Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 1.6 16v - Uszkodzona skrzynia biegów

22 Cze 2014 23:35 4065 6
 • Poziom 9  
  Witam, mam następujący problem, wymieniałem już dwukrotnie w Xsarze skrzynie biegów. Zawsze ten sam objaw, na początku przez jakiś czas "terkotanie" po puszczeniu gazu, a później głośne wycie skrzynie na każdym biegu. Z obecną skrzynią zaczyna znów dziać się to samo... i stąd moje pytanie, czy jest jakiś element samochodu który może niszczyć skrzynie biegów? Pomijając kierowce, bo poruszam się nie tylko tym samochodem i nigdy nie miałem w innym problemów ze skrzynią, a tutaj co pół roku ta sama historia. Od razu uprzedzając pytanie, olej lany odpowiedni 75w80 Totala, poziom oleju też odpowiedni.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Opory toczenia jakie? Jechać na rolki i sprawdzić. Stara skrzynia do rozebrania i zobaczyć co się konkretnie uszkodziło. To ułatwi znalezienie przyczyny usterki.
 • Poziom 9  
  Opory toczenia były sprawdzane po drugiej skrzyni, i są w normie, nie jestem w stanie podać konkretnych wartości ale były ok, i równe na obu kołach. W sumie mogłem dopisać w obu poprzednich skrzyniach posypały się tryby w mechanizmie różnicowym.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Więc albo koła mają różne opony, albo opory toczenia, łożyska, hamulce itp.
 • Poziom 18  
  Mogą być poduszki pod zespołem napędowym wszystko stoi krzywo i wywala mechanizm różnicowy. Powinien to obejrzeć kumaty mechanik bo możesz utonąć w kosztach.
 • Poziom 43  
  Anzicurt napisał:
  Witam, mam następujący problem, wymieniałem już dwukrotnie w Xsarze skrzynie biegów. Zawsze ten sam objaw, na początku przez jakiś czas "terkotanie" po puszczeniu gazu, a później głośne wycie skrzynie na każdym biegu

  Ale co skrzynia wyje , czy przekładnia główna?
  Biegi nie wchodzą czy tylko sobie wyje?
 • Poziom 9  
  To odpowiem po kolei.
  1. Opony na przedniej osi są takie same, zarówno zimą jak i latem.
  2. Co dokładnie sprawdzić w hamulcach i łożyskach? wydają się sprawne.
  3. Całe zawieszenie silnika i skrzyni jest ok, było sprawdzane.
  4. Biegi wchodzą bez problemu, uszkodzenia są w obrębie mechanizmu różnicowego i wycie jest na każdym biegu więc wyje przekładnia główna, a pisząc, że skrzynia był to skrót myślowy. Jest to bardzo uciążliwe bo od 40-50 km/h w górę jest dużo głośniejsze od pracy silnika.