Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam TV do 3000 zł, min. 42 cale

panna.aleksandra 23 Cze 2014 22:50 2151 12
  • #1 23 Cze 2014 22:50
    panna.aleksandra
    Poziom 2  

Witam,
    uprzejmie proszę o pomoc w wyborze TV do 3000 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 5x5
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? niecałe 4-5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 1-2, czasem więcej, wiadomo.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? większość czasu na wprost (ok. 70%), ale niekiedy też bokiem (ok. 30%)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? TV znajduje się w rogu kwadratowego pokoju, w którym znajdują się dwa okna umieszczone w sąsiednim rogu; zatem słońce z jednej strony może padać na TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor? szkoda gadać, stara generacja i niewielka przekątna
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? LED, FULL HD, mile widziane HD i WIFI
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    10. Jakie urządzenia? głównie laptopy i zwykły dekoder cyfrowy Toya, czasami również xbox
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-7
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania; ten sam dylemat miałam przy wyborze laptopa, mam w nim matrycę błyszczącą i czasem przeszkadza, ale jednak lepsze nasycenie barw niż w macie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, newsy, sport, muzyka - wszystko po trochu
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale to nie priorytet
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok 10
    16. Preferencje co do marki? jestem otwarta, słyszłam pochlebne opinie o LG i Panasonicu
    17. Preferencje co do wielkości? chciałabym minimum 42 cale, rozważałam i 50, ale nie jestem przekonana z prozaicznego powodu - mebel, na którym ma stać TV ma 101 cm szerokości (wymiana raczej nie wchodzi w grę, jest częścią kompletu), więc minimalnie może wystawać, ale nie za dużo.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? kiepski obraz, ale to wina mojego starego TV, prawdopodobnie każdy LED będzie dla mnie objawieniem :)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? raczej pasywne

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki, pozdrawiam!

0 12
  • #2 23 Cze 2014 23:39
    shayc
    Poziom 14  

W tej kwocie polecałbym LG 47LB650V, ma pasywane 3D, Wifi/WiDi, oczywiście Full HD, bardzo dobry Smart TV, nagrywanie na USB. Sterowanie za pomocą Smartfonu(jakby się pilot zgubił:))

0
  • #3 24 Cze 2014 07:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu będziesz mieć extra telewizory do tych warunków :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108905...c-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme-23.html
    - Panasonic 42AS650
    Kalibracja gratis
    Radyjko gratis

- Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem, subwooferem bezprzewodowym
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/109749-p...-z-potrojnym-ambilightem-i-z-subwooferem.html
    Kalibracja gratis
    Radyjko gratis

- Toshiba 42L7453 - jedyny model z tylnym podświetleniem strefowym
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html

Wszystkie modele maja pasywne 3D , okulary w komplecie, wszystkie mają sterowanie ze smartfona i tableta, są fullhd, wszystkie mają matryce natywne 100 Hz,
    Wszystkie maja lepszy dźwięk niż LG, wszystkie mają SMart i aplikacje. Wszystkie mają nagrywanie USB

0
  • #4 24 Cze 2014 18:04
    Mat osiem zero
    Poziom 1  

Witam, podepne sie w tym temacie.
    Widze ,ze ten panasonic as650 jest czesto polecany. Ja od miesiaca posiadam ten tv a dokladnie model TX-42ASE650 i jestem srednio zadowolony..
    Mianowicie troche tak jakby muli, przycina sie, np wejscie w menu trwa chyba ze 2 sekundy, smiganie po aplikacjach zamula i jakby przycina sie.., same aplikacje wchodza wolno..
    Obraz niby ladny wyrazny ale przy dynamicznych scenach jakby sie rozmywa.. Na meczu najlepiej to widac jak pilkarz biegnie z pilka na zblizeniu i kamera go sledzi to ten pilkarz wyrazny jest ale cala reszta zamazana rozmywa sie jakby.. Moze to wina telewizji?? Bo mam zwykla kablowke i DVB-T i mecze ogladam w hd z dvb-t .. Nie wiem juz sam, moze to tak ma byc w tej klasie cenowej??
    Jest jeszcze cos takiego ze jak jest wyswietlana biel lub jasny obraz to narozniki telewizora sa wyraznie ciemniejsze ,takie smugi jakby.. Przedtem nie zwracalem na to uwagi ale gdzies o tym czytalem i moj tv tak ma..
    Moze mam jakis wadliwy model i kwalifikuje sie do reklamacji.. ??
    Odpalilem film w 3d na bluray i tu nie mialem zastrzerzen, poprostu rewelacja wiec nie wiem juz sam...
    Moze ktos sie wypowiedziec w tym temacie??

0
  • #5 25 Cze 2014 07:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja mam stałe złącze i nic nawet na sekundę się nie zacina.
    Aplikacje chodzą tak samo szybko jak obok stojące telewizory Samsunga , Lg , Sony czy Philipsa. Zapraszam na pokaz.
    Zmień dostawcę sygnału.

Jeśli z bluraya działa rewelacyjnie a z innych źródeł nie - to wyraźnie świadczy że to nie jest WINA TELEWIZORA.
    Jeśli wina byłaby telewizor to i Bluraya też byłoby słabo - a tak nie jest.
    Zacznij od poczatku.
    Zmień kable, popraw bitrate sygnału .
    Bo inaczej to tak jakbyś chciał jeździć na kombinowanym paliwie. Nie da się ...

0
  • #6 25 Cze 2014 18:47
    Mariano11
    Poziom 27  

Philips polecam. Jestem bardzo zadowolony z modelu 6008, także z 7509 musi być konkretny odlot. Mi podwójny ambilight sprawia dużo radości, to co dopiero trzystronny.

0
  • #7 25 Cze 2014 19:35
    panna.aleksandra
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, wskazówki są pomocne. Mam jeszcze dwie kwestie, które pomogą mi w ostatecznym wyborze... Zdecydowałam, że 50 cali jednak bardziej by mi odpowiadało, ale ciężko chyba będzie znaleźć coś przyzwoitego nie wykraczając ponad 3 - 3,5 tysiąca, prawda? I druga sprawa - pewnie żaden soundsystem nie będzie jakiś wybitny, dlatego rozważam zakup soundbara i tu moje drugie pytanie - od jakich pieniążków można kupić coś dobrego (chodzi mi o dobry stosunek ceny do jakości, bez wielkich pieniędzy), albo czy ewentualnie są takie TV, które i bez soundbara dadzą radę z audio? Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #8 25 Cze 2014 21:41
    patek45
    Poziom 12  

7509 jest naprawdę fajny, ambilight świetnie się musi tam sprawdzać, bo telewizor jest praktycznie bezramkowy. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to to jest jeden z tych producentów, który lepiej sobie z tym radzi, dźwięk bez soundbara to żadna strata. Nie ma co poza tym kupować wielkich telewizorów z kiepskim obrazem, to zacznie po jakimś czasie przeszkadzać, że nie ma dobrego skalowania, efekty cloudingu itd.

0
  • #9 25 Cze 2014 23:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Model 7509 ma nie tylko potrójny ambilight ale w komplecie dostajesz subwoofer bezprzewodowy który daje czadu.
    A do tego otrzymujesz już telewizor skalibrowany.

0
  • #10 26 Cze 2014 18:59
    Mariano11
    Poziom 27  

Faktycznie subwoofer daje radę, nie będzie Ci potrzebne żadne kino, do tego Philipsa. Oprócz tego pytanie do LOCOLOCO. Kiedy będzie on w ogólnej sprzedaży?

0
  • #11 26 Cze 2014 22:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

On jest dostępny od ręki i w super cenie dla członków forum.
    Dostawa jeden dzień od zamówienia.

0
  • #12 27 Cze 2014 19:35
    Mariano11
    Poziom 27  

A 7509 w jakiej cenie? Bo szukam po sklepach internetowych i nigdzie nie mogę go znaleźć...

0
  • #13 28 Cze 2014 02:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest dostępny od ręki- ale ceny podajemy tylko na PW.
    Masz jeszcze kalibrację gratis i radyjko gratis

0