Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprzet do sluchania CD oraz mp3 z komputera

byku40110 19 Cze 2014 23:42 1086 8
  • #1 19 Cze 2014 23:42
    byku40110
    Poziom 7  

Witam.
    Od dluzszego czasu zbieram orginalne plyty. Sa to glownie plyty rap ale tez rock i inne. Zawsze kupowalem je z myślą ze kiedys będę mial dobry sprzet i wreszcie będę slyszec a nie tylko sluchac. Mimo wszystko slucham wiecej muzyki z komputera...
    Do rzeczy:
    Potrzebuje sprzętu na którym będę mogl sluchac muzyki z CD oraz mp3 z komputera(da rade?)- ma to byc w miarę uniwersalny sprzet który będzie stal w salonie (21 m2) obok tv(niewykluczone ze bym glosniki podlaczal pod tv ale to sie wcale nie liczy oby gralo gdy np cichy film) w ostecznosci w pokoju 12m2 jeśli tak byłoby lepiej. Budżet to ok 3500 zl, aczkolwiek jestem w stanie jeszcze poczekac i dozbierac jeśli w tej ceniie nic nie kupie. Glownie chodzi mi o jakość muzyki i jako taka uniwersalność tego sprzetu (po prostu nagłośnienie domowe w pelnym slowa znaczeniu)
    serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

0 8
  • #2 19 Cze 2014 23:55
    sosarek
    Poziom 43  

Wyjścia widzę dwa - albo jakieś zintegrowane kino domowe z odtwarzaczem BR i możliwie największą ilością dodatkowych wejść lub jakiś amplituner, do tego osobny odtwarzacz BR i dobry zestaw kolumn.

0
  • #3 20 Cze 2014 00:14
    korrus666
    Poziom 40  

Skoro ma to być przede wszystkim do muzyki to odradzam wszelkie kina domowe. W tym budżecie dobrej jakości z tego nie będzie. Dobre stereo natomias da się skompletować. Na pocztątem wystarczy sam wzmacniacz i kolumny. Potem można dokupić odtwarzacz CD. Komputer podłączysz pod każdy wzmacniacz.
    Napisze jeszcze czy to musi być sprzęt nowy czy może być używany.

0
  • #4 20 Cze 2014 09:29
    byku40110
    Poziom 7  

Dziekuje za odpowiedzi. Oczywiscie kino domowe nie bralem pod uwagę, je z czasem dokupię, od lat ogladam filmy na wbudowanych glosnikach tv czy laptopie. Czyli potrzebuje zestaw 3 częściowy: odtwarzacz cd, wzmacniacz oraz kolumny? Sprzet moze byc używany aczkolwiek nie chcialbym żeby szybko sie zepsul tylko trochę posluzyl(jestem laikiem nic w tej kwestii sie nie znam, a moje doświadczenie z tego typu sprzętem jest zerowe wiec nie wiem nic chociazby o żywotności).
    pozdrawiam

0
  • #5 20 Cze 2014 09:59
    k52
    Poziom 32  

Za 3,5 tys złożysz ( jeśli z głową ) sprzęt z piękną muzyczną sceną i ładnie grający.Warto poszukać na portalach dla miłośników muzyki i sprzętu bo kupisz czasem na gwarancji roczny za 70% ceny, albo towar z ekspozycji salonu z dużą zniżką.
    Proponowałbym maksymalnie dużo wydać na kolumny np.2-2300zł aby były maksymalnie dobre, proponowałbym kupić używany odtwarzacz CD 150-300 zł. Nowy cd za 1000-1500 to cenowy nonsens, a jakość podobna do starego. Wzmacniacz musi mieć 3,4 wejścia RCA, podepniesz i cd i dvd, PC, mp3.
    Bo gdzie w 12 m KD? Dwa dobre głośniki z dobrym wzmacniaczem stereo dadzą też efekty i to nie gorsze w filmach niż kiepskie amplitunerki kd i 5 paździerzowych kolumn.

0
  • #6 20 Cze 2014 12:30
    byku40110
    Poziom 7  

A moglbym prosic o jakiies propozycje? Bo tak jak pisze nie znam sie na tym.

0
  • #7 20 Cze 2014 16:04
    k52
    Poziom 32  

Jak pisałem na kolumny przeznaczyłbym od 1600-2300 wzmacniacz koło 800-1200zł i 300 na odtwarzacz cd.
    Dlaczego rozrzut na kolumny taki , a bo w sklepach też jest rozrzut, nawet większy, kumpel stargował w markecie kolumny z 2590 na 1800, bo były rozpakowane.
    Z wzmacniaczy może denon 720 , pioneer A30 , marantz 6004 fajne , dobre i muzykalne, a może opcja amplitunera stereo ? Kolumny do 2 tys za komplet warte posłuchania np tannoy v4, monitor audio bx5, mission mx4, canton gle 470, może krajowy pylon 25 zobacz w necie co masz w okolicy i posłuchaj innych . Albo poszukaj na aukcjach od właściciela coś dobrego z okolicy, a nie handlarza.

0
  • #8 22 Cze 2014 09:05
    byku40110
    Poziom 7  

Dzięki poprzegladalem Twoje propozycje. To są propozycje na pokoj 12 m? Na salon z aneksem kuchennym juz sie nie nadaja? Piszesz o sprzecie nowym? Czy będę musial do tego dokupić jeszcze cos?(kable, listwę?)

0
  • #9 22 Cze 2014 10:59
    k52
    Poziom 32  

Raczej nowym bo to modele produkowane obecnie od jakiś 3 lat , może trafi się używany, a nadają się do pokoju też większego koło 20 wtedy jest lepsza przestrzeń w muzyce. . Co do kabli bez nich nie da rady... a listwa nawet dla bezpieczeństwa, wszędzie do pc, tv, wieży .

0