Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słychać CB podczas nadawania w głośnikach.

skiba220v 22 Cze 2014 22:40 1023 2
  • #1 22 Cze 2014 22:40
    skiba220v
    Poziom 15  

Problem jest dość popularny, szukałem ale wszystkie znalezione rozwiązania okazały sie nieskuteczne.
    Problem polega na tym, że jak mówie do mikrofonu CB to albo słysze siebie w głośnikach albo następuje sprzężenie i słychać pisk, niezależnie od poziomu głośności.
    Posiadam radio, fabryczne wyjscie low-level z ktorego sygnał idzie na wzmacniacz.
    Co dotychczas zrobilem:
    Wymienilem kabel antenowy CB radia na podwójnie ekranowany
    Probowałem prowadzić go różnymi stronami
    Zasilałem CB z różnych punktów, także bezpośrednio z aku.
    Między radiem a wzmacniaczem dałem porządne ekranowane kable i o tej wymianie kabli chciałem trochę więcej się rozpisać: gdy ekran tych kabli sygnałowych podłączyłem bezpośrednio do masy z obu stron to w głośnikach słyszałem silnik, pompę paliwa, silniczki wycieraczek, a nawet napęd CD.
    Odłączyłem ekran od masy i równolegle z kablami sygnałowymi puściłem przewód masowy który z jednej strony styka sie z obudową radia a z drugiej strony z ekranem kabli sygnałowych-dalej ekran idzie tam gdzie ma wchodzić na płycie wzmacniacza [wzmacniacz nie ma gniazda w obudowie tylko kabel wchodzi do srodka] i przy takim polaczeniu nie slychac silniczków, jednak problem z CB wystepuje ciagle. Bez tego równoległego kabla trochę słychać silniczek napędu CD.
    Czytałem o kondensatorach separujących ale wydaje mi się, że powinny już one być oryginalnie na płycie wzmacniacza.
    Może miał ktoś podobny problem kiedyś? Wezmę pod uwagę każdą radę.
    Z góry bardzo dziękuję.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Cze 2014 23:52
    394039
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Cze 2014 00:04
    skiba220v
    Poziom 15  

Dzięki kolego za odpowiedź, jutro podjade do sklepu i zakupie ferryty.
    Kabel antenowy CB to H-155 wiem, że nie od CB ale chciałem dać lepiej ekranowany. Jak założe pierścienie to dam znać co i jak.

0