Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 95r. 1.8 benzyna - Zwarcie w układzie zasilania pompy paliwa.

24 Cze 2014 12:53 2307 3
  • Poziom 8  
    Próbowałem przetransportować autko z promu na odległość ok. 300 km. Droga do promu ok.100km. przebiegła zupełnie bezawaryjnie. Po przejechaniu ok. 27Km. pompa paliwa stanęła. Po wymianie bezpiecznika samochód ruszył lecz po kolejnych 30km. znów wywaliło bezpiecznik. Ponowna wymiana niczego nie zmieniła. Zmieniło się to po opukaniu baku. Pompa ruszyła i udało się przejechać 10 km. Później już nic się nie dało zrobić. Samochód trafił do warsztatu gdzie pompa została wymieniona, odłączono również moduł alarmu odcinający to zasilanie. Przy wymianie pompy okazało się, że kostka zasilania przy pompie była owinięta izolacją i skręcona drutem. Kostkę tę również wymieniono. Kolejne 20 km. i dokładnie ten sam objaw. Auto wróciło do warsztatu. Sprawdzono okablowanie z powodu braku przekaźnika ominięto go w zasilaniu pompy. Bezpiecznik pozwalał przejechać ok. 0,5 km. Auto stoi w warsztacie, ja 300 km. dalej a elektryk rozkłada rencę. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    Ten bezpiecznik zasila jeszcze coś.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 8  
    Nie to bezpiecznik wyłącznie od pompy
  • Poziom 8  
    Wiem już co stało się z pompą. Elektryk twierdził że przy samej pompie przewody były poprzecierana czy przegrzane i to one powodowały zwarcie. W tej chwili auto jest transportowane do domu ale nie wszystko jest ok. Samochód nie ma mocy i co jakiś czas prędkość spada do 70km. na godzinę. Później znów można przyspieszyć ale w porównaniu z tym jak było przed wymianą pompy auto nie ma połowy tej dynamiki którą miało. Czy ktoś już spotkał się z takim objawem?

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

Drugi problem również rozwiązany. Po dolaniu benzyny 98 auto zaczęło zachowywać się przyzwoicie. Jeszcze nie wiem czy to była kiepskiej jakości benzyna czy zbyt nisko oktanowa ale z całą pewnością to ona zawiniła. Dziękuję za chęć pomocy. zamykam temat.