Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tłumienie zakłóceń mikrofonu

Ardoos 23 Cze 2014 01:08 4677 5
  • #1 23 Cze 2014 01:08
    Ardoos
    Poziom 5  

Witam!

Mam problem z moim mikrofonem, który nie jest najlepszej jakości, a co za tym idzie przy rozmowie przez TS, Skype słychać szumy. Niestety nie wiem dlaczego sterowniki Realteka na moim laptopie nie mają opcji tłumienia zakłóceń - na kompie mam identycznie sterowniki i nie mam tych "świetnych" opcji dla mikrofonu od Fortemedia... jest za to opcja tłumienia zakłóceń.

Nie wiecie czy jest jakiś program, który pozwala na tłumienie zakłóceń w czasie rzeczywistym? Ewentualnie, może ktoś wie co zrobić z tymi sterownikami, aby była opcja tłumienia zakłóceń?

1 5
  • #2 23 Cze 2014 02:24
    safbot1st
    Poziom 43  

Ardoos napisał:
    na kompie mam identycznie sterowniki i nie mam tych "świetnych" opcji dla mikrofonu od Fortemedia... jest za to opcja tłumienia zakłóceń.

Chyba inaczej pojmujemy znaczenie słowa 'identyczne' .
    Abstrahując od tego, że Realtek to jedno wielkie, obawiam się, że efekty tłumienia szumów są wbudowane w układ a nie liczone na żywo przez cpu, dlatego w jednym sprzęcie są takie, a w drugim inne.
    Czy upiera się kolega, że przypadkiem w laptopie jest identyczny chip realteka jak ma w stacjonarce?

Może i są jakieś programy wykorzystujące cpu do tłumienia szumów - nie znam - bałbym się latencji która i tak pewnie już jest wysoka w skype.
    Wg. mnie, gdyby komputer (wraz z instalacją elektryczną w mieszkaniu) był prawidłowo uziemiony poziom szumów znacznie by się obniżył.

0
  • #3 23 Cze 2014 08:49
    Ardoos
    Poziom 5  

safbot1st napisał:
    Chyba inaczej pojmujemy znaczenie słowa 'identyczne' .
    Abstrahując od tego, że Realtek to jedno wielkie, obawiam się, że efekty tłumienia szumów są wbudowane w układ a nie liczone na żywo przez cpu, dlatego w jednym sprzęcie są takie, a w drugim inne.

Chodziło mi o to, że sterownik Realteka był instalowany z tego samego pliku. Domyślam się, że różnica w sterownikach jest spowodowana inną płytą główną, bo karta dźwiękowa jest zintegrowana.

safbot1st napisał:
    Może i są jakieś programy wykorzystujące cpu do tłumienia szumów - nie znam - bałbym się latencji która i tak pewnie już jest wysoka w skype.
    Wg. mnie, gdyby komputer (wraz z instalacją elektryczną w mieszkaniu) był prawidłowo uziemiony poziom szumów znacznie by się obniżył.

Bardzo możliwe, że lepsza instalacja elektryczna mogłaby tu pomóc, ale na razie jest to "trudne" do zrobienia :)
    Liczę się z tym, że mogłaby być jakaś latencja, ale jeśli sterownik Realteka nie powoduje aż tak dużej to może i jakiś oddzielny program nie byłby taki zły.

Nadal liczę na to, że ktoś zna taki podpowie mi jakiś program, który mógłby rozwiązać ten problem :)

0
  • #4 23 Cze 2014 11:05
    safbot1st
    Poziom 43  

Ardoos napisał:
    Chodziło mi o to, że sterownik Realteka był instalowany z tego samego pliku.

Zwracam honor.
    Ardoos napisał:
    Domyślam się, że różnica w sterownikach jest spowodowana inną płytą główną,

W sterowniku różnicy nie ma - jest to ten sam sterownik - za to w panelu karty który się zainstalował z tego sterownika - jest. ;)
    (ależ się czepiam szczegółów ;) )

"Real-timowe appsy" do przetestowania:
    (przepraszam wielbicieli jęz. polskiego)
    http://www.solicall.com/products.html
    http://www.dxatlas.com/vshaper/

Dodano po 3 [minuty]:

ps. Podczas odsłuchu mikrofonu dotknij kolego ręką niemalowanej części obudowy PC.
    Jeśli szum zmniejszy się, to znaczy, że instalacja elektr. w domu pozostawia wiele do życzenia.
    ps2. Samo zbliżanie się z mikrofonem do obudowy PC lub "celowanie" mikrofonem w monitor zwiększa szumy.

Dodano po 35 [minuty]:

EDIT: ps3 - włączyć mikser systemowy odtwarzanie, uaktywnić wszystkie możliwe suwaki i wyciszyć wszystko (suwakami + mute) oprócz:
    Głośność główna
    Wav
    Mic

0
  • #5 23 Cze 2014 11:55
    Ardoos
    Poziom 5  

Mikser ustawiałem wcześniej, ale szum pozostał.
    Szczerze mówiąc to szum się praktycznie nie zmienia po dotknięciu obudowy, a nawet przy zbliżaniu do komputera mikrofonu nie ma wielkiej różnicy. Mikrofon jest i tak zapięty na słuchawkach, więc nie jest w pobliżu monitora.

Testuję Voice Shapera, ale na razie ciężko idzie. Na stronie tego programu były takie ustawienia do redukcji szumów, ale niestety jak tak ustawiam to szumy są co prawda dużo słabsze, ale bramka obcina także dużą część mojego głosu i jest efekt jakby "przerywało".

PBXMate próbuję ogarnąć jak podłączyć pod to mikrofon ;P

0
  • #6 23 Cze 2014 12:06
    safbot1st
    Poziom 43  

Ardoos napisał:
    Szczerze mówiąc to szum się praktycznie nie zmienia po dotknięciu obudowy,

Gratuluję - to znaczy, że elektryk robiąc instalację spisał się na medal.

0
  Szukaj w 5mln produktów