Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stihl FS56 - Nie może wejśc na obroty kosa spalinowa

maestro83 23 Cze 2014 21:56 8526 5
  • #1 23 Cze 2014 21:56
    maestro83
    Poziom 13  

Witam kupiłem kosę spalinową stihl FS56 przechodzoną ma około 3 lat ,odpala za pierwszym razem tylko nie może wejśc na obroty chodzi ale słabo ,przeczyściłem gaźnik przedmuchałem w środku objawy są takie same .Zdjąłem membranę zamieszczam fotki nie wiem czy jest dobra ,czy trzeba ja wymienić i czy to może być przyczyną.Proszę o pomoc.

1 5
  • #2 24 Cze 2014 19:53
    maestro83
    Poziom 13  

Panowie kto może pomóc ?

1
  • #3 05 Lip 2014 16:35
    bunny27
    Poziom 9  

Witam.Membrany mozesz wymienic poniewaz nie wygladaja najlepiej( szczególnie pompujaca) . Do sprawdzenia zawór iglicowy w gazniku i sitko. Sprawdz w jakim stanie jest cylinder,czy nie jest porysowany.

1
  • #4 05 Lip 2014 18:51
    pawel980
    Poziom 16  

Jeśli silnik z łatwością odpala oraz równomiernie pracuje na biegu jałowym ma kompresję oraz nie ma objawów (łapania lewego powietrza) - falowania obrotami myślę skrzynia korbowa jest szczelna (uszczelniacze wału trzymają) oraz że główna przyczyna leży po stronie gaźnika.
    Sprawdź króciec gaźnika łączący go z cylindrem czy nie jest sparciały oraz wszystkie przewody paliwowe jak i odpowietrzniki.
    Wymontuj gaźnik przed rozebraniem dokładnie oczyść od zewnątrz, następnie rozkręć wyjmij delikatnie membrany.
    Zdemontuj zawór iglicowy, wykręć dysze oraz sitko (najlepiej dostać kompletny zestaw naprawczy do tego gaźnika: membrany zaworek iglicowy, dysze oraz nowe sitko).
    Przygotuj roztwór w warunkach domowych kwasku cytrynowego 2 łyżeczki na szklankę wody i pogotuj dłuższy czas rozebrany korpus gaźnika po pierwszym gotowaniu wymień roztwór na nowy zagotuj i pozostaw tam gaźnik aż to wystygnie na spokojnie się wszystko rozpuści :)
    stihl FS56 - Nie może wejśc na obroty kosa spalinowa stihl FS56 - Nie może wejśc na obroty kosa spalinowa
    Następnego dnia przedmuchaj cały mokry gaźnik sprężonym powietrzem zamontuj nowe zestawy naprawcze wraz z nowymi membranami i przeprowadź regulację gaźnika tak by dało się wyczuć taktowanie silnika przy pełnym otwarciu przepustnicy.
    Jeśli nie pomaga gaźnik po prostu trzeba wymienić na nowy ;)
    Spotkałem się z silnikami przytartymi (słabe ciśnienie sprężania), które odpalały przy dodaniu gazu i wchodziły w obroty lecz nie miały te silniki w ogóle mocy - Po przepracowaniu kilku godzin już nie odpalały w ogóle. Niekiedy da się rozpoznać to po oporze rozrusznika, głosie - stylu pracy silnika - jeśli nie polecam zdjąć tłumik i dokładnie sprawdzić tłok oraz pierścień.
    Rozszczelniony silnik łapiący lewe powietrze (uszkodzone uszczelniacze) lub króciec gaźnika jak i przepracowany zużyty stary gaźnik objawy:
    falujące obroty raz mieszanka za bogata raz zbyt sucha (silnik sam wchodzi na obroty, dławi przy pełnym otwarciu przepustnicy tak jak by nie dostawał paliwa a jak wejdzie na obroty to przekracza maksymalne taktujące obroty i wkręca się w dużo wyższe max obroty), problemy z odpaleniem zimnej jak i nie paląca rozgrzana maszyna, nie da się dokładnie wyregulować oraz silnik nie rozwija pełnej mocy.

0
  • #5 25 Sie 2014 16:49
    maestro83
    Poziom 13  

Membrany zmienione dalej tak samo ,choć gaźnik już czyściłem to jeszcze sbrubóje tą metodą

0
  • #6 26 Sie 2014 18:21
    frantic21
    Poziom 15  

Sprawdź szczelność, bo na zdjęciu widać, że wszystko jest mocno mokre.

0