Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamulający komputer na XP - może drobna modernizacja?

Luks777 11 Lip 2014 13:08 3564 41
    safbot1st
    Poziom 43  
    Wyłącz C1E w bios.
    Wklej wykres benchmark z HDtune.
    Luks777
    Poziom 11  
    C1E wyłączyłem, ale bez zmian.
    W benchmarku to jakieś jaja z szybkością:

Przy okazji wrzucę co uruchomione aktualnie(sytuacja po załadowaniu wina)
    Zamulający komputer na XP - może drobna modernizacja? Zamulający komputer na XP - może drobna modernizacja?
    safbot1st
    Poziom 43  
    Luks777 napisał:
    W benchmarku to jakieś jaja z szybkością:

HA ha - dysk ci się włączył w tryb PIO!

Ale będziesz miał zaraz rakietę...

Dodano po 1 [minuty]:

Wejdź w manager urządzeń i skasuj wszystko co masz w Kontrolery IDE ATA/ATAPI.
    Zrób reset.
    Pozwól sterownikom same niech się zainstalują.
    Reset.
    Wklej jeszcze raz test benchmark z HDtune.

Dodano po 4 [minuty]:

Mój temat identyczny:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12637664#12637664

Dodano po 2 [minuty]:

Dysk działa w trybie awaryjnym na najniższym możliwym transferze z powodu jakiejś usterki.
    Kiedy 6 razy pod rząd jest problem z uruchomieniem przełącza się w ten tryb aby kosztem prędkości zachować stabilność transferu - jest to takie zabezpieczenie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1288821.html
    Luks777
    Poziom 11  
    I to ma sens! :D Co prawda system nadal długo się ładuje, ale pokombinuje jutro z wtyczkami.
    Być może ten cały cudowny zasilacz coś bruździ i stąd te błędy, które powodują POI? Nie znam się na tym niestety, ale wgłębię się w temat.

Test w benchmarku wrócił do normalności:

safbot1st
    Poziom 43  
    Luks777 napisał:
    Test w benchmarku wrócił do normalności:

Teraz to powinna być 'rakieta' długość ładowania systemu rozwiążemy jak chcesz - załóż temat w software, ale najpierw załatw markowy zasilacz.
    Luks777
    Poziom 11  
    Rakieta już jest! :) Teraz system włącza się po 30 sekundach + kolejne 30 jeszcze trochę dysk mieli. Znalazłem drugiego winowajcę:

the_fifth_horseman kolego miałeś też rację ;) Można to tak na stałe zostawić na ręcznym?

A skoro już jestem w dziale co kupić - jaki proponujecie zasilacz? Wujek pewnie będzie chciał jak najtańszy. Lepiej gdyby był jakiś przyszłościowy co by w razie awarii pozostałych części wsadzić do nowego kompa i już jeden wydatek mniej.

Link
    Link

czy lepiej coś droższego?
    http://www.alsen.pl/zasilacze/fsp-fortron-hexa-400w-80plus-box,id-175180?ceneo_spo=true
    Oczywiście inne propozycje mile widziane ;)
    Kaczor_84
    Poziom 31  
    Zdecydowanie ten Fortron 500W. Ma mocną linię 12V, więc nawet rozbudowa o wydajną kartę graficzną czy procesor nie będzie problemem.
    A z wiekiem wymagania rosną ;).
    Ewentualnie jest tam również Seasonic SS-500HT z niewiele słabszą linią 12V za 77 zł, również wart polecenia.
    safbot1st
    Poziom 43  
    Luks777 napisał:
    Rakieta już jest! :)

Mówiłem, że będzię zzzzzzzzziu...
    Teraz widzę została "kosmetyka":
    Luks777 napisał:
    the_fifth_horseman kolego miałeś też rację :wink: Można to tak na stałe zostawić na ręcznym?

Nie na ręcznym tylko wyłączć to w ch...rę. ;)

Net framework czasem coś mu się robi i kompiluje coś w nieskończoność przy każdym uruchomieniu.

60 sekund powiadasz?
    Można do 20 dojść, pytanie tylko po co?
    Ewentulane procesy do wyłaczenia (zrób to "z głową"):

Spoiler:
    AMD External Events Utility
    Bluetooth Service (jeśli nie używasz urządzeń Bluetooth)
    Bufor wydruku (jeśli komputer nie ma drukarki)
    Dostawca grupy domowej (jeśli nie korzstasz z grup domowych)
    Host usługi diagnostyki
    Machine Debug Manager
    O2FLASH
    Serwer
    Stacja robocza
    Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player
    Usługa zasad diagnostyki
    Windows Defender (jeśli jest inne oprogramowanie zabezpieczające)
    Windows Search
    Zapora systemu Windows (jeśli jest inne oprogramowanie zabezpieczające)
    Pliki trybu offline
    Usługa zasad diagnostyki
    Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP
    Pomoc IP
    Pomoc TCP/IP NetBIOS
    Agent Zasad IPsec
    Logowanie pomocnicze
    Odnajdywanie SSDP
    Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet
    Klient śledzenia łączy rozproszonych
    Usługa raportowania błędów systemu windows
    Agent ochrony dostępu do sieci – Network Accesss Protection Agent
    Karta inteligentna – Smart Card
    Klient śledzenia łączy rozproszonych – Distributed Link Tracking Client
    Logowanie pomocnicze – Secondary Logon
    Lokalizator usługi zdalnego wywoływania procedury – Remote Procedure Call (RPC) Locator
    Netlogon
    Parental Controls
    Pomoc IP – IP Helper
    Propagancja certyfikatów – Certificate Propagation
    Rejestr zdalny – Remote Registry
    SNMP Trap
    Usługa inicjatora iSCSI firmy Microsoft – Microsoft iSCSI Initiator Service
    Usługa Media Center Extender – Media Center Extender service Brak w Windows 7 Standard i starszych wersjach Windows
    Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne – Portable Device Enumerator Service
    Usługa obsługi Bluetooth – Bluetooth Support Service Tylko gdy nie masz/nie korzystasz z Bluetooth w komputerze!
    Usługa raportowania błędów systemu Windows – Windows Error Reporting Service
    Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet – Tablet PC Input Service Tylko gdy nie masz dotykowego ekranu!
    Usługa zasad diagnostyki – Diagnostic Policy Service
    Usługi IPSEC – IPsec Policy Agent
    WebClient
    Zasady usuwania karty inteligentnej – Smart Card Removal Policy

Dodano po 1 [minuty]:

Ten temat rzeczywiście powinien być w hardware.
    Wyobraźcie sobie ludzi cierpiących (np. moja rodzina) i kilka lat pracujących na dysku w trybie PIO. :(
    Komputeryzacja ciągle raczkuje. Hooah!
    Luks777
    Poziom 11  
    Kaczor_84 napisał:
    Zdecydowanie ten Fortron 500W. Ma mocną linię 12V, więc nawet rozbudowa o wydajną kartę graficzną czy procesor nie będzie problemem.
    A z wiekiem wymagania rosną ;)

Oj rosną rosną! Na razie właśnie nie grają w jakieś wodotryski, ale to pewnie kwestia czasu. Zatem biorę Fortrona. Nie będziemy kombinować.

@safbot1st Muszę przyznać, że trochę grzebię w kompach, ale o tym trybie PIO nie słyszałem, więc tym bardziej ktoś totalnie zielony. Taki poradnik nadaje się na temat podwieszony!;)

Niestety Norton też trochę przymula tego kompa... stąd dodatkowe 30 sekund.
    Pozostaje mi znaleźć szczelny, ale mało zasobożerny antywir.

Jestem jak najbardziej za przeniesieniem tematu i mam nadzieję, że pomoże choć 1 osobie. Jaki dział to już niech zdecyduje moderator/admin. Tytuł wątku też można zmodyfikować jak kto chce ;)
    Kaczor_84
    Poziom 31  
    Zainstaluj Panda Cloud, lekki i dość skuteczny. Z tradycyjnych rozwiązań AVG Free. Chociaż na 12 latków nie ma skutecznych zabezpieczeń, nawet tych płatnych :D
    the_fifth_horseman
    Poziom 32  
    MalwareBytes AntiMalware, w przeglądarce "święta trójca" - blokada skryptów, blokada żadań, blokada reklam.
    Nawet jeżeli dzieciaki będą je na prawo i lewo odblokowywać, powinny powstrzymać większość typowych źródeł infekcji (poza śmieciem który młodzież sama ściągnie i zainstaluje, ale na to nie ma lekarstwa - no chyba że następnym razem będą musieli sami odkręcać własny bałagan).
    Luks777
    Poziom 11  
    Ok, spróbuję z Pandą. Czytałem wcześniej o niej, że bardzo lekka, a i tak komp ciągle podłączony do internetu. Brałem jeszcze pod uwagę Kaspersky, Bitdefender i G-data.

Adblocka już dawno mają. Syf jest z instalacji różnego badziewia, bo im się nie chce czytać i tylko klik klik. Szybko, szybko! Jak najszybciej! Byle grać!;) Teraz im oczyściłem kompa, bo nie wiedziałem dlaczego jest taki muł, ale dostaną ostrzeżenie, żeby o blaszaka dbać.

Dzięki wszystkim raz jeszcze! Przy okazji czegoś nowego się nauczyłem, a to bezcenne.