Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS42C91H - Telewizor nie włącza się, miga tylko niebieska dioda

Cugu 20 Cze 2014 17:43 3759 0
  • #1 20 Cze 2014 17:43
    Cugu
    Poziom 12  

Witam. Miesiąc temu dostałem do naprawy po raz pierwszy plazmę (6 letnia). Klient mówił że gubi się głos oraz losowo się wyłącza. Po rozebraniu okazało się że duża część elektrolitów jest do wymiany. Po wymianie wszystkie napięcia zasilacza były ok i telewizor się uruchomił i działał. Sprzęt odwiozłem i ale kilku godzinach otrzymałem telefon że tv działa ale na obrazie jest pełno czerwonych plam. Kolejnego dnia jechałem po tv znowu ale klient powiedział że po kilku godzinach oglądania problem ustał i już się nie pojawia także myślałem że jest już ok(chociaż z doświadczenia nie wierzę w samo-naprawiające się sprzęty). Niestety po miesiącu klient zadzwonił że zaczęło się dziać znowu to samo z głosem i samoistnym wyłączeniem i pojechałem znów po TV. Sprawdziłem jeszcze raz dokładnie zasilacz(DYP-42W2PLUS) i żadnych uszkodzeń nie znalazłem a wszystkie napięcia są idealne. Dziwi mnie to że TV po włączeniu zasilania samoistnie próbuje się włączyć(niebieska dioda miga kilka razy po czym chwilę świeci ciągle i znów miga i tak w kółko). Reakcja diody na komendy z pilota jest ale na ekranie ciemność(matryca się włącza bo widać luminancję w ciemności i słychać pracę płyt X,Y). Nigdy nie miałem w warsztacie plazmy i nie wiem za co się chwycić w tym przypadku a podejrzewam usterkę płyty głownej. Proszę kolegów o wskazówki.

4 0