Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TECHNIK ELEKTRYK 2014, stary egzamin

Roladno 30 Aug 2014 21:33 34422 253
    przemkomac
    Level 12  
    Ja egzamin będę zdawał w tym roku. Rozwiązywałem sobie teorię i w zeszłym roku miałem 80% I 50% a w tym 84% I 85% :D
    semco_1802
    Level 14  
    A ja odwaliłem coś zna praktycznym i tylko teorie zdałem. :/ Nie wiem o czym zapomniałem napisać. Pisałem według tego co ktoś tu w tym wątku podawał kolejność co pisać.
    Ekspert_
    Level 11  
    Proponuję napisać do OKE wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej. Warto sprawdzić gdzie powstał błąd aby nie popełnić go przy następnym egzaminie. Proszę pamiętać, że wgląd TO NIE JEST ODWOŁANIE OD WYNIKÓW EGZAMINU.
    Ekspert
    http://egzaminzkwalifikacji.pl/
    semco_1802
    Level 14  
    Aha i oni przyślą mi kopie tego egzaminu praktycznego z moim rozwiązaniem czy oryginał?
    semco_1802
    Level 14  
    Lipa trochę że nie wydają kopii arkusza.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

A przez ile lat jeszcze będzie odbywał się stary egzamin zawodowy?
    Zdzisiek93
    Level 10  
    Ze względu na pracę odebrałem dopiero dziś wyniki.
    Pisemny:
    Część I: 70%
    Przedsiębiorczość: 70%

Praktyczny: 80%

Nie spodziewałem się,że zdam.Myślałem,że tych błędów będzie za dużo,tym bardziej,że jedyną moją powtórką było przejrzenie poprzednich egzaminów.
    Z tego co widzę w statystykach to zdawalność była jedną z niższych,z mojej grupy zdała jeszcze tylko jedna osoba.
    Jedynie czego potrzeba na egzamin to umiejętności logicznego myślenia,no i trzeba wiedzieć jak to pisać by nie gubić punktów.Nie trzeba być kujonem.Ja miałem z zawodowych same dostateczne a zdałem bez problemu.
    Teraz tytuł można oprawić w ramkę i powiesić nad łóżkiem :D
    semco_1802
    Level 14  
    A mógłby właśnie ktoś opisać jak to pisać żeby tych punktów nie pogubić? Podobno wykrycie usterki to jest najmniejsza rzecz którą trzeba zrobić. Tylko właśnie się chyba pogubiłem i dlatego praktyka nie zdana.
    przemkomac
    Level 12  
    Dołączam się do pytania. Mi w szkole również powiedziano, ze zdiagnozowanie i usunięcie usterki nie wystarczy, aby zdać Egzamin. W takim razie co należy zrobić, Aby go zdać? Czy sa jakieś kryteria, bądź wytyczne co taka praca powinna Zawierać? Co jest brane pod uwagę podczas jej sprawdzania i oceniania?
    semco_1802
    Level 14  
    Niektóre rzeczy chyba nawet można przepisywać ze starych egzaminów praktycznych oczywiście zmieniając dane.
    mrst
    Level 18  
    Najlepiej jak znajdziecie sobie klucze odpowiedzi z poprzednich egzaminów. Na stronie CKE macie przykładowe rozwiązania chyba 2 egzaminów.
    marcinsk
    Level 11  
    Warto przerobić testy z poprzednich lat, pytania się raczej nie powtarzają, ale jak się samodzielnie wyszukuje odpowiedzi to można się dużo nauczyć i nabrać wprawy w ich rozwiązywaniu.

mrst wrote:
    Najlepiej jak znajdziecie sobie klucze odpowiedzi z poprzednich egzaminów. Na stronie CKE macie przykładowe rozwiązania chyba 2 egzaminów.

Z tego co ja widziałem to nie 2 tylko 4: 2006,2007,2008,2009
    http://www.cke.edu.pl/index.php/egzaminy-zawo...y-zawodowe/50-rozwiazania-zadan-dla-technikow

A na stronie OKE Kraków można znaleźć jeszcze z 2012.
    Bardzo ładnie jest w nim opisane, co podlegało ocenie oraz komentarz co zdający nie pisali a powinni lub pisali błędnie.
    Najlepiej spróbować samemu rozwiązać zadanie, a później sprawdzić co się napisało źle lub wcale, bo podobno człowiek najlepiej się "uczy na błędach".

Zapraszam do mojego tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2981154.html
    axe300
    Level 11  
    posiada ktoś pełny arkusz egzaminu praktycznego czerwiec 2014? tutaj odgrzebałem i brakuje 1 kartki - 7strony, zapewne z wykazem materiałów. Bo jak można uzyc do automatu schodowego łączników schodowych i krzyżowych?? :D Przydało by sie jeszcze karta egzaminacyjna z czystym rysunkiem pieter

Dodano po 5 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2981154.html przepraszam, znalazłem - dobra kopalnie :)