Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc - Auto do 3,5 tyś POMÓŻCIE

Magyars 23 Cze 2014 09:52 1668 16
  • #1 23 Cze 2014 09:52
    Magyars
    Poziom 2  

Witam! Właśnie skończyłem szkołę średnią i zamierzam kupić za zarobione pieniądze moje pierwsze autko (w gazie!) :) Problem w tym, że mam do dyspozycji tylko i wyłącznie 3,5 tyś zł. Autko byłoby użytkowane w mieście 50-tysięcznym i po okolicznych wioskach. Poszukuję autka dość ekonomicznego i mało awaryjnego, gdyż będę nim dojeżdzał często do dziewczyny przez okres wakacji, a później w roku szkolnym dojeżdzał na uczelnię. Nie jestem super mechanikiem, więc poszukuję autka dość prostego w konstrukcji (silnik, zawieszenie itd.), które będzie miało dość mały silnika (od 0,9 po 1,8 gdyż duży silnik to duże koszty ubezpieczenia), które będzie miało dużo tanich i dostępnych części i super byłoby gdyby dany egzamplarz posiadał ocynkowaną blache. Na dzień dzisiejszy (z moich oględzin na ogłoszeniach internetowych) wstępnie wywnioskowałem, że w tych cenach nie miałbym zbyt dużego manewru w ofertach, ALE! Podam moje typy i prosiłbym o ocenę, które autko (oczywiście w porównywalnych stanach) byłoby najlepsze jak na moje warunki (nie chce się wpieprzyć w auto, które będzie stało, autko służy do jeżdzenia).

1. Fiat Bravo/a (1.6 16v)
    @moja ocena: fajne autko, dość kompaktowe (nie chce kombiaków), zrywne i wystarczające dla dwóch/trzech osób + ew. bagaż (przyjmując że butla z gazem jest w bagażniku)
    2. Deawoo Matiz (również b+g).
    @moja ocena: małe autko (5-dzwiowe) z malutkim i bardzo ekonomicznym silnikiem. Testy zderzeniowe totalna klapa, jak i również zawieszenie oraz głośność wewnątrz autka i korozyjność blachy
    3. Deawoo Lanos (1.5 16v, 1.6 16v)
    @moja ocena: kompaktowe autko (hatchback jak i sedan), 5 drzwiowe i raczej mało awaryjne:)
    4. Opel Vectra 2 (b+g)
    @moja ocena: autko dość nowoczesne jak na rocznik ok. 97', z tym że nie mam pojęcia o silnikach i różnicach między silnikiem z opla a silnikiem z isizu. Blacha na minus

Jeśli moglibyście - oceńcie moje możliwości i dopasujcie od mnie autko jak i silnik, które najbardziej by mi służyło m/w na okres 5 lat :) Jeśli macie swoje jakieś inne typy - proszę podać z uzasadnieniami.
    Z góry wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!

0 16
  • #2 23 Cze 2014 10:06
    JumperTomek
    Poziom 15  

Vectre B w tej kasie to trafisz w stanie na złom. Same raśple wybierasz

Skoda Felicia 1.3 MP3 (MPI) miałem, chwalę, autko fajne, mało paliło
    Astra F ? 1.6 8v czy 16 chociaż 16 lubi olej dosyć
    Polonez caro plus :D

0
  • #3 23 Cze 2014 11:14
    Magyars
    Poziom 2  

JumperTomek napisał:
    Same raśple wybierasz

Mógłbyś jakoś uzasadnić i skonkretyzować swoją wypowiedź? Bo szczerze, nic nie wprowadziłeś mądrego tą wypowiedzią :)

JumperTomek napisał:
    Skoda Felicia 1.3 MP3 (MPI) miałem, chwalę, autko fajne, mało paliło

A jak z częściami i dostępnością? A awaryjność? :)

0
  • #4 23 Cze 2014 11:24
    JumperTomek
    Poziom 15  

No chyba nie uważasz że matiz to dobre auto ? ale dobra mniejsza z tym

części pełno i tanie, ja w ciągu 2 lat tylko pompę wody wymieniłem bo płyn zaczęła otworem awaryjnym wyrzucać.

Zwróć uwagę na tylną klapę i tylne nadkola. za 3,5 tyś będziesz już miał na "wypasie" elektryczne szyby, poducha i młody rocznik. Ja miałem 99 za 3400 wersja "Magic"

za 1.6 też możesz się rozglądać, to już jest silnik vw ponoć też lubi olej.W 1.3 rozrząd jest na łańcuchu, pełno miejsca pod maską i łatwo coś wymienić :P

0
  • #6 23 Cze 2014 13:22
    wichurewicz
    Poziom 24  

Magyars napisał:
    A jak z częściami i dostępnością? A awaryjność? :)

Dostępność części w dobie Internetu nie stanowi problemu nawet w przypadku aut amerykańskich lub chińskich. Czasami trzeba dłużej poczekać na sprowadzenie tego lub owego elementu, ale modele produkowane i sprzedawane w Europie, do tego popularniejsze wersje silnikowe - od ręki w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym.

Awaryjność - za te pieniądze można oczekiwać, że auto będzie odpalało, jeździło, skręcało i hamowało, być może też przejdzie przegląd od razu, bez poprawek. Nie istnieją samochody bezawaryjne (chyba że w opowieściach giełdowych), trzeba wybrać taki, którego awaria nie pociągnie mocno po kieszeni - Fiat, Daewoo, Skoda, Opel.

0
  • #7 23 Cze 2014 13:53
    JumperTomek
    Poziom 15  

Z zewnątrz ładna, ale w środku bieda :P brak tunelu środkowego, kierownica bez poduchy, halogeny chyba wyrwane :P jak będziesz oglądał felicie to zwróć uwagę na silnik z lewej strony jak stoisz przed maską na bloku będą wybite cyferki jeśli będzie .136 to znaczy że jest to wersja 68 KM bo jest 1.3 też słabsza ( 50 ileś chyba tam)

http://olx.pl/oferta/skoda-felicia-lpg-CID5-ID6h63t.html#3cc7c0eb0d zawsze taką chciałem mieć :D szkoda że jeszcze fabrycznego autoalarmu z pilotem nie ma jak moja miała :P

0
  • #8 23 Cze 2014 15:51
    fazgord
    Poziom 9  

Lanos i tylko lanos. Sory w tych pieniądzach nic lepszego nie znajdziesz.

Silnik nie 1.6 tylko 1.5 słabszy ale instalacje gazowe znosi rewelacyjnie. Prosty.

pamiętaj że do 1.6 musisz mieć sekwencje to tanie samochody i sekwencji mało kto zakłada. dlatego 1.5.

rocznik 98, nowsze lanosy rdzewieją starsze nie ma takiej opcji chyba że bite.

niestety spalanie ale odwdzięcza się bezawaryjnością.

warto jedynie sprawdzić czy uszczelka między 2 a 3 cylindrem nie przecieka.

Reszta bezawaryjna prawie wcale.

Pozdrawiam.

0
  • #9 23 Cze 2014 18:26
    manta
    Poziom 39  

Opel corsa b, 1,7 disel wolnossący, wiem że nie jest to auto z Twojego kręgu zainteresowań, ale 5 litrów ropy i w zasadzie tylko jeden problem do ogarnięcia, rdza. Części dostępne za drobne w każdej ilości.

0
  • #10 23 Cze 2014 18:49
    zed71
    Poziom 22  

ogólnie na plus to tylko matiz- ale pod jednym warunkiem- rocznik najlepiej 1999 lub 1998 - tylko składany w korei. można je rozpoznać po vin-ie. produkowane w warszawie można kupić pod warunkiem bardzo dobrej blacharki. "koreanskie" matizy nie korodują na potęgę tak jak "warszawskie". tanie części- w matizie wymienia się części bo .... naprawa drożej wychodzi np wahacz kpl kosztuje ok 50zł (a wymiana jest banalnie prosta- 3 sruby) zaś cześci- gumy po ok 10zł (2szt) + sworzeń (ok 25zł) + mechanik (min 50zł- bo sam nie wprasujesz gum- potrzebna prasa) ;) no i ubezpieczenie (1 auto i młody kierowca) pochłonie prawie połowe ceny - za matiza zapłacisz max 500zł

0
  • #11 23 Cze 2014 20:01
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Jeśłi masz 3,5 tys to szukaj auta do 2,5 tys , bo reszte i tak wydasz na ogarniecie , rejestracje.
    Szukaj w małych autach, clio, matiz,micra , swift z silnikami 1,0, szczególnie japońskie.

0
  • #12 24 Cze 2014 10:11
    QuantumXXX
    Poziom 18  

Dwóch znajomych ma matizy i strasznie narzekają - głównie na zawieszenie, to delikatne samochody do jazdy po mieście inaczej co pół roku do wymiany łożysko albo część zawieszenia z przodu. Ja bym brał lanosa od jakiegoś dziadka.

0
  • #13 24 Cze 2014 14:45
    Robert.80
    Poziom 1  

Ja bym polecał Clio. Za matizami tez jakoś nie przepadam, poza tym kijowe opinie słyszałem.

0
  • #14 24 Cze 2014 18:26
    wichurewicz
    Poziom 24  

Opinie to jedno, a części po średnio 30 zł, komplet nowych opon za 500 zł i jedne z niższych stawek OC to drugie.

0
  • #15 24 Cze 2014 19:20
    zed71
    Poziom 22  

miałem matiza wiec wiem o "awaryjności" samochodu wiecej niż znajomy znajomego. przejechałem nim 115000 i największą awarią była wymiana amortyzatorów z tyłu, klocków hamulcowych z przodu (rozkleiły się po 70 tys) i ... to wszystko. pomijam kwestię wymiany oleju, filtrów i innych czynności obsługowych ;) nawet ruda trzymała się z daleka. ale mój był produkowany w korei (z tego co mówił kolega pracujący na żeraniu: koreańskie daewoo było "przygotowywane do podróży morskiej i konserwowane zaś po przybyciu do polski były tylko powierzchownie czyszczone z wierzchu i "puszczane" w ludzi. dlatego koreanskie lepiej się trzymają od warszawszkich (wiecej srodka konserwującego)

0
  • #16 25 Cze 2014 22:45
    Marceloton14
    Poziom 8  

Astra F tylko z silnikami 8v. Może niezbyt dynamiczne ale trwałe. Moja astra przyjechała 400000 km większość na gazie i chyba nadal jeździ u innych ludzi. Może nie był to demon prędkości 1.4 8v ale za to silnik niezawodny.

0
  • #17 28 Cze 2014 22:36
    chojinka
    Poziom 27  

w tej cenie można kupić fajny rower więc szukaj ROVER, obojętnie jaki model, ceny zaczynają się od paru stówek a na naprawy wstępne zapewne wydasz tyle samo co na bravo, felicie, vectra, lanosa i inne...

p.s.
    matis, seicento, lanos, tico itp bym odpuścił ze względu na "wszystko"!
    oczywiście są to tanie auta ale w tej cenie jest wciąż duża konkurencja.
    jak nie rover to poszukał bym peugeota 306. dobrze wyposażone i całkiem trwałe i tanie młode modele...

0