Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kymco Super 8 - Brak ładowania

21 Cze 2014 23:01 5988 4
 • Poziom 9  
  Mama problem z ładowaniem w skuterku Kymco Super 8. Na wstępie napisze, że nowy jest stator, moduł zapłonu oraz regulator napięcia. Wszystko oprócz statora oryginalne firmy Kymco. Dodatkowo w tym skuterze zamontowany jest moduł świateł, który zastąpiłem przekaźnikami ponieważ był on spalony kiedy go kupiłem. Ze statora wychodzi napięcie przemienne na przewodach różowy i zółty:
  1. Wolne obroty około 5v
  2. 3 tys. obrotów około 12v
  Z regulatora napięcie stałe na przewodach czerwonym i zielonym podobne jak ze statora. Napięcie na akumulatorze po naładowaniu 13.2V. po odpaleniu i załączeniu świateł spada w ciągu 10min do 11.5V i rozładowuje akumulator. Przewód czarno czerwony lecący z moduły świateł do modułu zapłonowego po mojej przeróbce wisi w powietrzu.Gdzie szukać przyczyny braku ładowania.Dodaje schemat Kymco Super 8 - Brak ładowania
 • Poziom 35  
  Sprawdź bezpieczniki, masz ich 3 szt. Prześledź schemat tj. od "prądnicy" do regulatora i z niego do akumulatora. Ładowanie akumulatora zbyt niskie. Sprawdź instalację pod względem ewent. zwarć i celowości zmiany podzespołów i może wadliwie podłączonych.
 • Poziom 9  
  Znalazłem pierwszą usterkę mianowicie stator choć sprzedawca zarzekał się posiadał cewkę zmasowaną. Po prze lutowaniu napięcie zmienne dochodzi do 35V. Ale problem z ładowaniem dalej występuje. Z regulatora wychodzi 5 kabli
  1.czerwony + na akumulator
  2.zielony masa
  3.różowy koniec cewek
  4.zółty początek cewek
  5.czarny do czego on służy do wzbudzania regulatora. Zastanawiam się czy w przypadku słabego akumulatora ( po próbach po prostu go rozładowywałem) regulator zostaje słabo pobudzony.
 • Poziom 39  
  Zacznijmy od tego, że uszkodzony i rozładowany akumulator stwarza poważne problemy z prawidłowymi pomiarami, więc do pomiarów powinien być podłączony naładowany i sprawny akumulator.
  Przewód czarny regulatora to jego wejście "sense" służące do zasilania elektroniki i pomiaru napięcia akumulatora. Ciągłość tego przewodu (od akumulatora poprzez bezpiecznik i stacyjkę) ma duże znaczenie na napięciu ładowania.
 • Poziom 9  
  Zmieniłem wszystkie żarówki na ledy i ładowanie wystarczy