Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNIK INFORMATYK 2014 - stary egzamin (teoria)

22 Cze 2014 16:27 6399 32
  • Poziom 1  
    Witam,
    Pisze ktoś jeszcze jutro teorie? Jak myślicie czego można się "szczególnie" spodziewać?
  • Poziom 10  
    A ja mam pytanie co do jednego zadania:
    Na rysunku blok oznaczony cyfrą 1 to:
    A. interfejs cyfrowy szeregowy
    B. interfejs cyfrowy równoległy
    C. interfejs analogowy
    D. multiplekser

TECHNIK INFORMATYK 2014 - stary egzamin (teoria)

Edytuj

Nie mam pojęcia co to jest ;d
  • Poziom 10  
    Schemat blokowy modemu to jest.
    1 to jest interfejs analogowy, czyli odpowiedź C.
  • Poziom 13  
    Witam, czy ktoś posiada pytania i odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu?
  • Poziom 10  
    @Lejman93, Dziekuję za odpowiedź ;)

@rafal311993, tak, wieczorem wrzucę
  • Poziom 10  
    @Janek4760, wieczorem wrzucę przykładowe odpowiedzi ;)
  • Poziom 2  
    E nie jest źle , większość odpowiedzi mam tak samo jak w arkuszu który podesłał Janek4760.
    Jeśli ktoś się dobrze orientuje proszę o podanie odp na pytania 6,8,11,13,22,25,29,31,33,36,40,43,45 bo tych nie jestem pewien.

Części przedsiębiorczej już nie sprawdzałem , ale szczególnie zainteresowało mnie pytanie 67 kompletnie nie wiem która odp.
  • Poziom 10  
    na stronie CKE są już odpowiedzi!
  • Poziom 8  
    Mam pytanie co do pytania 27. Na stronie cke podają, że prawidłowo odpowiedź to d - ok 12 sekund. Jak to możliwe? Według mnie powinno być C - ok 25 sekund.
  • Poziom 10  
    Ja również miałem zaznaczone C - ok 25 sekund i też się trochę zdziwiłem.
  • Poziom 13  
    Jest błąd według mnie w tym 27 pytaniu, ja także zaznaczyłem co około 25s.
  • Poziom 8  
    Ciekawe czy to poprawią czy nie, zdałem i tak, ale jakby mi brakło 1 punktu przez takie coś, to bym wyszedł z siebie :D
  • Poziom 13  
    Pewnie unieważnia to pytanie i wszyscy dostaną +1 pkt za to pytanie. Tak było w zeszłym roku.
  • Poziom 8  
    To może jeszcze ktoś jakieś błędy zauważył?
  • Poziom 10  
    Niech mi ktoś powie czemu w 30 pytaniu ma być odpowiedź D?
    Skoro jest to połączenie szerokopasmowe komórkowe to skąd użytkownik ma wiedzieć jakie IP mu przydzieli taka sieć komórkowa?
  • Poziom 10  
    ja podalem swoje odpowiedzi i mi sie wydaje, ze wiekszosc powinna byc poprawnych
    jak patrze na klucz z cke to sie zastanawiam jak oni do tego doszli?
  • Poziom 8  
    W zadaniu 27 jest ewidentny błąd, poniżej podaję rozwiązanie:

300 MB*1024 = 307200 kB
    307200 kB*1024 = 314572800 B
    314572800 B*8 = 2516582400 b/s

2516582400 b/s : 1024 = 2457600 kb/s
    2457600 kb/s : 1024 = 2400 Mb/s

2400 Mb/s : 100 Mb/s = 24 s, czyli odpowiedź prawidłowa to C (około 25 sekund), chociaż w kluczu CKE poprawna jest odpowiedź D.

Podobny błąd jest w zadaniu 33, tam powinna być magistrala, kompletnie nie wiem gdzie CKE doszukało się gwiazdy. Generalnie niektóre odpowiedzi z klucza w porównaniu do podanych wcześniej rozwiązań są kompletnie skopane.
  • Poziom 9  
    Pisałem to już w innym wątku ale napisze tez tutaj. Dokładnie takie jest rozwiązanie zadania 27 wiec to już jest pierwszy błąd musza zmienić odpowiedz na prawidłową względem klucza. Wysłałem email do CKE w tej sprawie opisując te dwa zadania czyli 27 i 33 mam prośbę do innych zainteresowanych aby zrobili to samo jedna wiadomość mogą zignorować klika lub kilkanaście już nie.
  • Poziom 2  
    Co do zadania 33, to absolutnie nie ma tam błędu - jest to topologia gwiazdy. Zacznijmy od tego, że żaden przełącznik czy też koncentrator w topologii magistrali nie występuje więc ta odpowiedź odpada od razu. Co do 27 to się zgadzam, nie ma innej opcji niż ~25s.
  • Poziom 9  
    Mój post z innego wątku ... Zgadza się w topologi gwiazdy występuje switch jednak switch można tez użyć do stworzenia np dwóch niezależnych topologi magistrali. Rysunek jest wykonany nieprawidłowo switch z jednej strony wskazuje na topologie gwiazdy ale pokrywające się kable i miejsca w których ewidentnie widać ze łącza się ze sobą przed switchem (komputery K3 i K1 łącza się z kablem od K2 a K4 łączy się z kablem od K5) wskazuje na magistrale a jak wiadomo w topologi gwiazdy kable nie łączą się ze sobą a schemat powinien być wykonany tak żeby nie trzeba było się domyślać niczego. Rysunek wskazuje na wspólne elementy dwóch topologii wiec jest nie jednoznaczny. Według mnie rysunek jest nieprecyzyjny i niejasny i to kwalifikuje się jako błąd.
  • Poziom 1  
    dokładnie, ja właśnie z tego powodu zaznaczyłem magistrale
  • Poziom 17  
    Panowie z OKE wpadli na "genialny" pomysł... jednokierunkowej transmisji full duplex :lol:
    Pewnie dlatego wyszło im wspomniane 12 s, ale, oczywiście, jest to odpowiedź nieprawidłowa i taką pozostanie. W idealnych warunkach byłyby to równe 24 sekundy, ale przyjmując statystyczną stopę błędów transmisji równą jeden na 10 tysięcy wysłanych pakietów (przypomnę tylko, że przy MTU=1500B zostanie nadanych w tym celu 209716 kompletnych pakietów TCP/UDP) i biorąc pod uwagę możliwość ew. kolizji z innymi urządzeniami w tej sieci, jednosekundowy poślizg jest jak najbardziej możliwy.

Inne podchwytliwe pytanie dotyczyło Windows Server Datacenter i ilości obsługiwanego RAM-u na procesorach x86. Pojedynczy wątek bez PAE (mówimy o edycji 2003, PAE obsługiwane jest od 2003RC2, a w pełni sprzętowo od 2008) jest w stanie wykorzystać ~3.5 GB pamięci fizycznej. Ale w edycji Datacenter mamy do czynienia ze sprzętową wirtualizacją wątków i znowu pytanie - czy hypervisor jest zdolny do ominięcia adresacji fizycznej, skoro działa w protected mode?
    Oprócz tego x86 to dwuznaczna nazwa - mówimy tylko o x86-32 czy również o x86-64? Na 64 bitach problemy z adresacją przecież nie istnieją. Ja z tego wszystkiego strzeliłem 64GB.
  • Poziom 10  
    Witam
    Pisał ktoś dzisiaj praktyczny?
  • Poziom 10  
    Właśnie ja całkowicie poległem na tym gpedit.msc no i pewnie będzie powtórka za rok, chyba że cke uzna to za jakiś błąd.
    Myślę, że nie tylko ja miałem z tym problem ciekaw jestem czy było to celowe działanie czy czysty przypadek i nawet o tym nie wiedzieli.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziwne u mnie gpedit.msc śmigał normalnie. Jedyne na czym poległem to ustawienie w net user kto kiedy może się logować. Ta składnia mnie przerosła.
  • Poziom 17  
    Pytanie, na jakim systemie Kolega zdawał :)
  • Poziom 2  
    Na poczciwym Windows xp Professional Sp3