Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G - Webasto i światła dzienne Philips Daylight 4

22 Cze 2014 22:04 1296 6
  • Poziom 10  
    Witajcie :)

Pacjent Astra g 1.7DTI. Ostatniej zimy zakładałem webasto do Asterki, działą tak jak trzeba..... natomiast w ostatnim tygodniu założyłem światał dzienne DAYLIGHT 4. Problem jest taki, że wraz z włączeniem Webasta, zapalają się światła dzienne :(

Swiatła podłączone zgodnie ze schematem. Teraz problemu nie widzę gdyż nie uzywam pieca, natomiast zimą będzie problem. Czy ktoś miał takie objawy? Jeśli tak, to jak to rozwiązać?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Miałem ale co prawda w mercedesie i rozwiązałem to bardzo prosto zamiast do aku podłączyłem po kluczyku
    Układ wyczuwa zmiany napięcia w instalacji tak więc raczej nie do przeskoczenia w domowych warunkach

Dodano po 1 [minuty]:

No chyba że odetniesz je alarmem o ile posiadasz
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Rozważałem taką opcję, ale podoba mi się funkcja świecenia jeszcze przez jakiś czas po zgaszeniu auta. Myślałem też nad jakimś przekaźnikiem, który to po zaniku napięcia na cewce, podtrzymywałby napiecie przez około 30 sekund. Tylko nie znalazłem takiego przekaźnika :(
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    6w poboru przez parę sekund to pomijalne raczej. Jak sie uprzesz podłącz plus zamiast do aku to pod +15.
  • Poziom 10  
    +15 czyli gdzie ......? :cry: ?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    andrzej20001 napisał:
    Jak sie uprzesz podłącz plus zamiast do aku to pod +15.

Właśnie po kluczyku ma oznaczenie 15 pisałem wcześniej
    Zobacz sobie wyłącznik czasowy ewz-10 z poloneza i z nim po kombinuj jak się tak upierasz na to doświetlanie
    abo poszukaj gdzieś plusa który pojawia się po włączeniu webasto i podłącz go pod ten kabel co idzie od modułu dziennych do świateł pozycyjnych oczywiście zabezpiecz diodami żeby pozycja nie świeciła po uruchomieniu webasto
    Będzie to oszukiwać układ i ledy sie nie będą włączać
    Lub 3 opcja dajesz przekaźnik rozwierny na zasilaniu ledów a sterowanie przekaźnika podłączasz po uruchomieniu webasto
    Mam nadzieje że temat wyczerpałem i dostane coś w zamian
  • Poziom 10  
    "Suma summarum" podłączyłem po zapłonie. Odechciało mi się kombinować :)