Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wifi - słaby sygnał(?), skaczący ping

19 Cze 2014 21:27 1806 12
  • Poziom 10  
    Witam, mój problem polega na tym że mam bodajże za słaby sygnał i często mi skacze ping, zamula internet, etc.

Mój kuzyn posiada internet radiowy 6mb/s , wystawił on router wifi tp-link na strych, po to abyśmy my mieli lepszy sygnał, my mamy z bratem antene kierunkową(taką tubę) na balkonie skierowaną na jego router(zasłania drzewo oraz dach szopy z dachówek. nie ma tam nic co by mogło zagłuszać sygnał), od anteny idzie do acess pointa gdzie sie rozdziela na 2 komputery.Na speedtescie predkość pobierania wynosi 4,5, upload 1, ale ping jest zbyt duży, 60, 80, gdzie powinien być wg. mnie o wiele niższy przy takim downloadzie.Często gdy kuzyna nie ma i nikt u niego na wifi nie siedzi to net chodzi bezproblemowo ale jak ktoś siedzi to nam strasznie zamula, nw czemu tak jest, chce abyście cos poradzili, co zrobić w takiej sytuacji, jest to na prawdę dziwne gdyż jest dużo mb/s a ping skacze i często laguje w grach online, co może być tego powodem?Słaby sygnał?Czy może coś innego?może jakies informacje sie nie zgadzają pomiędzy naszym acess pointem a jego routerem wifi?Może mamy ograniczony transfer, jesli tak, to jak to zmienić?

Bardzo liczę na waszą pomoc!

PS odleglosc pomiedzy anteną a routerem to ok 80m.

• Poziom 43  
    JAKUBJ312 napisał:
    my mamy z bratem antene kierunkową(taką tubę) na balkonie skierowaną na jego router(zasłania drzewo oraz dach szopy z dachówek. nie ma tam nic co by moglo zagluszac sygnał)

A te przeszkody terenowe nie mają prawa zagłuszać sygnału? Kolejna kwestia - skoro kuzyn korzysta z internetu (płaci pewnie też za niego) i najdzie go ochota na pobieranie czegoś to automatycznie transfer spada - działa to tak samo w drugą stronę.
  • Poziom 10  
    sosarek napisał:
    JAKUBJ312 napisał:
    my mamy z bratem antene kierunkową(taką tubę) na balkonie skierowaną na jego router(zasłania drzewo oraz dach szopy z dachówek. nie ma tam nic co by moglo zagluszac sygnał)

A te przeszkody terenowe nie mają prawa zagłuszać sygnału? Kolejna kwestia - skoro kuzyn korzysta z internetu (płaci pewnie też za niego) i najdzie go ochota na pobieranie czegoś to automatycznie transfer spada - działa to tak samo w drugą stronę.

To prawda, nie pisałem że to nie ma prawa zagłuszać, ale co można zrobić żeby ten sygnał jakoś zwiększyć/wzmocnić?Czytałem o jakimś talerzu z foli aluminiowej zamontowanej na antenie.Spróbuje to zrobić.2 sprawa, w moim access poincie znalazłem cos takiego:

Pomyślalem że tutaj coś jest źle ustawione może tutaj coś zmienic trzeba?
  • Poziom 10  
    Dwie anteny kierunkowe na przeciwko siebie i wtedy możemy zacząć rozmawiać.

Tak się składa że posiadam 2 antenę kierunkową, nie używaną, ale jak to zrobić?

Bardzo dobrym rozwiązaniem są zewnętrzne punkty dostępowe w obudowie CPE.

Można jaśniej bo jestem zielony i nie rozumiem...

PS zapomniałem dodać że odległość pomiędzy anteną a routerem to ok 80m.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Postawić most bezprzewodowy na dwóch access pointach plus anteny. Pamiętaj że długi kabel koncentryczny to straty. Anteny muszą się "widzieć". Jednego już masz jak widzę bo to chyba airelive 5460 lub coś podobnego.
    JAKUBJ312 napisał:
    Można jaśniej bo jestem zielony i nie rozumiem...

Wpisz sobie w googlach obudowa CPE - urządzenia firmy Mikrotik, Ubiquiti, TP-link,
  • Poziom 10  
    Pamiętaj że długi kabel koncentryczny to straty.

Mó kabel ma zaledwie 2,5m.

Jednego już masz jak widzę bo to chyba airelive 5460 lub coś podobnego.

czyli do tego połączenia potrzebny jest tylko jeszcze jeden access point i antena kierunkowa(posiadam)?

Wpisz sobie w googlach obudowa CPE - urządzenia firmy Mikrotik, Ubiquiti, TP-link,

Wystarczyło by to kupić, podłaczyć do routera wifi tp-link kablem ethernet, nakierować na nasza antenę i gotowe?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    JAKUBJ312 napisał:
    czyli do tego polaczenia potrzebny jest tylko jeszcze jeden access point i antena kierunkowa(posiadam)?

Potrzebujesz pary urządzeń. Nadajnik i odbiorniki no i oczywiście żadnych przeszkód w terenie między antenami lub CPE w zależności od tego jakie rozwiązanie wybierzesz - Link
  • Poziom 10  
    jimasek napisał:
    JAKUBJ312 napisał:
    czyli do tego połączenia potrzebny jest tylko jeszcze jeden access point i antena kierunkowa(posiadam)?

Potrzebujesz pary urządzeń. Nadajnik i odbiorniki no i oczywiście żadnych przeszkód w terenie między antenami lub CPE w zależności od tego jakie rozwiązanie wybierzesz - Link

nie wiem czy takie rozwiązanie wchodzi w grę bo to chyba równa sie z wysokimi kosztami.

-------------------

chciałbym pana zapytać, 1. czy czy końcówka od antety ma duży wplyw na działanie internetu?Bo tak się składa ze moja końcówka jest trochę rozwalona, ale niby internet działa

i 2 pytanie, czy w moim acess poincie jest wszystko dobrze ustawione?może tutaj trzeba coś zmienić?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    JAKUBJ312 napisał:
    1. czy czy koncowka od antety ma duzy wplyw na dzialanie internetu?Bo tak sie sklada ze moja koncowka jest troche rozwalona, ale niby internet dziala

Pewnie że ma na takich rzeczach jak wtyczki czy łączówki są zawsze największe straty a tym bardzie uszkodzonych.

JAKUBJ312 napisał:
    2 pytanie, czy w moim acess poincie jest wszystko dobrze ustawione?moze tutaj trzeba cos zmienic?

Dawno nie konfigurowałem airlive-a ale ustawił bym zamiast AUTO jaką konkretną wartość przesyłu danych. Trzeba dobrać doświadczalnie do poziomu sygnału.
  • Poziom 10  
    Pewnie że ma na takich rzeczach jak wtyczki czy łączówki są zawsze największe straty a tym bardzie uszkodzonych.

rozumiem, postaram się naprawić ta końcówke

Dawno nie konfigurowałem airlive-a ale ustawił bym zamiast AUTO jaką konkretną wartość przesyłu danych. Trzeba dobrać doświadczalnie do poziomu sygnału.

czyli w jaki sposób, bo chciałbym to ustawić ale nie wiem za bardzo jak, nie chce nic zepsuć.
  • Poziom 10  
    Witam, wracam do tematu ponieważ dzisiaj z dnia na dzień sygnał spadł z 35/40 do 7,16,20, ciągle skacze.

Przeglądając dzisiaj jakieś tematy o konfiguracji TP-LINK obiło mi się o uszy że "Region" musi być ustawiony na taki w jakim się znajdujemy, czyli w moim przypadku powinno to być Poland. A dzisiaj patrzyłem i w routerze jest "United States".Czytałem że takowe ustawienie może powodować jakieś zakłócenia.

I chciałbym was zapytać, czy to może być powodem takiego spadku sygnału co około 7 dni?Bo tak się składa że sygnał spada praktycznie co tydzień, zwykle przed weekendem lub na początku weekendu i w poniedziałki już jest OK, więc moje pytanie brzmi czy takie ustawienie może zagłuszać/zakłócać sygnał?