Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy technik mechatronik czerwiec 2014 odpowiedzi

misiek94110 27 Cze 2014 01:08 40707 165
    bismarck_14
    Poziom 10  
    W zadaniu nr 4 był automat lutowniczy. Sterownik PLC sterował tylko dwoma wentylatorami i dwoma lampkami. Na wejściu był przycisk START/STOP bistabilny, dwie czujki prędkości powietrza przy wentylatorach i czujnik obecności płytki PCB, którą umieszczał robot (niesterowany przez PLC).
    Cała trudność w programie polegała na oszacowaniu czy rozruch wentylatorów był poprawny. Jeżeli od momentu osiągnięcia odpowiedniej prędkości przy wentylatorze 1 do momentu osiągnięcia odpowiedniej prędkości przy wentylatorze 2 minęło od 0 do 1 sekundy to rozruch był prawidłowy, w przeciwnym razie nie.
    Program tylko do I Fazy lutowania pierwszej płytki. Algorytm na dwie części, przy czym druga część dotyczyła wyboru odpowiedniego czasu opóźnienia załączenia wentylatora 2, w zależności od tego czy poprzedni rozruch był OK czy też nie.
    Generalnie nie było źle, program poszedł gładko, algorytm trochę trudniejszy, ale tragedii nie ma.
  • HelukabelHelukabel
    DJ_Luki
    Poziom 10  
    Wiem o tym, bo sam miałem to zadanie, ale potrzebowałbym dostępu do arkusza(także jakby ktoś się nim podzielił to bym był wdzięczny), bo mam co do niego kilka wątpliwości.
  • HelukabelHelukabel
    anton753159
    Poziom 12  
    I-70%
    II-85%
    III-82%

i moge nazywać się teraz technikiem :D
    Tomas818
    Poziom 8  
    I. 68%
    II. 80%
    III. 88%

No 91% to jeszcze nie słyszalem o taki wyniku ;)
    leszekn
    Poziom 1  
    Witam
    Zamieszczam skany arkuszy egzaminacyjnych części praktycznej z czerwca 2014.
    w załączeniu 8 arkuszy
    DJ_Luki
    Poziom 10  
    I. 88%
    II. 90%
    III. 83%

Dzięki za arkusze :)
    averit16
    Poziom 9  
    witam!
    u mnie w klasie praktyczny zdała tylko 1 osoba na 75%, uczono nas tylko języka LD i FBD.
    Nie wiem jak ten etap poszedł w skali kraju ale podobno średnia zdawalności wyniosła 20%, nie wiem czy tu chodzi o to że tyle osób zdało czy że tyle średnio każdy uzyskał punktów ale chyba ta pierwsza opcja. Ja miałem z praktyki 57% i troche mi żal tego zwalonego egzaminu, jakbym umiał ten GRAFCET to moze by poszlo lepiej, ale do czego zmierzam. Chciałbym się dowiedzieć jak u was w szkołach poszedł etap praktyczny bo słyszałem, że nawet ludzie w komisjach się dziwili, że dano nam takie zadanie. Treść była niezbyt zrozumiała a i jeszcze czas, żeby to ogarnąć... Jak widać po powyższych wypowiedziach niektórym się udało zdać i to porządnie. Jeśli zdawalność jest tak mała to coś musi być na rzeczy, być może zrobili to dlatego, żeby udowodnić, że reforma którą wprowadzili jest lepsza. Co wy na to, żeby pisać w tej sprawie do Ministerstwa o unieważnienie albo chociażby wyjaśnienie poziomu trudności egzaminu. Z kolegami rozważamy taką opcję.
    Matelekt
    Poziom 8  
    O ile sie nie myle u mnie w szkole zdało chyba 19 osób na 31 co w porównaniu do tamtego roku to było ponad dwa razy lepiej. Poniekąd masz racje bo do 2012 roku włącznie zadania praktyczne były dużo łatwiejsze a co przede wszystkim zadania były jasne i zrozumiale. Od tamtego roku poziom poszedł w góre. Ale z czym to moze byc związane to nie wiem.
    Moje wyniki:
    I. 70%
    II. 65%
    III. 86%
    DJ_Luki
    Poziom 10  
    averit16 napisał:
    witam!
    u mnie w klasie praktyczny zdała tylko 1 osoba na 75%, uczono nas tylko języka LD i FBD.
    Nie wiem jak ten etap poszedł w skali kraju ale podobno średnia zdawalności wyniosła 20%, nie wiem czy tu chodzi o to że tyle osób zdało czy że tyle średnio każdy uzyskał punktów ale chyba ta pierwsza opcja. Ja miałem z praktyki 57% i troche mi żal tego zwalonego egzaminu, jakbym umiał ten GRAFCET to moze by poszlo lepiej, ale do czego zmierzam. Chciałbym się dowiedzieć jak u was w szkołach poszedł etap praktyczny bo słyszałem, że nawet ludzie w komisjach się dziwili, że dano nam takie zadanie. Treść była niezbyt zrozumiała a i jeszcze czas, żeby to ogarnąć... Jak widać po powyższych wypowiedziach niektórym się udało zdać i to porządnie. Jeśli zdawalność jest tak mała to coś musi być na rzeczy, być może zrobili to dlatego, żeby udowodnić, że reforma którą wprowadzili jest lepsza. Co wy na to, żeby pisać w tej sprawie do Ministerstwa o unieważnienie albo chociażby wyjaśnienie poziomu trudności egzaminu. Z kolegami rozważamy taką opcję.

Tutaj masz jak to poszło w mojej szkole(ZST w Grudziądzu) i województwie(kujawsko-pomorskie):
    lukahn
    Poziom 9  
    Witam
    Ma ktoś może klucz odpowiedzi do arkusza nr 3 - Technik Mechatronik 311[50]-03-142 ?
    Na stronie CKE nie mam uprawnień.
    Byłbym bardzo wdzięczny.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    seba_nowik
    Poziom 10  
    witam, wiem że może stary temat, ale czy ktoś rozwiązywał te zadania i wrzuci, jak poprawnie rozwiązać obojętnie które zadanie z 2014 roku egzamin praktyczny? pozdrawiam
    Daniel950010
    Poziom 2  
    Podpinam sie pod prośbe kolegi wyżej. Jak by ktoś mógł objaśnic albo podac jakis przykład rozwiazanego algorytmu w schemacie blokowym do 2 fazy obojetnie jakiego egzaminu z zeszłego roku.