Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter - brak możłiwości połączenia z komputer 2,9 nie odpala

koxpower 24 Jun 2014 18:22 3450 4
    koxpower
    Level 9  
    witam
    mam mały kłopot z sprinterem 2,9 z 1999 roku
    otóż kilka dni temu po zgaszeniu auto przestało odpalać , kręci jak salony ale nie pali, na plaku odpala ale na chwile po odstawieniu plaka od razu gaśnie.
    czujnik położenia wału został wymieniony, pompa podaje paliwo na wszystkie wtryski, a przy próbie podłączenia do komputera, co chwila wyskakuje błąd iż nie można na wiązać połączenia. wszystkie styki są w porządku, kable zostały sprawdzone, przekażniki i bezpieczniki też, na komputerze nie widać uszkodzeń.
    I teraz pytanie jeśli padł mi komputer czy jakiś magik będzie wstanie go naprawić bez samochodu, czy będę musiał ciągnąć mojego sprintera do niego .
    ewentualnie czy jak kupie inny strownik o tym samym oznaczeniu czy będę musiał imo ściągać.
    Lub może ktoś ma inny pomysł czemu nie odpala
    Dodam iż w dniu którym padł podczas jazdy zapaliła się kontrolka swiec żarowych auto gasło ( po sekundzie wszystko wracało do normy ) tak się działo 3 razy jak jechałem pod dużych dołach ) dokręciłem klemy i było ok
    Bardzo proszę kolegów co się dzieje bo powoli biorą mnie nerwy
    mercedes sprinter - brak możłiwości połączenia z komputer 2,9 nie odpala
    dafit906
    Level 27  
    standardowo sterownik umarł, mozesz podmienic na inny z przelutem epromu i ruszy.
  • Helpful post
    jokerro
    Level 34  
    To niech cie nerwy nie biora askoro sprinter zarabia to zaprowadz gdzies do kumatego faceta i będzie najszybciej bo masz kase przeciez,sam i tak nic niezdzialasz jak jesteś użytkownikiem.
    Proszę sprawdzić linie komunikacyjna do samego ecu czy jest ok.
    Z drugiej strony powiedz czy to niebyl jakiś anglik i masz gniazdo diag odwrócone bo dużo takich spronterow spotkałem na swojej zawodowej drodze.
    W standardzie te sterowniki padaja smiercia naturalna oraz także spowodowane uszkodzenia niestandartowe powstają na lokalizcje jego montażu.
    W tym aucie masz 5 kabli na krzyz to przedzwon wszystkie wg schematu co ida do ecu.
    koxpower
    Level 9  
    o to chodzi że kumany facet najbliżej okolo 60 km odemnie, a mój sprinter wejdzie tylko na lawetę na kategorie C(sam waży 2150kg)
    wszystkie styki sprawdzone w 100% i ok, tak masz rację był to angol, sam przerabiałem, a gniazdo do połączenia się z kompem to typowo z VW lt
    jokerro
    Level 34  
    Bezpośrednio pod K.