Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy przez ten kabel mogę przesłać dźwięk z PC do TV?

XyxyZ 21 Cze 2014 00:38 4107 13
  • #1 21 Cze 2014 00:38
    XyxyZ
    Poziom 5  

Witam, mam podłączony kabel HDMI do karty graficznej w PC i do telewizora. Mam obraz, lecz nie ma dźwięku. Pytanie brzmi czy przez kabel mini Jack 3,5mm-2RCA chinch widocznym na zdjęciu mogę uzyskać dźwięk w telewizorze? Próbowałem podłączać, lecz nie działało. Jeśli się nie da, to jakim kablem mogę przesłać dźwięk?

Czy przez ten kabel mogę przesłać dźwięk z PC do TV? Czy przez ten kabel mogę przesłać dźwięk z PC do TV? Czy przez ten kabel mogę przesłać dźwięk z PC do TV?

Jeżeli jest możliwość przesłania dźwięku przez kabel HDMI to w jaki sposób? Wiem, że te pytanie jest w różnych tematach, lecz nie uzyskałem odpowiedzi po przeczytaniu ich (albo pytanie dotyczy laptopów, albo rozwiązanie podane w danym temacie u mnie nie podziałało) i nadal nie mogę przesłać dźwięku przez HDMI- jakby jakiś moderator miał mi do zarzucenia, że nie umiem używać wyszukiwarki.
    Urządzenia domyślnego w ustawieniach dźwięku na HDMI nie mogę zmienić, gdyż mam tam do wyboru tylko Realtek HD Audio output.

Używam Windowsa XP; karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 250; zintegrowana karta dźwiękowa Realtek HD Audio output; telewizor Sony Bravia.

0 13
  • #3 21 Cze 2014 10:03
    Rob888
    Poziom 17  

Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta. Musisz kupić kabelek typu wtyczka mały-jack i druga wtyczka mały jack. (po prostu takie dwie wtyczki jakie masz na swoim kabelku audio)
    Zwróć uwagę że na swoim TV pod gniazdem D-sub 15 oznaczonym PC IN masz SPECJALNE gniazdko (czarne takie jak na słuchawki) przeznaczone na podłączenie kabla audio PC IN.
    Pod tym linkiem masz pokazane jak masz podłączyć (oczywiście zamiast kabla D-sub 15 możesz uzyc HDMI):

http://pdf.crse.com/manuals/iManuals/eng/HX72x/nt_connectpc.html

Być może trzeba będzie zmienić ustawienia głośnika w telewizorze opis znajdziesz tu:

http://pdf.crse.com/manuals/13LW600114/PL/c_asys_europe_co_hdmi.html

Ci co nie mają gniazdka audio PC IN mają gniazdko audio optyczne i właśnie przez nie mogą podłączyć dźwięk z PC do TV (oczywiście po zakupie karty audio z wyjściem optycznym do PC ) Ciebie ten problem nie dotyczy bo masz w swoim telewizorze osobne wejście audio (mały jack) dla PC o którym wyżej pisałem.

0
  • #4 21 Cze 2014 10:47
    Polon_us
    Poziom 40  

@Rob888 - sądzę, że kolega powinien przemyśleć najprzód to, co ma zamiar umieścić na forum. Zamieszczone przez kolegę sugestie (część z nich) jest delikatnie mówiąc, nie poprawna.

Rob888 napisał:
    Być może trzeba będzie zmienić ustawienia głośnika w telewizorze opis znajdziesz tu:

Opisane ustawienia w podanym przez kolegę linku dotyczą podłączenia telewizora do kina domowego poprzez ARC (Audio Return Chanel), co oznacza wyłączenie głośników telewizora, co nijak ma się do problemu autora tematu.
    Rob888 napisał:
    Ci co nie mają gniazdka audio PC IN mają gniazdko audio optyczne i właśnie przez nie mogą podłączyć dźwięk z PC do TV (oczywiście po zakupie karty audio z wyjściem optycznym do PC )

Mógłby kolega posłużyć się konkretnym modelem telewizora, który posiada wejście optyczne audio? Przyznam się, że pierwsze słyszę o takiej możliwości. I to co kolega napisał brzmi jak herezja.
    Rob888 napisał:
    Zwróć uwagę że na swoim TV pod gniazdem D-sub 15 oznaczonym PC IN masz SPECJALNE gniazdko (czarne takie jak na słuchawki) przeznaczone na podłączenie kabla audio PC IN.

Mam wątpliwości, czy gniazdo Audio PC IN będzie działało przy wybranym wejściu HDMI. Bywa z tym różnie, są modele, które tylko przy wybraniu wejścia PC IN uaktywniają te wejście audio. Ale kto wie, może autor tematu będzie miał szczęscie.

Jeżeli powyższe nie uda się, to kolega XyxyZ ma dwa rozwiązania:

1 - te, które proponuje kolega intenso
    2 - podłączyć dźwięk z komputera pod kino domowe, o ile kolega takowe używa z tym telewizorem.

0
  • Pomocny post
    #5 21 Cze 2014 10:53
    swiercm
    Moderator - Komputery Serwis

Czy dźwięk z płyty głównej do karty graficznej jest podłączony poprzez SPDIF?
    Jeśli jest taka możliwość, a powinna być, w ten sposób możesz podłączyć wszystko tylko przewodem HDMI (obraz + audio jednym przewodem).
    http://forums.evga.com/SPDIF-connector-on-my-GTS250-m915398.aspx

0
  • #6 21 Cze 2014 11:05
    intenso
    Poziom 38  

Polon_us
    Oczywiście że audio Pc in nie będzie działało gdy podłączymy się przez Hdmi, ja to wiem i Ty zapewne też.

Rob888 napisał:

Ci co nie mają gniazdka audio PC IN mają gniazdko audio optyczne i właśnie przez nie mogą podłączyć dźwięk z PC do TV

Co za brednie, od kiedy tv mają wejścia optyczne??Na zdjęciu widać jak byk że to wyjście (widać światło czyli wyjście)

Do autora tematu.
    Podłączyłeś dodatkowo dźwięk z płyty głównej do karty graficznej??[/b]

Dodano po 2 [minuty]:

Kolega Swiercm mnie ubiegł :)

0
  • #7 24 Cze 2014 11:25
    XyxyZ
    Poziom 5  

@Rob888 - Twój sposób nie działa

@intenso - wolałbym jakiś inny sposób niż kupowanie znowu kabla, bo potrzebuję kabla długości 15 metrów, żeby go starczyło i nie bardzo chcę znowu wydawać kasę, jak dopiero co kupiłem ten HDMI ;/

@swiercm - nie wiem nic nie podłączałem, ale nie bardzo wiem jak to zrobić. Nie mogę nawet znaleźć karty graficznej. I ten kabelek SPDIF będę musiał kupić czy on jest w środku? Może na tych zdjęciach widać co z czym podłączyć?
    Czy przez ten kabel mogę przesłać dźwięk z PC do TV? Czy przez ten kabel mogę przesłać dźwięk z PC do TV?

0
  • #8 24 Cze 2014 11:39
    grubs
    Poziom 32  

O ile na zdjęciach można zobaczyć wejście spdif w karcie to na płycie już ciężko.
    Podaj model płyty głównej (odczytasz z programu CPU-Z) lub z instrukcji dołączonej do płyty.
    Kabelek oraz przejściówkę powinieneś mieć razem z kartą graficzną. Jeżeli nie masz należy ją dokupić.
    Czy masz przejściówkę z DVI na HDMI czy może od razu masz wyjście HDMI w karcie graficznej? Karta graficzna od jakiego producenta?

0
  • #10 25 Cze 2014 01:57
    XyxyZ
    Poziom 5  

@Grubas- mam od razu wyjście HDMI, karta od jak już wcześniej pisałem NVIDIA Geforce GTS 250

Model płyty głownej: EP45T-UD3LR

0
  • Pomocny post
    #11 25 Cze 2014 08:19
    grubs
    Poziom 32  

Tu masz zdjęcie wyjścia na płycie.

Tutaj wejście w karcie.

Musisz je połączyć 2 pinowym kabelkiem spdif, może dostałeś go wraz z kartą graficzną.

Możliwe że w opcjach dźwięku windows będziesz musiał ustawić dźwięk przez HDMI.

0
  • #12 03 Lip 2014 15:14
    XyxyZ
    Poziom 5  

W domu nie mam tego kabelka. Wie ktoś gdzie mogę taki kupić?

0
  • #13 03 Lip 2014 20:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Każdy szanujący się sklep komputerowy, allegro, net...

0
  • #14 01 Sie 2014 22:56
    XyxyZ
    Poziom 5  

Podłączyłem ten kabelek i jest dźwięk w telewizorze przez HDMI
    Dzięki za pomoc :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo