Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN66T052EU - Głośna praca wentylatora, błąd E:07

21 Cze 2014 12:12 3132 2
  • Poziom 15  
    Witam

Pod koniec cyklu pracy zmywarka załącza wentylator, który pracuje głośno, zaś zmywanie zazwyczaj kończy się błędem E:07. Wentylator prawdopodobnie się kończy i zastanawiam się nad jakąś jego reanimacją. Koszt nowego to około 600 zł. W tym wątku skończyło się na wymianie wentylatora i zeolithu za masakryczną sumę, ja chciałbym tego uniknąć, zwłaszcza że zmywarka nie ma już dawno gwarancji.

Chciałbym możliwie bezinwazyjnie wyjąć wentylator. Po prawej stronie zmywarki jest tunel zasysający powietrze z wnętrza i od niego chciałbym zacząć. Wygląda to tak:
    Zmywarka Siemens SN66T052EU - Głośna praca wentylatora, błąd E:07 Zmywarka Siemens SN66T052EU - Głośna praca wentylatora, błąd E:07

Ta kratka we wnętrzu zmywarki nie chce nawet drgnąć. Czy jest jakiś sprytny system zdejmowania tego, czy wystarczy odpowiednia siła? Przyznam, że nie chciałbym zacząć od ukręcenia plastików.

Za wszelką pomoc w sprawie demontażu wentylatora z góry dziękuję.

Pozdrawiam
    Maciek
  • SterControlSterControl
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam podobny problem lecz u mnie wentylator się w ogóle się nie załącza. W trakcie programu zmywarka "odczekuje" sobie fazę suszenia, a potem wywala błąd E:07.
    Wymontowałem wentylator bo myślałem, że to ten bezpiecznik termiczny - ale nie, po podłączeniu do prądu normalnie hula. Więc myślę teraz, że to chyba ten sterownik czy też układy elektroniczne zgromadzone w skrzyneczce - od której wychodzi zasilanie do wentylatora.
    Wymiana skrzyneczki bagatela 350 zł...
    Co robić? (jak żyć...;-))
  • Poziom 9  
    Witam.
    Zmywarka Siemens SN56M584EU
    U mnie tez podobny problem, ale za pierwszysm razem jak włączyłem zmywarke na program 70st. po kilkunastu minutach zaczęło mi wybijac bezpieczniki, zostawiłem ją na dzień, przejrzałem grzałkę (jest ok)
    Uruchomiłem na program ECO po jakims czasie pojawił się smród przygrzanego silnika... grzałka nie grzała wody, tylko silnik wentylatora aż sie smażył a grzałka od suszenia z tyłu prawie się gotowała, a wentylator nie startował i na koniec błąd 07 - (przegrzanie wentylatora) pojęcia nie mam co jest grane?
    Potem włączyłem drugi program eco też to samo.
    W końcu włączyłem znowu ten na 70st. i po jakims czasie zaczeła grzałka grzać wodę, ale już wentylator i grzałka suszarki raczej nie startowały, a na koniec programu nic się nie załączyło do suszenia, a jeszcze w ostatniej minucie zmywarka nabrała pełny płaszcz wody aż się przelało do środka zmywarki i po kilkunastu sekudach spuściła resztkę wody, a w płaszcz został pełny.
    Czy uszkodzony silnik wentylatora(do sprawdzenia) może taki bałagan robić, czy to może wina elektroniki?
    POMÓŻCIEeee