Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję dobrego komputera do 1400-1500zł !

Anonymous97 21 Jun 2014 13:16 6009 118
    the_fifth_horseman
    Level 32  
    Jak zapolujesz na allegro, to da się czasem trafić i3 w cenie około 280 zł. Sam kupiłem (od niejakiego "gorylek100" - średnio co dwa tygodnie wrzuca 2-3 sztuki; uwaga, bo szybko znikają).
    Anonymous97
    Level 12  
    swiercm wrote:
    Wystarczy, że napiszesz, jak się sprzęt sprawia po przyjściu.
    Powinieneś być zadowolony.;)

Okej będę pisał . ;) A co myślisz o tym procku z allegro co kolega wyżej napisał ?
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Skoro jest możliwość, to jak najbardziej.
    A może od razu zrobić tak, że kupić zestaw bez CPU, a I3 kupić używanego... Tylko nie wiem, czy dasz sam radę złożyć porządnie chłodzenie i nałożyć pastę po przyjściu zestawu bez procesora.
    Anonymous97
    Level 12  
    Nie no nie dam rady ;p
    swiercm
    Anonymous97 wrote:
    Nie no nie dam rady ;p

A nie ma kto Ci tego pomóc zrobić?
    Przyrost wydajności z I3 będzie znaczny, a w kosztach powinieneś się spokojnie zmieścić.
    Jakiejś większej filozofii w tym nie ma, no ale pewne doświadczenie trzeba mieć, by to zrobić dobrze.
    Ponadto w takim rozwiązaniu, powinieneś zaopatrzyć się w chociaż małą tubkę (strzykawkę) z pastą termoprzewodzącą np AS Ceramique 2, a i tak warto mieć pod ręką ten komponent do późniejszej konserwacji chłodzenia.
    Anonymous97
    Level 12  
    swiercm nie no narazie sie powstrzymam ;)
    Anonymous97
    Level 12  
    Wyrzucam tamten procek i wkladam i3 ?
    swiercm
    No tak.
    Tylko, że wzrost kosztów będzie rzędu niecałych 200zł.
    Jeśli masz tyle możliwość dozbierać - myślę, że warto.

Możesz zrobić tak.
    Wymienić G3420 na I3 4130.
    Zmienić znów płytę na MSI H81-P33 mATX i różnica znów będzie mniejsza.
    Jeśli jednak znajdziesz fundusze tak, by tylko CPU podmienić - śmiało to zrób bez wahania.

Pokombinuj, a może się uda wycisnąć z budżetu jeszcze lepszy sprzęt.

Pozostałe komponenty, tj pamięć, grafika, dysk, obudowa, napęd dysków optycznych, zasilacz są już dobrze dopasowane, więc ich raczej nie ruszaj.
    Anonymous97
    Level 12  
    swiercm wrote:
    No tak.
    Tylko, że wzrost kosztów będzie rzędu niecałych 200zł.
    Jeśli masz tyle możliwość dozbierać - myślę, że warto.

Możesz zrobić tak.
    Wymienić G3420 na I3 4130.
    Zmienić znów płytę na MSI H81-P33 mATX i różnica znów będzie mniejsza.
    Jeśli jednak znajdziesz fundusze tak, by tylko CPU podmienić - śmiało to zrób bez wahania.

Pokombinuj, a może się uda wycisnąć z budżetu jeszcze lepszy sprzęt.

Pozostałe komponenty, tj pamięć, grafika, dysk, obudowa, napęd dysków optycznych, zasilacz są już dobrze dopasowane, więc ich raczej nie ruszaj.

Okej zmienione Rzuć okiem ;) http://www.morele.net/inventory/info/ZG3SsZ/

Dodano po 1 [minuty]:

A może jest jakaś płyta główna według ciebie tańsza i bardziej dorównuje MSI - h81 - p33 ?
    Anonymous97
    Level 12  
    Będę mógł potem zmienić kartę graficzną na lepszą przy tej płycie głównej co kazałeś zmienić ? {MSI-H81M-P33} . Ten procesor i3 uciagnie wtedy lepsza karte graficzna ?: )) Zostawiam i3 i tą płyte jednak dołoże te 70 zł ;) .
    swiercm
    Anonymous97 wrote:
    Będę mógł potem zmienić kartę graficzną na lepszą przy tej płycie głównej co kazałeś zmienić ? {MSI-H81M-P33}

Oczywiście, że tak.
    To dość nowoczesna konstrukcja, zarówno w formacie ATX i mATX. To ta sama płyta, ale w mATX obniżono koszty poprzez mniejszą rozbudowalność zestawu. Porównaj sobie, czym się te płyty różnią. Układy są identyczne.

Anonymous97 wrote:
    Zostawiam i3 i tą płyte jednak dołoże te 70 zł .

Słusznie.
    Anonymous97
    Level 12  
    Aha okej . ;) . A bardzo duża różnica tych płyt w rozbudowaniu zestawu ? . Najważniejsze , że będę mogł zmienić pozniej grafę na lepszą ;) . Zasilacz i reszta ok ? :) . Czekam za pieniążkami za komputer , bo zamówiłem z allegro .. po wgraniu systemu komputer pochodził 10-15 min . i sie resetował lub zawieszał ;/ Czytałem na necie to mówili , że szajs ten komputer , że za 1500zł bym dostał o wiele lepszy . I , że te resety spowodowane są za słabym zasilaczem .. BanditPower 500W .. To jest ten PC : http://allegro.pl/show_item.php?item=4299131638 . Komputer mam spakowany i wysyłam na reklamacje i chcę zwrot pieniędzy tak mi ludzie pisali ;)
    swiercm
    Anonymous97 wrote:
    BanditPower 500W

Do utylizacji.
    Anonymous97 wrote:
    To jest ten PC : http://allegro.pl/show_item.php?item=4299131638 . Komputer mam spakowany i wysyłam na reklamacje i chcę zwrot pieniędzy tak mi ludzie pisali

Słusznie. Nie wart swojej ceny.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2126330.html

Obecnie złożony jest dużo lepszym zestawem. Lepszego w tym budżecie nie złożysz.
    Jakby coś było nie tak, to byśmy Ci tego nie polecali. Owszem, może ktoś zmienić płytę na innego Producenta, choć w tym budżecie nic konkretniejszego nie ma, albo kartę graficzną na inną. Wg mnie jest optymalnie dopasowany.
    Sam własnie taki zestaw bym sobie kupił.;)

Anonymous97 wrote:
    A bardzo duża różnica tych płyt w rozbudowaniu zestawu ?

Chodzi o możliwość wyprowadzenia niektórych złącz na panel przedni, ilość złącz itd.. Poczytaj - możesz sobie porównać na morelach, czym się różnią.

Anonymous97 wrote:
    Najważniejsze , że będę mogł zmienić pozniej grafę na lepszą

Tak. Najnowsze egzemplarze kart powinny spokojnie na tym MoBo działać. Te starsze oczywiście także.
    Anonymous97
    Level 12  
    Okej jak mówisz , że ten zestaw jest git to go kupuję ;) . Pewnie za kasą bede 2 miesiące czekał ... ;/
    Anonymous97
    Level 12  
    Okej jak dostanę kasę to jeszcze dam Ci znać ;) Dodałem Cię do znajomych , ale nie wiem czy przyjąłeś . ;p
    Anonymous97
    Level 12  
    Okej spadam , dzieki za pomoc .. ;)
    wariato
    Level 43  
    Anonymous97 wrote:

Bez sensu. Do gier bierz R7 260X za 405zł a nie Core i3 bo to na nic nie wpłynie, im wydajniejsza grafika tym lepiej. W końcu pisałeś że to ma być do gier...
    Anonymous97
    Level 12  
    wariato wrote:
    Anonymous97 wrote:

Bez sensu. Do gier bierz R7 260X za 405zł a nie Core i3 bo to na nic nie wpłynie, im wydajniejsza grafika tym lepiej. W końcu pisałeś że to ma być do gier...

Ok to zmienić grafę na R7 , a procesor moze zostać ? .

Dodano po 35 [minuty]:

Wariato o tą grafe ci chodzi ? http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-rad...-edition-2048-mb-ddr5-dp-r7-260x-cnf4-611377/

I czy i3 da rade uciagnac ta grafike ;) ?

Dodano po 28 [minuty]:

swiercm dołożę to 100zł , ale bynajmniej bedzie lepsza grafika i płynniej beda gry chodziły ;) . Ciekawe co wariato odpisze i czy wysłałem mu dobra grafe ;p
    mario81
    Level 33  
    Core i3 "uciągnie" grafikę dwa razy wydajniejszą niż R7 260X, więc nie ma problemu. Idziesz w dobrym kierunku.
    Anonymous97
    Level 12  
    mario81 wrote:
    Core i3 "uciągnie" grafikę dwa razy wydajniejszą niż R7 260X, więc nie ma problemu. Idziesz w dobrym kierunku.

Okej ;) Mario81 nie znam się tak na sprzęcie , ale nie wiem o jaką chodzi wariato ;) podałem jakąś w linku , ale nie wiem czy ta ;) zobacz jak możesz ;p i czy wystarczy spokojnie R7 1GB , czy 2GB ? : p
    Anonymous97
    Level 12  
    wariato wrote:
    Jeśli nie przeraża cie te chłodzenie w XFX to możesz brać, myślałem o tej http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyt...-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-gv-r726xoc-1gd-622506/ przynajmniej 3 lata gwarancji i w miarę udane chłodzenie.
    R7 260X jest dobra nawet dla Pentaka G3420.

Okej 1GB wystarczy ? ;) . A jak z RAM ? 4GB może być ? będę później mógł dołożyć jeszcze 4 gb ?? to wtedy HD7790 , czy R7 260X ?
    swiercm
    Anonymous97 wrote:
    wariato napisał:
    Jeśli nie przeraża cie te chłodzenie w XFX to możesz brać, myślałem o tej http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyt...-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-gv-r726xoc-1gd-622506/ przynajmniej 3 lata gwarancji i w miarę udane chłodzenie.
    R7 260X jest dobra nawet dla Pentaka G3420.

Okej 1GB wystarczy ?

Wystarczy. To bardzo dużo VRAM.

Anonymous97 wrote:
    A jak z RAM ? 4GB może być ? będę później mógł dołożyć jeszcze 4 gb ??

Jak kupisz w jednym module 4GB DDR3 to będziesz mógł dołożyć. Do większości zastosowań na dziś spokojnie wystarczy.
    Anonymous97
    Level 12  
    Okej teraz nie wiem co wybrać jeden pisze HD7790 , drugi R7 260X . ;p . Poczekam jeszcze co odpowie wariato . ;) .

Dodano po 22 [minuty]:

Mogę dać za kartę 500zł maksymalnie ;) Wybierzcie coś porządnego za tą cenę . ;p Czytałem opinie na morele.net na temat R7 260XOC 2GB to niby szmelc . Słabe chłodzenie , po 3 mieś . się spaliła . . Oto link , poczytajcie opinie .. http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyt...eon-r7-260xoc-2gb-gv-r726xoc-2gd-612642/#div4