Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat do makro za 1000zł?

Little_King 24 Jun 2014 22:25 666 1
    Little_King
    Level 7  
    W pierwszej kolejności chciał bym się przywitać ze wszystkim ponieważ jestem tu nowy, i z góry prosić o wybaczenie za wszelkie błędy.

Wiem że podobnych tematów jest sporo, wiem żeby przed założeniem tematu używa się wyszukiwarki. Tak też zrobiłem, przeczytałem kilkanaście tematów z tej jak i z innych stron. Lecz żaden nie odpowiedział mi na pytanie jaki sprzęt kupić.
    Poszukiwany aparat:
    -Tylko i wyłącznie do zdjęć makro w domu (tak że wszelkie duperele do niego mogą być uwzględnione, nosić tego w końcu nie będę)
    -Do 1000zł. Cena nie jest sztywna ale wolał bym nie przekraczać
    -Sprzęt nowy, lub używany (jeżeli używany to prosił bym o poradę na co zwrócić uwagę przy zakupie)
    -Nie musi to być nowy model z 2014r. może być równie dobrze z 2000 byle makro jak najlepsze.
    -Aparat ma być na początek.
    I teraz najważniejsze aspekt, aparat ma służyć do fotografowania ptaszników, pająków właściwych, skolopendr, modliszek za równo tych 5mm jak i 40cm. A więc zdjęcia z 1-2 cm nie wchodzą w grę, a większość tematów dotyczących zdjęć makro nie uwzględnia takiego zagadnienia.

Za wszelkie propozycje aparatów z uwzględnieniem dla czego właśnie on dziękuje.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    komandor64
    Level 25  
    Rozwiązania masz dwa:

Albo jakaś hybryda + konwerter pokroju Raynox`a

albo

lustro i typowe obiektywy makro (chociażby na M42). Co do lustra polecam coś od Pentax`a - jasna matówka, potwierdzenie ostrości, stabilizacja w body i brak problemu z pracą ze starszymi szkłami.

W obydwu przypadkach wypadałoby kupić coś takiego jak led ring zakładany na obiektyw celem doświetlenia sceny.