Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento - przez lpg nie moge podbić badań tech.

lapa69 24 Cze 2014 22:51 978 4
  • #1 24 Cze 2014 22:51
    lapa69
    Poziom 2  

Witam Wszystkich Forumowiczów:)
    Mam problem z podbiciem przeglądu w Facie Seicento..
    Sprawa wygląda następująco: siostra nabyła nie dawno Seicento 0,9ccm + LPG i chciałem podbić przegląd ponieważ się skończył. Diagnosta nie zrobił tego, stwierdzając "Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik i butle, potwierdzających jego sprawność". Dodam również że poprzedni właściciel mimo że miał instalacje nie używał jej, tylko śmigał na benzynie. W aucie jest prawie wszystko oprócz przełącznika B/LPG oraz tej tabliczki.
    Co radzicie zrobić w tej sytuacji? Wiem że będę musiał tabliczke zamówić u producenta, a co z TDT?? I czy nie lepiej wymontować LPG?
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady:)
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 25 Cze 2014 04:26
    zed71
    Poziom 22  

możesz też kupić nową butlę (koszt ok 300zł) wtedy zrobić badania (jezeli masz w dowodzie wpisane lpg) jezeli nie to lepiej zdemontować wszystko (bo raczej nikt nie wystawi faktury na lewą instalację - potrzebna jest do wpisania w dowód)

0
  • #3 25 Cze 2014 17:33
    lapa69
    Poziom 2  

czy po wymontowaniu butli itp trzeba gdzieś sie udać po jakieś zaświadczenie?

0
  • #4 25 Cze 2014 19:08
    zed71
    Poziom 22  

jezeli masz wpisane w dowód rejestracyjny instalację gazową to musisz zrobić dodatkowe badania w okręgowej stacji kontroli, która stwierdzi demontaż instalacji oraz normalne badania(160zł + badanie dodatkowe). z tym udajesz się do wydziału komunikacji i tam wykreślają z dowodu instalację (wykreślenie jest darmowe). jezeli masz w dowodzie instalację to wystarczy zmiana w serwisie gazowym butli (gdzie dostajesz papiery na butle - wyciąg homologacji) i z tym robisz normalne badanie techniczne (koszt 160zł). mniej zachodu bedzie jak wymienisz butle ;)

0
  • #5 25 Cze 2014 20:13
    lapa69
    Poziom 2  

ok dzięki wielkie za pomoc

0