Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna lampa błyskowa-500 złotych

Scolpe 24 Cze 2014 20:16 855 2
  • Poziom 6  
    Witam, na początku pragnąłbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy post na forum i chciałbym wszystkich serdecznie powitać ;). Forum odwiedzałem wielokrotnie już wcześniej, jednak dopiero teraz przełamałem się, aby się zarejestrować (nie ukrywam, że zmobilizował mnie również do tego napotkany problem ;) ) Otóż stoję przed decyzją wyboru i zakupu lampy błyskowej i za bardzo nie wiem co zrobić, bo środki mam mocno ograniczone (maksymalnie do 500 złotych, ale byłbym niezwykle uradowany, jakby udało znaleźć się coś tańszego). Lampa musi mieć obrotową głowicę w pionie i poziomie oraz być przygotowana do pracy manualnej (tryby auto w aparacie istnieją dla mnie od dawna już tylko jako ozdobnik, więc nie chciałbym niczego z przeznaczeniem głównie do takich trybów). Produkt będzie używany głównie do doświetlania portretów w zaciemnionych miejscach (restauracje, kluby), pewnie nadarzy się również wiele okazji doświetlania obiektów w mocnym, kontrastowym świetle. Na lampę planuje nakładać dyfuzor (więc, zależałoby mi, aby było to coś w miarę mocnego). W tym punkcie zdaje się już na każdą sugestię. Ogólnie rzecz biorąc, profesjonalnych i aktualnych recenzji lamp jest mało, a opinie są często mało merytoryczne. Do tego dochodzi jeszcze mocno ograniczony budżet. Mam jednak nadzieję, ze uda się coś wymyślić. Dziękuje z góry za pomoc ;)
    Pozdrawiam,
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W tej cenie możesz nabyć dwie YONGNUO YN560II lub jedną YN-560 III z wbudowanym odbiornikiem i do niej nadajnik radiowy. Posiadam wersję z TTL czyli 565 (czasem reportaże) i złego słowa na nią nie mogę powiedzieć. ;)
  • Poziom 6  
    Chodzi dokładnie o ten model, tak : http://www.ceneo.pl/yongnuo-yn-560-iii-speedlite-p26791992 ?

Nie powiem, wygląda bardzo ciekawie (szczególnie jego cena ;) ). Mam jednak pytanie, co do trybów pracy. Wszędzie gdzie model ten był umieszczony, pisało przy nim, że umożliwia on tryb pracy ręczny, ale nie było żadnej wzmianki o E-TTL czy E-TTL 2. Czy w takim też razie, za każdą zmianą przesłony będę musiał inaczej konfigurować lampę? Bo jeśli tak, to wydaję mi się, że bardzo to utrudnia prace w miejscach, gdzie na zrobienie dobrego zdjęcia mamy tylko sekundy.