Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD-R401 - Niedostępne USB i CD

georgebraun 21 Cze 2014 15:03 1749 9
  • #1 21 Cze 2014 15:03
    georgebraun
    Poziom 10  

Witam.
    Od pewnego czasu walczę z KD-R401. A mianowicie nie można wybrać selektorem USB ani odtwarzacza CD. Nie reaguje również na wsuwanie płyty. Po rozkręceniu i pobieżnym sprawdzeniu połączeń o dziwo zadziałał ale zaczęły się błędy podczas wysuwania płyty i wieszał się cały sprzęt. Po pewnym czasie dalej przestało działać. USB i CD albo działało albo nie działało równocześnie. Obecnie nie działa.
    Można jedynie przełączyć na radio AM FM i AUXIN1.

- Napięcia na regulatorze AN34002A poprawne oprócz 8 V na CD którego brak.Napięcie na nóżce 6 Mode1 1.6V a powinno być albo 0V albo 3.5V.
    - Napięcie na nóżce 93 CD-ON głównego procesora 0.1V zgodnie ze schematem
    - Przełączniki optyczne wsuwania płyty sprawdzone - ok.
    - Zauważyłem brak napięcia 3.3v na procesorze sygnałowym MN6627946JD na wyprowadzeniach IOVDD (nóżki 14, 41, 82, 96) - przełącznik optyczny SW1 i tranzystor Q303 nie wysteruje wtedy procesora
    - Przełącznik REST SW PWB sprawny

Czyżby siadł procesor MN6627946JD?
    Może ktoś miał podobny przypadek?

0 9
  • #2 21 Cze 2014 22:47
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Do podstawienia AN34002A .
    To ze nie ma napięc na MN6627946JD to chyba nie jego wina, przeciez on jest odbiornikiem , nie twórcą tych napięć. Przejrzyj jeszcze raz mapę i powoli analizuj.

0
  • #3 22 Cze 2014 13:01
    georgebraun
    Poziom 10  

Do układu MN6627946JD do wyprowadzenia SREGVDD dochodzi napięcie 3.3V z regulatora. Zauważyłem, że wyprowadzenie REGON jest połączone z wyprowadzeniami IOVDD. Może niesprawna jest głowica CD i podczas włączania nie przechodzi jakiegoś testu i blokuje napięcie 3.3V? Niestety nie posiadam do MN6627946JD żadnych materiałów. Wyprowadzeń IOVDD jest nawet więcej niż podałem ale nie widzę aby były zasilane z zewnątrz układu.

0
  • #4 22 Cze 2014 13:36
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Albo masz jakiś mechaniczny problem albo przerwy w zasilaniu mech CD- plyta glowna. Uporaj się z tym a poźniej sprawdź czy gdy wprowadzasz płytę masz stabline 3,3 i 8 V .

0
  • #5 22 Cze 2014 15:23
    georgebraun
    Poziom 10  

Stabilne zasilanie z regulatora 3.3v dochodzi do MN6627946JD na wyprowadzenie SREGVDD. Podczas wkładania płyty przełącznik SW1 ładnie przełącza ale niestety Q303 nie poda napięcia do wejścia MN6627946JD gdyż jest on zasilany z lini IOVDD na której nie ma napięcia. Przy okazji SW2 też przełącza ale gdy płyta jest glębiej. Napięcie 8V pewnie się pojawi gdy mechanizm wykryje wkładanie płyty.
    Chodziło mi po głowie aby podać napięcie 3.3V z regulatora (z wejścia SREGVDD) na IOVDD, które jest połączone REGON. Tylko nie wiem czy procesor nie ulegnie uszkodzeniu. Wówczas można by sprawdzić czy blokowane funkcje pracują?

0
  • Pomocny post
    #6 23 Cze 2014 22:56
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Ten procesor SERVO jest sprawny.Przyjrzyj się po co użyto Q501 ;)

0
  • #7 24 Cze 2014 00:26
    georgebraun
    Poziom 10  

Dzięki.
    Nie wiem czemu przeoczyłem linię z tym tranzystorem.
    Muszę ją sprawdzić.

0
  • #8 07 Sie 2014 15:00
    georgebraun
    Poziom 10  

Witam po dłuższej przerwie. Radio z braku czasu zaległo na 2 miesiące.
    Sprawdziłem tą linię ale łączy sie ona bezpośrednio z napieciem 8V, które powinno się pojawić po włożeniu CD.
    Ale przylutowałem przewody do sprawdzenia napięć jako że nie mam taśmy serwisowej i odwróciłem odtwarzacz w prawidłowe położenie i o dziwo ożył. Płyta była w środku więc pojawiło się 8V i 3.4V na MODE1 do regulatora. Ale moja radość była przedwczesna bo po chwili wszystko zgłupiało. Albo pokazuje na wyświetlaczu że brak płyty, albo ją usiłuje odczytać, albo się zawiesi że nie działają żadne przyciski i pomaga tylko odpięcie od zasilania. W końcu dalej nie widzi włożonej płyty i brak napięcia 8V. Np. przez chwilę kiedy wszystko działało wyjąłem płytę i na wyświetlaczu pozostało EJECT i wszystkie przyciski przestały działać. Po zdjęciu panela wyświetlacza po dołączeniu zasilania jeśli płyta jest w środku pojawia sie na kilka sekud 8V a później radio przechodzi w stan czuwania i klapa. Czasami przekręci płyta czasami nie. Po włączeniu zasilania na panelu nie widzi płyty i brak 8V. Po resecie to samo. Z włożoną płytą pojawi się na chwilę 8V, później zero. Wydaje mi się że procesor "głupieje" ale wymiana nieopłacalna. Chyba że Eprom S24CS1? Nie wiem tylko czy podstawienie czystego coś da?

Dodano po 28 [minuty]:

Do tematu.
    Odnośnie pamięci Eprom to nie znalazłem niestety nigdzie wsadu a i czystej takiej nie posiadam stąd pytanie.
    I jeszcze: w menu serwisowym brak błędów CD. Sprawdzałem, dla spokoju kasowałem błedy których nie było.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 12 Sie 2014 00:20
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Stawialbym raczej na mechanikę lub niekontakt na płycie, zlączu pomiedzy płytami itp.
    Jesli podejrzewasz procesor to zrob test termiczny .

1
  • #10 24 Kwi 2015 19:41
    georgebraun
    Poziom 10  

Problem nie rozwiązany.
    Z powodu braku czasu na ten sprzęt temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów