Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550 - Wyjście HMDI jako domyślne

21 Cze 2014 14:10 1278 10
  • Poziom 21  
    Witam,

chciałbym zapytać, czy jest możliwość ustawienia wyjścia HDMI w laptopie Lenovo IdeaPad Y550 (Geforce M210) jako domyślne wyjście obrazu - tak by działało od razu po włączeniu komputera? Obecnie wyjście HDMI działa dopiero po załadowaniu się systemu operacyjnego i sterowników.

Zaktualizowałem BIOS do wersji 2.08, ustawiłem opcję "Power on display" z "LCD Only" na "Auto Select", ale nic nie pomogło.

Mam tego laptopa w częściach, z uszkodzoną matrycą i chciałbym zrobić z niego Media PC. Jednak jeżeli nie będzie możliwości pracy zupełnie bez matrycy LCD to kiszka... :(
  • Poziom 21  
    Próbowałem tego sposobu, niestety dalej HDMI uaktywnia się dopiero po załadowaniu się systemu operacyjnego i sterowników.
  • Poziom 21  
    Na prawdę nic się nie da zrobić z tym problemem?

Przesiedziałem na googlach sporo czasu, niestety nic pomocnego nie znalazłem, ale może źle pytam?

Dwa pozostałe laptopy jakie mam (Samsung RF711 i jakiś Asus) wyświetlają obraz przez HDMI od razu po włączeniu...
  • Poziom 22  
    Z ciekawości poeksperymentowałem. Na początek po uruchomieniu laptopa ustawiłem klawiszami Fn+F3 opcję tylko projektor. Restart i na ekranie monitora nic się nie wyświetla natomiast na ekranie telewizora - po HDMI - mam obraz od momentu wyboru systemu operacyjnego (mam Win 7 i Ubuntu). Wybieram system, wpisuję hasło i w telewizorze obraz pulpitu laptopa - na ekranie laptopa ciemność. Oczywiście należy w telewizorze wybrać odpowiedni port HDMI. Do BIOS tą metodą niestety nie wejdę, wciśnięcie F2 wyświetla BIOS na ekranie laptopa zaś po restarcie działa jak wyżej opisałem
  • Poziom 21  
    W sumie nie jest to aż taki straszny problem, jednak w przypadku krachu systemu sprawia trudność.

Czy mógłbyś kolego sprawdzić czy da się uruchomić instalatora np Windowsa 7 (zakładając że wcześniej będzie ustawiony boot z cd w biosie)? I czy np w przypadku problemów ze sterownikami (np w trybie awaryjnym) wyjście HDMI działa?

Nie mam możliwości sprawdzenia tego teraz na mojej sztuce, bo właśnie jest w częściach, w trakcie wsadzania do obudowy po odtwarzaczu DVD...
  • Poziom 22  
    Instalator Win 8 uruchamia się jedynie na ekranie laptopa zaś w trybie awaryjnym nie ma możliwości przełączenia pulpitu na ekran telewizora, nie ma takiej opcji.
  • Poziom 21  
    A ciekawe jak z d-subem, czy za jego pośrednictwem obraz wyświetlany jest od momentu włączenia...
  • Poziom 22  
    Z D-Subem obraz na telewizorze pojawia się później niż z HDMI - pojawia się po wyborze systemu (uruchamia się domyślny system) a przed wpisaniem hasła. Instalator tylko na ekranie laptopa. Trzeba by przetestować z odłączoną taśmą matrycy ale nie będę go rozkręcał..
    Wielokrotnie uzyskiwałem obraz na zewnętrznym monitorze po D-Sub, po DVI od samego włączenia, od ekranu wyboru BIOS w laptopach Dell D520, D530 z odłączoną taśmą matrycy.
  • Poziom 21  
    No cóż, niestety ten lenovo tego nie potrafi (jak pisałem odłączałem matrycę). Możesz sam sprawdzić bardzo szybko, złącze taśmy jest dostępne pod klapką serwisową od spodu korpusu.

Muszę sprawdzić jeszcze jak u mnie będzie sprawa wyglądała z d-subem, bo na kilku zagranicznych forach znalazłem informację, że powinien działać od razu.
  • Poziom 22  
    Odpiąłem taśmę matrycy. Po D-SUB obraz na ekranie telewizora jest od samego początku, od ekranu powitalnego. Po HDMI dopiero od wpisania hasła administratora.