Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 1.6 16v - Uszkodzona skrzynia biegów

22 Cze 2014 23:35 4065 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam następujący problem, wymieniałem już dwukrotnie w Xsarze skrzynie biegów. Zawsze ten sam objaw, na początku przez jakiś czas "terkotanie" po puszczeniu gazu, a później głośne wycie skrzynie na każdym biegu. Z obecną skrzynią zaczyna znów dziać się to samo... i stąd moje pytanie, czy jest jakiś element samochodu który może niszczyć skrzynie biegów? Pomijając kierowce, bo poruszam się nie tylko tym samochodem i nigdy nie miałem w innym problemów ze skrzynią, a tutaj co pół roku ta sama historia. Od razu uprzedzając pytanie, olej lany odpowiedni 75w80 Totala, poziom oleju też odpowiedni.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Opory toczenia jakie? Jechać na rolki i sprawdzić. Stara skrzynia do rozebrania i zobaczyć co się konkretnie uszkodziło. To ułatwi znalezienie przyczyny usterki.
  • Poziom 9  
    Opory toczenia były sprawdzane po drugiej skrzyni, i są w normie, nie jestem w stanie podać konkretnych wartości ale były ok, i równe na obu kołach. W sumie mogłem dopisać w obu poprzednich skrzyniach posypały się tryby w mechanizmie różnicowym.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Więc albo koła mają różne opony, albo opory toczenia, łożyska, hamulce itp.
  • Poziom 18  
    Mogą być poduszki pod zespołem napędowym wszystko stoi krzywo i wywala mechanizm różnicowy. Powinien to obejrzeć kumaty mechanik bo możesz utonąć w kosztach.
  • Poziom 43  
    Anzicurt napisał:
    Witam, mam następujący problem, wymieniałem już dwukrotnie w Xsarze skrzynie biegów. Zawsze ten sam objaw, na początku przez jakiś czas "terkotanie" po puszczeniu gazu, a później głośne wycie skrzynie na każdym biegu

Ale co skrzynia wyje , czy przekładnia główna?
    Biegi nie wchodzą czy tylko sobie wyje?
  • Poziom 9  
    To odpowiem po kolei.
    1. Opony na przedniej osi są takie same, zarówno zimą jak i latem.
    2. Co dokładnie sprawdzić w hamulcach i łożyskach? wydają się sprawne.
    3. Całe zawieszenie silnika i skrzyni jest ok, było sprawdzane.
    4. Biegi wchodzą bez problemu, uszkodzenia są w obrębie mechanizmu różnicowego i wycie jest na każdym biegu więc wyje przekładnia główna, a pisząc, że skrzynia był to skrót myślowy. Jest to bardzo uciążliwe bo od 40-50 km/h w górę jest dużo głośniejsze od pracy silnika.