Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie?

Darek A. 21 Jun 2014 09:16 4869 2
    Darek A.
    Level 20  
    Zmywarka Elektrolux Favorit nie chciała grzać, energiczne, chwilowe wyłączenie zasilania, bądź chwilowe uchylenie drzwi powodowało, że programator załączał zasilanie grzałki na dosłownie 3-4 sekundy. Otworzyłem go, aby zobaczyć, czy nie widać naocznych usterek, wszystko wydawało się w idealnym porządku. Wylutowałem i podmieniłem podejrzany kondensator (10uF/400V), ale na niestety uszkodzony, poszedł dymek, nie wiem nawet z czego, żadnych naocznych spaleń, wyświetlacz cyfrowy zgasł, programator nie reaguje już wcale nawet na te chwilowe wyłączanie, czy otwieranie drzwiczek.
    W czasie poszukiwania tego modułu w internecie zauważyłem, że programator ten występuje w dwu wersjach, gdzie ma on albo 6 przycisków funkcyjnych w jednym szeregu jako dopisek w symbolu HDR, albo tak jak mój dwa pionowe szeregi po 3 przyciski jako VDR w symbolu i taki właśnie potrzebuję.
    Gdzie mogę w rozsądnej cenie nabyć taki sam programator, bądź gdzie mogę zlecić naprawę mojego, bo przecież kupować nowy rower tylko dlatego, że przebiłem dętkę?
    Oto napisy, jakie widnieją na jego odwrocie, wszystko, czego udało mi się dowiedzieć.
    jest to:
    MODUŁ BITRON EDW-1500 V-D-R
    -------------------------
    CAUTION EDW1500 V-D-R
    BITRON CODE: G 30411192
    SW: DFMA24_MR
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    tolo
    Level 34  
    Proszę podesłać zdjęcia tego modułu.
    Darek A.
    Level 20  
    Przepraszam za jakość, w obecnej chwili dysponuję tylko telefonem.
    Chętnie pstryknę wszelkie zbliżenia.
    elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie? elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie? elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie?
    elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie? elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie? elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie?
    elektrolux/favorit - Uszkodzony programator - kupię, naprawię - gdzie?

Edit:
    Z niecierpliwością czekam na Pańską odpowiedź, jak na światełko w tunelu, zależy mi na naprawie tej zmywarki, jeśli nie zmuszony będę szukać dalej, tym czasem znalazłem tylko jeden taki moduł o który mi chodzi:
    http://www.ebay.pl/itm/AEG-65050um-Elektronik...te_Back%C3%B6fen_Herde_PM&hash=item2a3e69d09e
    Jest nieco bogatszy w piszczek i kilka drobnych elementów, mam nadzieję, że to jest to samo, bo symbole są identyczne.
    Tutaj też może trochę lepsze fotki.