.

:arrow: Pytanie mam do was takie, czy mogę się poruszać w ten sposób ??
    Sytuacja finansowa nie pozwala mi w tym momencie na taki wydatek , a auto pilnie potrzebuje na wyjazd.

Z góry dziękuję za pomoc :|

0 7
  • #2 19 Cze 2014 19:53
    robokop
    Moderator Samochody

Nie możesz. Stać było na samochód, stać na dopełnienie formalności. W przypadku kontroli laweta, plus kwitek z kontem urzędu wojewódzkiego. Samochód w tej chwili nie jest nigdzie zarejestrowany - szwab go wyrejestrował u siebie. Czyli zakaz poruszania się samodzielnie po drogach publicznych.

0
  • #3 19 Cze 2014 20:29
    ociz
    Moderator Samochody

patyss napisał:
    Mam papierowe tablice

Czyli nie masz tablic rejestracyjnych. W razie kontroli mandat do 500zł i laweta.

0
  • #4 19 Cze 2014 21:01
    patyss
    Poziom 2  

A przykładowo jak bym wykupił teraz w Polsce tablice zjazdowe za 530 chyba na 5 dni to mógłbym wyruszyć w trasę, pytam ponieważ potrzebuje auto na wtorek ?

0
  • #5 20 Cze 2014 15:34
    adam158
    Poziom 22  

skoro nie masz tablic i auto nie zarejestrowane ,idż do urzędu i weż czerwone tabliczki,ale one nie nazywają się zjazdowe lecz tymczasowe,możesz na nich jeżdzić ale chyba nie na wczasy

Dodano po 52 [sekundy]:

ale z tymi tablicami z papieru to chyba jaja sobie robisz

0
  • #6 20 Cze 2014 16:13
    tzok
    Moderator Samochody

patyss napisał:
    530
    To jest jakaś 1/4 do 1/3 kwoty jaką potrzebujesz na rejestrację... nie skoda Ci pieniędzy? Może lepiej zrezygnować z wyjazdu albo pożyczyć samochód? Tymczasowe tablice są wydawane tylko w konkretnym celu: wywozu pojazdu za granicę, przejazdu z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terenie RP, przejazdu związanego z koniecznością dokonania badania homologacyjnego, badania technicznego lub naprawy. Cel ten będziesz musiał zadeklarować w wydziale komunikacji. Pamiętaj też, że masz ograniczony czas od sprowadzenia do opłacenia akcyzy i zarejestrowania. Żeby otrzymać tablice czasowe dla pojazdu sprowadzonego musisz mieć potwierdzenie opłacenia akcyzy i zaświadczenie z US.

0
  • #7 20 Cze 2014 18:41
    adam158
    Poziom 22  

czyli jak nie dokonałeś opłat w terminie to już jesteś w czarnej d...e

0
  • #8 24 Cze 2014 22:00
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Przepisy mówią wyraźnie, że masz 14 dni od przekroczenia granicy na zgłoszenie do Urzędu Celnego. Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty. Do momentu dostarczenia wszystkich dokumentów nie musisz płacić. Tymczasowe tablice musisz wziąść na przegląd. Od kilku miesięcy jest nowy przepis zabraniający zrobienia przeglądu dla samochodu bez jakichkolwiek tablic.

-1