Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja Windows 8.1 Update 2 (Windows 8.2) będzie płatna?

pseven 21 Cze 2014 14:51 10119 27
  • Aktualizacja Windows 8.1 Update 2 (Windows 8.2) będzie płatna?Z nieoficjalnych informacji wynika, że aktualizacja systemu Windows 8 do Windows 8.1 Update 2 (przypuszczalnie Windows 8.2), w przeciwieństwie do aktualizacji z wersji 8 do 8.1, dla posiadaczy licencji Windows 8.0 będzie płatna.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu procesu aktualizacji oraz jej kosztu nie zostały podane.

Lista zmian również pozostaje nieznana.

Aktualizacja Windows 8.1 Update 2 planowana jest rzekomo na sierpień lub wrzesień 2014 roku,

Źródło:
    http://tablet-news.com/2014/06/21/microsoft-p...ng-windows-8-1-update-2-and-windows-9-launch/

Fajne! Ranking DIY
  • #2 21 Cze 2014 14:54
    PRL
    Poziom 34  

A czy jest wiadomo, skoro z W8 do W8.1 trwa dwa dni, ile będzie trwała aktualizacja z 8.1 do 8.2?
    Oraz czy niepowodzenie aktualizacji i jej 'odwracanie' drugie dwa dni, czy więcej?

• #3 21 Cze 2014 18:15
    jamtex
    Poziom 23  

Pytanie ile będzie kosztować aktualizacja a ile rezygnacja z aktualizacji, czyli małymiękki idzie drogą Apple...

• #4 21 Cze 2014 19:19
    2411679
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 21 Cze 2014 23:23
    1135936
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 22 Cze 2014 00:07
    pawlik722
    Poziom 21  

Jak już ktoś wydał tyle kasy na bubla to pewnie i wyda na próbę doprowadzenia go do używalności... Porażka niestety i wielki minus dla MS

• #8 22 Cze 2014 00:35
    luki56
    Poziom 39  

Dlatego ja mam Win7 i nie mam problemów. Win8 jest dobry, ale na tablety.

• #9 22 Cze 2014 10:31
    pseven
    Tłumacz Redaktor

jamtex napisał:
    Pytanie ile będzie kosztować aktualizacja a ile rezygnacja z aktualizacji, czyli małymiękki idzie drogą Apple...

Wręcz odwrotnie, bo począwszy od 10.9 (Mavericks) główne aktualizacje Mac OS są bezpłatne.

• #10 22 Cze 2014 11:37
    SQLmaster
    Poziom 24  

pseven napisał:
    jamtex napisał:

Wręcz odwrotnie, bo począwszy od 10.9 (Mavericks) główne aktualizacje Mac OS są bezpłatne.

Bo "wydoili z kasy" użytkownika już przy zakupie ich sprzętu (żartowałem :D) Być może też jest tak, że po śmierci Jobsa firma stała się jednak mniej chytra na kasę oraz nie roszcząca sobie praw do patentowania zaokrągleń prostokąta - byłby to dobry kierunek dalszego rozwoju Apple. Poza tym póki co informacja o tym że aktualizacja Windows będzie płatna to tylko plotki. A dopóki są to plotki to ich interpretacja jest bezcelowa.

• #11 22 Cze 2014 12:04
    luki56
    Poziom 39  

Jak już to update do Win9 będzie płatne. póki bedzie 8 w nazwie bedzie raczej bezpłatne. Ale to tylko moje przypuszczenia.

• #12 22 Cze 2014 13:34
    2414663
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 22 Cze 2014 20:54
    sanatarium
    Poziom 22  

Aktualizacje będą na dyskietkach 8 calowych :D

• #15 23 Cze 2014 13:29
    tacman
    Poziom 16  

Dla mnie to mogą zniknąć z planety.

O ile rozumiem politykę firmy nastawioną na zysk (po to powstała) o tyle nie jestem w stanie pojąć ludzi, którzy korzystają z tego czegoś i świadomie płacą co rusz za coś co jest im kompletnie zbędne.

• #16 23 Cze 2014 15:49
    SQLmaster
    Poziom 24  

tacman napisał:
    Dla mnie to mogą zniknąć z planety. O ile rozumiem politykę firmy nastawioną na zysk (po to powstała)

To akurat zaczyna rozumieć każdy kto zostanie programistą i komu rodzice zakręcili kurek z pieniędzmi bo np sam został ojcem i musi sam taki kurek odkręcić dla potomstwa :D

tacman napisał:
    o tyle nie jestem w stanie pojąć ludzi, którzy korzystają z tego czegoś i świadomie płacą co rusz za coś co jest im kompletnie zbędne.

Windows kompletnie zbędny? Ciekawa teoria wobec systemu operacyjnego którego uzywa >90% ludzi.

• #17 23 Cze 2014 18:54
    tacman
    Poziom 16  

No dla mnie Windows jest kompletnie zbędny i nie przydatny. W moim środowisku też.
    Największy problem to ten, że te Twoje 90% nawet nie wie, że jest coś innego :)
    Nie wie, że w cenę produktu wliczono im dodatkowo opłatę.

• #18 23 Cze 2014 19:32
    1135936
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 23 Cze 2014 19:53
    luki56
    Poziom 39  

A ja wolę Windowsa niż chociażby Linuxa.

• #20 23 Cze 2014 20:11
    1135936
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 24 Cze 2014 14:39
    tacman
    Poziom 16  

Z grami też powoli zaczyna się rewolucja. Nie dość, że dużo już jest na Linux to jeszcze mamy STEAM, który również działa na Linuxie.
    To już tylko kwestia czasu gdy Ten MONOPOL padnie. Teraz się trzyma bo nie ma opcji informowania ludzi przy zakupie, że jest coś innego niż Windows oraz u Nas panuje przeświadczenie (niestety nadal), że jak kupujemy dziecku komputer niby do nauki zawsze pytamy czy gry będą działać. Gdyby nie te Gry (jak kolega wyżej zauważył) to pewnie byłoby łatwiej. A tak sprzedają to czego ludzie chcą - sprzętu All-In-One nastawionego na magiczne słowo GRY.

Dzisiaj w normalnych warunkach pracy, czyli poza grami i specyficznymi aplikacjami przewagi Windows nad innymi systemami NIE MA. Problem jest w ludziach, którzy nadal uważają, iż alternatywa to czarny ekran, białe literki i nauka wszystkiego latami.

• #22 24 Cze 2014 15:11
    1135936
    Użytkownik usunął konto  
  • #23 24 Cze 2014 16:47
    SQLmaster
    Poziom 24  

toh1 napisał:
    całkowity brak możliwości edycji systemu na poziomie źródeł w zasadzie powinno przekreślać całkowicie przydatność w profesjonalnych zastosowaniach

A to ciekawe bo Unixy mają np zamknięte źródło i jakoś są uzywane np w bankach. Przykladowo system i5/OS również. Tak samo jak bazy Oracle czy DB2.

Chyba że kolega zna bank trzymający bazy danych na Linux / MySQL. Chętnie się dowiem jakie to banki tak działają. Kolega często edytuje źródła i rekompiluje? Jesli tak to mam takie pytanie za 100 punktów: kolega zrekompilował źródła i po roku okazało się że przez to jakiś program źle liczył VAT i teraz firma ma milionowe kary. Kto za to odpowie w kolegi firmie? Pytam z czystej ciekawości.

PS. Nie nie chodzi mi o obronę Windows (też go uzywam gdy muszę) tylko o to stwierdzenie o możliwości edycji systemu na poziomie źródeł. Linux vs Unix.

• #24 24 Cze 2014 16:57
    1135936
    Użytkownik usunął konto  
  • #25 27 Cze 2014 03:58
    cyzxer5
    Poziom 16  

toh1 napisał:
    Cały m$ utrzymywany jest na rynku głównie dzięki pchaniu go na nowe komputery "w cenie" oraz tym, że producenci gier skupiają się na systemach od m$.

W momencie jak te dwa problemy znikną m$ stanie się systemem niszowym.
    Nic tak nie napędza sprzedaży jak wychować sobie młode pokolenie - chociażby przy użyciu gier...

Systemem niszowym? Widzisz co piszesz?

Uzywalem wielu roznych dystrybucji linuxa i nawet te najbardziej userfriendly sa na poziomie co najwyzej windowsa XP jesli chodzi o wygode uzytkowania, o kompatybilnosci wiele nie bede pisac pozniewaz linux jest poprostu niekompatybilny - na kazdym sprzecie na jakim go zainstalowalem zawsze cos nie dzialalo a najczesciej bylo to WiFi lub dzwiek, a nawet jak dzialalo to nie dalo sie z tych urzadzen wycisnac tyle ile udalo sie z nich wyciagnac w Windowsie.
    Poza tym wez pod uwage ze wiekszosc ludzi chce miec systemktory poprostu dziala i w ktorym mozna poprostu zainstalowac program/gre i ma to dzialac a nie babranie sie w edycje pliczkow i spedzanie calych godzin szukajac po necie "jak to uruchomic" juz o aktualizacjach po ktorych X nie wstaje nie wspomne.

MacOS to tez porazka - w moim odczuciu to przerobione Ubuntu.

Nie jestem jakims wielkim fanem i obronca windowsa ale na dzien dzisiejszy jak dla mnie nie ma lepszej alternatywy, a to ze producenci pchaja go do nowych komputerow... dziwi Cie to? Wszystkie osoby jakie znam a kupily komputer z linuxem wywalily ten system w dniu zakupu komputera lub w ciagu kolejnych dni po probach "przekonania sie" do tego systemu.

• #26 27 Cze 2014 12:00
    luki56
    Poziom 39  

Ja osobiscie kiedyś zainstalowałem jakiegoś Linuxa i na dość leciwym komputerze lagował niemiłosiernie, a 7 na tym samym sprzęcie chodziła idealnie.

• #27 27 Cze 2014 16:20
    SQLmaster
    Poziom 24  

luki56 napisał:
    Ja osobiscie kiedyś zainstalowałem jakiegoś Linuxa i na dość leciwym komputerze lagował niemiłosiernie, a 7 na tym samym sprzęcie chodziła idealnie.

Menedżer okien o zbliżonych mozliwosciach jak Aero z Windows 7 niestety będzie lagował i działał wolniej. Tego nie widać na współczesnej maszynie ale na starej już tak. Ale jeśli zainstalujesz na takim starociu jakiś ascetyczny menadżer jak np Xfce to może być sporo lepiej jak w Windows. Niestety piętą achillesową Linux jest też serwer wyswietlania X11 stworzony w epoce zdalnych terminali i dopóki nie powstanie coś nowocześniejszego, to interfejs Windows będzie szybszy. Ubuntu pisze 'Mir' - mam nadzieję będzie to wreszczie wydajne.

Ale raczej obstawiał bym, że np Linux nie mógł załadować (bo nie miał) właściwego sterownika karty graficznej. Np ostatnio miałem do czynienia z maszynką na której Linux niemiłosiernie wolno obsługiwał internet i się okazało że jakiś matoł domyślnie włączył w sterowniku sprzętowe generowanie sum kontrolnych przez kartę sieciową. A że karta była stara to i wydajność żałosna. Przełączyłem na programowe i wszystko śmiga elegancko. Kto wie czy na Twoim komputerze ktoś inny nie zrobił podobnego błędu np z grafiką. Tak samo teraz walczę z bluetooth audio które niemiłosiernie "rwie" na niektórych słuchawkach które śmigają z Windows / Android.

Niestety Linux to jest ciągle plac z tego typu minami - kupisz nieco mniej typowe podzespoły a jakaś mina na pewno wybuchnie i uniemozliwi komfortowe używanie. To nie jest wina systemu tylko małego nim zainteresowania. Na przykład entuzjaści muszą sami pisać sterowniki bo producent ma gdzieś. A że nie mają dokumentacji to piszą taki sterownik metodą inżynierii wstecznej. Gdyby zainteresowanie było, producent sam napisał by sterowniki. Porządnie a nie metodą inżynierii wstecznej.

A wracając do tematu jeśli popatrzeć na zasobożerność i szybkość Vista - Win 7 - Win 8 - Win 8.1 to co wersja jest z tym lepiej. Ciekaw jestem czy 8.2 wpisze się w ten trend.

• #28 28 Cze 2014 22:23
    qazpylades
    Poziom 12  

Tylko problem z kompatybilnością wsteczną jest potworny już w windowsie.
    Jak chcesz nowy windows to musisz cały prawie soft nowy kupować.
    bo w starych programach co aktualizacja windowsa to mniej funkcji chodzi.