Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przypisanie klawiszy z klawiatury pod button

sid741 20 Cze 2014 12:55 1698 4
  • #1 20 Cze 2014 12:55
    sid741
    Poziom 9  

Witam.
    mam pewien problem.. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Wszystkie opisy sa pod vb a ja działam na zwyklym visualu studio express 2012 c#.. Proszę o pomoc nakierowanie co i jak, ponieważ chciałbym sterować moim robotem za pomocą klawiatury, a nie tylko myszki. Więc szukam sposobu na przypisanie danego klawisza pod dany button. Proszę i pomoc. Pozdrawiam

0 4
  • #3 04 Lip 2014 16:09
    sid741
    Poziom 9  

Sorry ze tak dlugo ale nie mialem czasu.. No zrobiłem przy obsludze zdarzenia keypress i dziala ok.. tylko jest jeden problem.. Sterowanie robotem obslugiwalem za pomoca myszki.. wcisniecie wysyla jeden znak np 1 i to uruchamia jazde w przod a puszczenie wysyla inny znak.. jak zrobic to pod klawisz klawiatury? bo ok keypress uruchamia mi :

private void Przyciski(object sender, KeyPressEventArgs e)
    {
    if (e.KeyChar == '8') //dla pojedynczego znaku z klawiatury
    {
    button3_MouseDown(null, null);
    }
    }

no ale bedzie to wykonywal ciagle nawet gdy klawisz puszcze. jak to przerobic? prosze o pomoc

0
  • #4 04 Lip 2014 18:47
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Keyrelease lub keyup.

0
  • #5 05 Lip 2014 11:43
    sid741
    Poziom 9  

No dziala z keyUp i keyDown.. wszystko ladnie pieknie tylko czy idzie zrobic to tak , ze podczas przytrzymania klawisza przez caly czas trzymania wysle mi zdarzenie tylko jeden raz tak jak jest to w przypadku mouseUp i Down? bo teraz wysyla mi co po chwile dany znak.. i to zamula mikrokontroler.. co wrozy zawieszeniem podczas dluzszego wysylania non stop znaku do uC. pozdro

0