Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit Wise 107 - Parametry modułu?

Shafqa 20 Cze 2014 16:55 2301 15
  • #1 20 Cze 2014 16:55
    Shafqa
    Poziom 2  

Witam.
    Chciałem się zapytać czy któryś z Kolegów zna może prawidłowe parametry modułu tej pralki i mógł by podpowiedzieć jak go sprawdzić?

1 15
  • #2 20 Cze 2014 20:28
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Cze 2014 22:01
    Shafqa
    Poziom 2  

Pralka nabrała mniej więcej połowę wody i koniec zero odzewu. Filtr przeciwzakłóceniowy działa, napięcie dochodzi do wejścia modułu. Nie znalazłem jakiegoś optycznie uszkodzonego elementu w jednym miejscu tylko zebrał się kurz na elementach na płytce i na ścieżkach tych elementów. Ogólnie chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość żeby pomiarami stwierdzić czy moduł jest padnięty?
    Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Cze 2014 22:32
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Cze 2014 22:59
    Shafqa
    Poziom 2  

okej zrobię fotki jutro rano żeby było dobrze widać w świetle dziennym.
    Dzięki Kolego za szybką odpowiedź i mam nadziej że z tych fotek uda się coś rozszyfrować.
    Pozdrawiam .

0
  • #6 20 Cze 2014 23:51
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Shafqa napisał:
    Pralka nabrała mniej więcej połowę wody i koniec zero odzewu.

Napisz konkretniej czy świeci wyświetlacz czy ciemny.

0
  • #7 21 Cze 2014 07:26
    TONI_2003
    Moderator

Czy być może tylko sobie mruga :D

Shafqa napisał:
    czy jest jakaś możliwość żeby pomiarami stwierdzić czy moduł jest padnięty?

Stwierdzić i zmierzyć można sporo, ale skoro pytasz to znaczy, że mało się znasz na tym, a zatem pisz konkretnie (bo jak będziemy tak gdybać) o co Ci chodzi ? Ewentualnie co masz na myśli bo to inaczej nie ma najmniejszego sensu...

0
  • #8 21 Cze 2014 08:43
    Shafqa
    Poziom 2  

Wyświetlacz nie świeci i ogólnie pralka nie wykazuje żadnych oznak życia.
    Indesit Wise 107 - Parametry modułu? Indesit Wise 107 - Parametry modułu?

1
  • #9 21 Cze 2014 09:27
    TONI_2003
    Moderator

Podaj zatem wartości napięć na kondensatorach elektrolitycznych C16 oraz C20...
    Słabe zdjęcia (brak na dodatek kadrowania) i źle zamieszczone (popraw i nie pisz post pod postem - edycja), a na takich słabych nie można zobaczyć uszkodzeń.

0
  • #10 03 Mar 2017 19:28
    Interno
    Poziom 21  

Czy na C16 napięcie ma być 25V a na C20 10V czy też inne ?.
    Mój wyświetlacz pulsuje i diody tylko przy pracy silnika, czytam i sprawdzam wszystko co potrafię ale nie mogę namierzyć usterki.
    Pralka działa póki co i tylko ten świrujący wyświetlacz.

0
  • #11 11 Mar 2017 20:21
    Interno
    Poziom 21  

Celem uzupełnienia może ktoś miał podobnie i potrafi podpowiedzieć a może spec od sprzętu podpowie.
    Po naciśnięci przycisku włączającego pralkę wyświetlacz pulsuje wraz z diodami.
    Wystarczy ten przycisk naciskać 15-20 sek. wyświetlacz już jest OK i diody nie świecą się.
    Można ustawić każdy żądany program i pralka realizuje go w przewidzianym czasie.
    Ale kiedy pracuje silnik lub pompa wody wyświetlacz i diody migają.
    Czas na wyświetlaczu czasem działa płynnie i zgodnie z czasem rzeczywistym ale też minuta na wyświetlaczy to dwie według stopera lub czas na wyświetlaczu zatrzymuje się i następuje przeskok o 10-15 minut.
    Gdzie szukać przyczyny ?.

0
  • #12 11 Mar 2017 20:27
    Bridgestone
    Poziom 17  

Grzałka została sprawdzona na upływność na masę?

0
  • #13 12 Mar 2017 10:36
    Interno
    Poziom 21  

Bridgestone napisał:
    Grzałka została sprawdzona na upływność na masę?

Grzałka i czujnik NTC sprawdzone.
    Hydrostat, blokada drzwiczek, elektrozawór, pompa wody, silnik, szczotki zostało sprawdzone.
    Wszelkie przewody i styki również przejrzane i oczyszczone.
    Moduł sterujący i płytka programatora obejrzana brak widocznych uszkodzeń, oczyszczono wszelkie połączenie szczególniescieżki pod stykami programatora.
    Nie wiem czy wymieniać kondensatory na module i jest chyba jeden polimerowy? na płytce programatora.
    Przekaźniki na module to jak dla mnie trochę za dużo roboty, wtedy poszukam pomocy elektronika.
    Chciałbym ustalić tylko czy idę we właściwym kierunku.

0
  • #14 12 Mar 2017 10:46
    TONI_2003
    Moderator

Interno napisał:
    Mój wyświetlacz pulsuje i diody tylko przy pracy silnika, czytam i sprawdzam wszystko co potrafię ale nie mogę namierzyć usterki. Pralka działa póki co i tylko ten świrujący wyświetlacz.
    Jakoś słabo czytasz :D , ale mniejsza o to... Wymień w ciemno zaznaczony na fotce kondensator elektrolityczny, a gdyby ewentualnie to w 100% było za mało na te objawy (to następne dwa obok) :D
    Indesit Wise 107 - Parametry modułu?

0
  • #15 12 Mar 2017 11:10
    Interno
    Poziom 21  

Nie miałem kondensatorów na wymianę ale są już w drodze.
    Wymienię wszystkie : C4 22uF 400V, C16 100uF 25V, C17 680uF 10V i C20 470uF 10V
    a potem sprawdzę, który był trefny.

0
  • #16 06 Kwi 2017 13:30
    Interno
    Poziom 21  

Wymieniłem wszystkie kondensatory C16, 17 i 20 dałem o wyższym napięciu SamYong
    a C4 Sinecon o takich samych parametrach lecz wyższa temperatura pracy.
    I dobrze, że wszystkie koszt minimalny a powinny przeżyć pralkę.
    Po pomiarach wymontowanych kondensatorów okazało się, że winowajcą był "kondek" najmniej przeze mnie podejrzewany C4 22uF 400V.
    Dzięki za pomoc indywidualną i tak ogólnie za pomocnych "elektrowiczów" oraz doszkalające wpisy.

0