Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV-analog + DVB-T + Internet

19 Cze 2014 20:06 1194 3
  • Poziom 12  
    Witam, przymierzam się do zrobienia poprawnej instalacji RTV/DVB-T/Internet (co akurat z internetem sobie poradzę, ale mam kilka pytań co do sprzętu który bym potrzebował do Telewizji.

Moje mieszkanie wygląda tak:

W mieszkaniu są aktualnie 3 TV - 1 LCD z tunerem wbudowanym (duży pokój), 2 LCD bez tunera wykorzystywany jako monitor, 3 kineskopowy bez tunera.

Aktualna instalacja jest bardziej prowizoryczna ale służy praktycznie już z 30 lat :)
    i wygląda ona tak że z miejsca tam gdzie na rzucie mieszkania jest zaznaczone gniazdko z UPC z TV Analogową (w dużym pokoju), następnie w pokoju 1 jest umieszczona w oknie antena łapiąca DVB i jest wpięta w ten sam kabel co i sygnał analogowy, przez co jakość analogu jest nie zadowalająca.

Mniej więcej interesował by mnie taki wygląd instalacji (biegu kabli i gniazdek):

Tylko pozostaje jeszcze pytanie co oprócz gniazdek i kabla musiał bym kupić aby to grało i śpiewało?
    Zapytacie ile bym mógł wyłożyć, ciężko stwierdzić ale aby stosunek ceny do jakości był w miare dobry, mile widziane były sklepy internetowe itp.
  • Poziom 22  
    Na pewno nie możesz łączyć sygnałów telewizji kablowej UPC z sygnałem telewizji DVB-T.

Jeśli chcesz używać obu sygnałów na raz musisz zaopatrzyć się w aktywny sumator sygnału antenowego. Do rozdzielania sygnału na następne gniazdka najlepiej też używać aktywnych rozdzielaczy albo przy każdym gniazdu odbiorczym zastosować wzmacniacz sygnałowy.

Najlepiej było by użyć przy przy gniazdku rozdzielacza i poprowadzić do każdego odbiornika osobny przewód.

Nie wiem jeszcze co masz na myśli pisząc że masz do tego wszystkiego użytą antenę DVB-T skoro korzystasz z telewizji kablowej to poco przechodzić na system DVB-T ?
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Nie wiem jeszcze co masz na myśli pisząc że masz do tego wszystkiego użytą antenę DVB-T skoro korzystasz z telewizji kablowej to poco przechodzić na system DVB-T ?

Bo w dvb są kanały których nie ma w moim pakiecie upc - tj. płacę co kwartał 19zł i mam tam dokładnie 9 kanałów (przed chwilą ustawiłem kanały w TV (pokój 1) :P ogólnie będę przechodził na dvb, ale z czasem (na kupno jednego TV nie mogę sobie aktualnie pozwolić) a nie chce się bawić w dekodery podłączone do tv kineskopowego chyba mającego 29" 4:3 bo mało będzie widać :P

TV z dekoderem (w dużym pokoju) używa właśnie DVB i głównie tam jest najbardziej oglądany TV, tam gdzie jest tv kineskopowy jest sygnał z UPC
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

owad17 napisał:
    ... następnie w pokoju 1 jest umieszczona w oknie antena łapiąca DVB i jest wpięta w ten sam kabel co i sygnał analogowy, przez co jakość analogu jest nie zadowalająca.

Bez obrazy ale zachowanie i myślenie w ten sposób, możemy chyba nazwać jako "skandaliczne", ponieważ jest to ingerencja w system TVK UPC a i totalny brak wiedzy na temat "instalacji zamkniętych" jaką jest TVK.

Cytat:
    Tylko pozostaje jeszcze pytanie co oprócz gniazdek i kabla musiał bym kupić aby to grało i śpiewało?

Bezwzględnie odseparować/odizolować całą instalację TVK od TV naziemnej w emisji DVB-T. :!:

Cytat:
    Zapytacie ile bym mógł wyłożyć

Dodatkową długość kabla koncentrycznego i parę F-ek.

Pozdrawiam.