Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników na stałe do komputera

20 Kwi 2005 18:28 1322 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam stare głosniki komputerowe rozkrecic je powyciagalem glosniki i zamontowalem je w wewnatrz obudowy , podlaczylem do karty dzwiekowej , nie wiem teraz jak je podlaczyc do zasilania , sa na 12V czy moge je podlaczys do wtyczki gdzie sie podpina hdd, cdrom - oczywiscie odlutowalem (kurcze nawet nie wiem jak sie to nazywa) chodzi co redukuje prad z 220 na 12 V.
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam odlutowałeś transformator tylko tyle że po transformatoże jest jeszcze mostek prostowniczy który zasila płytkę z elektroniką musiałbyś go pominąć
  • Poziom 18  
    ja bym prponowal podlaczyc wlasnie wyszstko do molexa zolty i czarny kabelek to ebzdie 12V...ale jesli umiesz lutowa propnowalbym do tego zrobic wzmacniacz ktory takze bylby zamotnowany na stale na sledziu..chyba ze montujesz ten stary z glosnikow...a tak na marginesie glosniki bez obudow (nawet takie biedne) beda graly zle...

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam czy dobrze żeśmy się zrozumieli masz głśniki komputerowe jak wszystkim wiadomo to smpayczne urządzenie składa się z głośnika płytki na której jest zbudowany przedwzmacniacz i końcówka mocy oraz mostek prostowniczy który prostuje napięcie z prądu zmiennego wychodzącego z transformatora na prąd stały.
    Zasilanie w komputerze 12 V jest już napięciem stałym co więcej stabilizowanym więc mostek na płytce możesz pominąć i podpiąc się bezpośrednio pod kondensator filtrujący po mostku prostowniczym
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    nie musisz odlutowywać tego mostka, jak popłynie przez nigo prąd to nic się nie stanie. Nawet jak odwrtonie podłaczysz to nic się nie spali, układ poprostu nie zadziała. Jak go wymontujesz to będziesz musiał uważać na biegunowość.

Na zdjęciu nie widziałem mostka, a jedynie prostownik zbudowany z osobnych diod (takie małe czarne baryłki z białą kreską na jednym z konców) znajdujący się w lewym górnym roku płytki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witamj podłącz zasilanie pod największy elektrolit jaki widać na tej płytce plus z komputera do plusa kondensatora minus do minusa to bardzo ważne nie pomyl się !!!po prostu pomiń mostek prostowniczy dla bezpieczeństwa daj na zasilanie tej płytki bezpiecznik na plusa oczywiście
    Mam nadzieję że napięcie zasilania tej płytki oreginalnie było żeczywiście 12 v jeśli mieżyłeś napięcie po stronie wturnej i miało 12v to pamiętaj że mostek prostowniczy podbija o pierwiastek z dwóch moja rada na początek podepnij płytke pod jakiś inny zewnętrzny zasilacz tak jak radzę potem pod komputer
  • Poziom 25  
    daniel.sz napisał:
    dla bezpieczeństwa daj na zasilanie tej płytki bezpiecznik na plusa oczywiście

na minusa też można

daniel.sz napisał:
    Mam nadzieję że napięcie zasilania tej płytki oreginalnie było żeczywiście 12 v jeśli mieżyłeś napięcie po stronie wturnej i miało 12v to pamiętaj że mostek prostowniczy podbija o pierwiastek z dwóch

na wy zasilacza od kompa nie ma napięcia zmiennego więc napięcie skuteczne na wy mostka się nie zwiększy, wręcz przeciwnie - spadnie o ok 1,4V (2 x 0,7 (spadek napięcia na diodzie krzemowej))

Danielu zanim coś napiszesz proponuje zebyś przejrzał ksiązki/zeszyty z fizyki lub elektrotechniki
  • Poziom 21  
    Witam smutny nie masz racji bespiecznik z reguły daję się na plusa zasilania poczytaj a dowiesz się dlaczego odnośnie drugiego członu czy ja napisałem że na wyjściu komputera jest napięcie zmienne chyba nie doczytałeś napisałem
    Cytat:
    Zasilanie w komputerze 12 V jest już napięciem stałym co więcej stabilizowanym
    chodziło mi o stan pierwodtny urządzenia przed ingeręcją czym sugerujesz się na przykład dobierając transformator przykład jeśli napięcie zasilania w rm z baterii wynosiło 18v to zamierzasz założyć transformator który ma po stronie wtórnej 18? otóż nie należy do tego napięci dodać pierwiastek z dwóch i uwzględnić jeszcze parę innych parametrów chłopak ma podłączyć tak jak napisałem i będzie działać

Smutny zanim coś napiszesz proponuje zebyś przejrzał co jest napisane wcześniej a przedewszystkim abyś
    przejrzał ksiązki/zeszyty z fizyki lub elektrotechniki
  • Poziom 25  
    ja wcale nie napisałem ze nie będzie działać jeżeli kolega v1000 podłaczy tak jak Ty napisałeś, może masz rację, może nie doczytałem dokładnie twoich postów, ale nie rozumiem dlaczego mieszasz w głowie dodatkowymi pierwiastkami...
    parametry zasilania takiego układu nie są krytyczne... zwykle wystrczy napięcie z przedziału 9-12V
  • Poziom 21  
    Witam smutny no może masz rację namieszam chłopakowi tak w głowie że helikopter mu wyjdzie :D no ale właśnie to jest forum dyskusyjne więc dyskutujemy wymieniamy się informacjami zdobytymi doświadczeniami i porażkami itd. wracając do sedna ma ful info co z tym zrobi zależy od niego a czasami żeby coś zrobić nawet prostego warto wiedzieć jak to działa skąd się wzięło co będzie jak.... itd. Kolego V1000 żyjesz jeszcze ?jak poszło odezwij się
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzieki za foto daniel.sz ,lepiej jak sie to widzi na zdjeciu, zrobie tak jak piszesz , mam nawet stary zasilacz to najpierw sprawdze na nim:)
    Pozdrawiam