Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakłócenia w transmiterze FM,szumy,piski.

Gattuso5878 24 Jun 2014 22:00 9948 4
 • #1
  Gattuso5878
  Level 9  
  Witajcie.
  Chciałbym używać transmitera FM który mam wbudowany w nawigacje Larka 50.3.
  Ustawiam odpowiednio częstotliwość w larku ,następnie tą samą w radiu (Reno laguna 2). Dźwięk gra czysto i bez żadnych zakłóceń ale tylko wtedy gdy nawigacja nie jest podpięta do ładowania (gniazdo zapalniczki 12 V) po podłączeniu jakość dźwięku jest porównywalna , prawie taka sama lecz słychać ciągły pisk i szmery. Pisk nie jest mocny ale słyszalny. Da się jakoś temu zaradzić czy po porostu trzeba kupić sam transmiter jako urządzenie ?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  jdubowski
  Tube devices specialist
  milosek wrote:
  Zakłócenia pochodzą z instalacji samochodowej.


  To jest możliwe, drugie potencjalne źródło to sama ładowarka - sprawdź czy zakłócenia zanikają po wyjęciu kluczyka ze stacyjki (o ile w tej pozycji gniazdo zapalniczki jest zasilane).
 • #4
  Gattuso5878
  Level 9  
  Po wyjęciu klucza-karty ze stacyjki gniazdo nie jest zasilane. Sprawdzałem natomiast nawigacje w innym samochodzie i owe zakłócenia również występuję .
  Na dzień dzisiejszy używam jednak transmitera w lagunie ponieważ raz zakłócenia są raz nie , nie wiem od czego to zależy (cały czas się ładuje ) Myślę ,że można zamknąć . Po prostu rozwiązaniem kompletnym był by zakup samego transmitera do tego przeznaczonego.
 • #5
  Mufinek123
  Level 2  
  Witam serdecznie. Kupiłem transmiter jak sądziłem dobrej marki i nie najtańszy. Niestety w samochodzie audi A4 z 2004 roku po włączeniu świateł - nawet przy wyłączonym silniki słychać szumy, trzeszczenie.

  Dodano po 38 [sekundy]:

  Nagrałem to tutaj.
  Jak sobie z tym poradzić? Bardzo proszę o pomoc.
  https://www.youtube.com/watch?v=MkT2lF9u5Ag

  Moderated By Madrik:

  3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.
  3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.