Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz Denon PMA 770 i Tonsil Zeus.

Groźny2308 20 Cze 2014 21:39 2088 13
  • #1 20 Cze 2014 21:39
    Groźny2308
    Poziom 5  

Witam mam kilka pytań proszę o możliwie szybką odpowiedź na nie
    1. Tonsil Zeus 400w 4Ω, Altus 300w, 8Ω które mocniej grają, głównie chodzi mi o bass?
    2.Czy wzmacniacz Denon PMA 770 da rade z kolumnami Tonsil ? Chodzi mi o to aby wzmacniacz wyciągnął jak najwięcej z tych kolumn oczywiście tak żeby nie padły po kilku dniach bo mam zamiar słuchać na nich muzyki przez 2-10 godzin co dziennie.
    3. Czy będę mógł podłączyć ten wzmacniacz pod laptopa?
    4.Czy wzmacniacz będzie grał dobrze z fabryczną kartą dźwiękową w laptopie Asus K50IJ? Czy lepiej dokupić jakąś kartę zewnętrzną?
    5.Co kupić aby podłączyć to wszystko razem.

0 13
  • #2 20 Cze 2014 21:55
    JumperTomek
    Poziom 15  

3. Tak, ja mam podłączoną Diorę WS-442 kablem 2x RCA > jack 3,5 do lapka. A pod wzmacniacz altony 70 i nie narzekam.
    4. To już zależy od Ciebie.
    5. Kable ?

0
  • #4 20 Cze 2014 23:20
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 21 Cze 2014 22:02
    Pablo1964
    Moderator

Zeusy nie mają sporych możliwości, zatem nie potrzeba do nich wyrafinowanego wzmacniacza.

0
  • #7 21 Cze 2014 23:03
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Zeusy nie mają praktycznie basu poniżej 50Hz, wysokie strojenie to jeden powód, a drugi to brak filtracji głośników niskotonowych więc brak zysku fizjologicznego.

Altusy chociaż też z basem mizernie stoją to jednak mają go więcej, jest niżej schodzący i głębszy. Zeusy są w stanie wytworzyć większe ciśnienie akustyczne zakładając maksymalne wysterowanie.

Żaden domowy wzmacniacz nie wytrzyma grania po 10h na dobę. Szczególnie pod zeusami ale nie ze względu na moc tylko impedancję.

Realne moce tych kolumn to 250W rms dla Zeusa i 150W dla Altusa, nie mniej jednak już po chwili grania nawet przy kilku watach można dostać bólu głowy od świdrujacych uszy Tonsilowskich tub.

0
  • #8 22 Cze 2014 08:09
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, a myslales o sprzecie estradowym? Do zeusow szkoda kazdego wzmacniacza jak by nie byl. Jezeli to ma grac czesto i glosno to pomysl o jakims zestawie estradowym, koncowka mocy, kolumny. Sprzet domowy nie pociagnie Ci dlugo, Nie jest przystosowany do przesterow jak juz kolega wyzej napisal. Jaki masz budrzet na tai zakup?

0
  • #9 22 Cze 2014 09:06
    Elvis1992
    Poziom 17  

Zeus'y to taki średni wybór. Altus'y brzmią moim skromnym zdaniem lepiej. I pomimo że słyszłem kolumny zeus w "akcji" tylko raz to nigdy bym się nie zamienił za moje Altusy. Mają (jak dla Mnie) cieplejszy, głębszy, milszy dla ucha i przyjemniejszy dźwięk. Ale to również zależy od tego z jakim wzmacniaczem je zestawisz.

Uzytkowinik19 napisał:
    Żaden domowy wzmacniacz nie wytrzyma grania po 10h na dobę. Szczególnie pod zeusami ale nie ze względu na moc tylko impedancję.

Fakt.
    damieen25 napisał:
    Jezeli to ma grac czesto i glosno to pomysl o jakims zestawie estradowym, koncowka mocy, kolumny.

To rozwiązanie byłoby dla Ciebie lepsze, choć wybór i tak należy do Ciebie.

0
  • #11 22 Cze 2014 13:18
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma kolumn uniwersalnych, wielokrotnie pisaliśmy o tym. Mają dobrze nagłośnić impezę czy też dobrze odtwarzać muzykę w domu?

0
  • #12 22 Cze 2014 13:27
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 22 Cze 2014 15:03
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

O to chodzi, że głośnik niskotonowy puszczony pełnym pasmem ma podbicia na średnich tonach, mody membrany itp, te częstotliwości zagłuszą bas. Taki zabieg dodania basu poprzez ściszenie średnicy nazywa się właśnie filtrem fizjologicznym, przynajmniej tak mnie uczono. Identycznie działa loudness w niektórych wzmacniaczach, zamiast podbić bas i sopran to obniża poziom średnich tonów

Z impedancją chodziło mi oczywiście o "łatwość obciążenia" co przekłada sie na wydzielanie ciepła, ogólną kontrolę głośników niskotonowych.

Może pracować z takim obciążeniem ale będzie wydzielał znacznie większe ilości ciepła niż w przypadku Altusów

0
  • #14 22 Cze 2014 16:06
    398216
    Użytkownik usunął konto